Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól fogom tudni hogy...

Mikortól fogom tudni hogy csíkos lesz a pocakom?

Figyelt kérdés
29 hetes kismama vagyok még nem látok rá jeleket hogy csíkosodna a pocakom de nagyon érdekel hogy ti mikor vettétek észre bár nem híztam annyit csak 5 kg nem tudom hogy ez függhet e a hízástól.
2011. júl. 28. 05:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a bőrös minőségétől függ. Nekem nem lett csíkos egyáltalán, inkább a fenekem :) Kenegesd esténként babaolajjal, biztos ami biztos. szerintem a gyors hízástól repedhet meg, a bőr nem tud olyan gyorsan nyúlni, hogy kövesse a hízást
2011. júl. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bocs, bőröd
2011. júl. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szia en mindent kiprobaltam kenegettem minden felevel es en se hiztam csak 8kg eddig de sajnos ugy szetrepedt a pocim hogy szornyu:(:( a 33 heten egy nagyon pici 2 csikocska volt rajta asztan tudtam hogy nem menekulhetek tole biztos repedni fog es ugy is lett:(most vagyok 39 es nem szep latvany egyepkent csak 63kg vagyok meg a mellem is de az mar az elejen szetrepedt mert igen kicsi mellem (volt!!)de szerintem ez nem attol fugg hogy valaki kenegeti vagy nem inkabb a bor rugalmasagatol meg persze van aki hajlamos ra !
2011. júl. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is kenegettem magam, nem híztam szinte semmit, csak a hasam nőtt. Kb a 37-38 hét körül nőtt akkorát a hasam, hogy alig pár nap alatt tiszta csík lett. :(
2011. júl. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez nem a hízástól függ, hanem szimplám genetika.

Viszont előjele nincs, tehát előre nem lehet tudni, hogy ki fog repedni, ezért kell megelőzés céljából kenni valamivel, mert ha száraz a bőröd, és eközben nyúlik, akkor könnyebben kirepedhet. De, ha kireped a bőröd azt észre fogod venni, mivel először a csíkok vörös színűek, és csak idővel halványulnak.

2011. júl. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem 1 csíkom sem lett, lehet, tényleg adottság, sőt biztos, de kenegettem a DM-ben kapható sajátmárkás krémmel terhességi csíkok ellen.
2011. júl. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kenegesd mandulaolajjal.Én az utolsó hónapban már sajnáltam rá a pénzt, mondjuk akkor már felesleges volt.

Elmentem sétálni és éreztem, hogy feszül a hasam, azthittem a kismamanadrág húzza lefelé, kiengedtem a gumit, de nem enyhült.Mire hazaértem tiszta csík volt a hasam.Na persze akkor még gyöngyházszínűek voltak, szülés(császár)után lett csak lila.Mondjuk én 19 kg-ot híztam a terhesség alatt, de annak 90 %-a a hasamon volt, mert az óriási volt.

Meggyőződésem, hogy ha kentem volna akkor nem lett volna ennyire durva.Már szépen elhalványodtak, de egy kis megnyúlt bőr még van.És 2 kiló van még rajtam.

7 hónapos a kislányom

2011. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy ez főleg genetika.

Ennek ellenére talán a kenegetésben is van valami. Ezt abból gondolom, hogy én mindig bekrémeztem a hasamat, combomat a rendes Baba testápolómmal, és nem is lettem csíkos, pedig óriási ikres hasam volt, összesen 26 kg plusz jött rám. Az oldalamat sosem krémeztem, na ott lett csíkos mindkét oldalon!!! És csak szülés után vettem észre, addig nem!

MOst, 7 hónappal szülés után már alig látszanak a csíkok, maguktól elhalványodtak.

2011. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez főként genetika. Nagyon minimális az, amit megtehetsz, hogy ne legyen. A krémektől lehet egy nagyon kicsit rugalmasabb, de nem jelentős, meg néhány praktika, de ha hajlamod van rá, úgyis lesz.

[link]

2011. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat kenegetem sokat és majd meg látom hogy mi lesz belőle. Még egyszer köszi nektek.
2011. júl. 28. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!