Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismama vagyok,...

33 hetes kismama vagyok, tegnap azt vettem észre, hogy a köldökömtől függőleges irányban felfelé megjelent egy erőteljes barna csík kb. 20 cm hosszan. Normális ez vagy bajt jelent? Mikor fog elmúlni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 4. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ez normális nem tudom mikor kell neki megjeleni az is lehet hogy ez is egyén függö de biztos hogy nincs baj nyugalom ti már nem sokára elöbúltok meglátod milyen szépp kis picurod lesz a barna csik elenére is :)
2008. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nemsokára tényleg jön a baba? Hol tudok esetleg ennek utánaolvasni? Aggódom, mert ez még elég korai lenne... bár épp tegnap pakoltam össze a kórházba szükséges holmikat, mert fura érzéseim és időnként görcseim vannak...
2008. márc. 4. 11:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már kb a 20. hét óta van, néha erősebben látszik, néha halványabb.
2008. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez természetes.Szülés után fog elmúlni,én 3hónapja szültem és még látszik.Nem jelenti azt,hogy nemsokára szülni fogsz!!!

2008. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rég megvan, 26 hetes vgyok. De általában a köldöktől lefele szokott lenni-tudásom szerinte.

Az első hozzászóló szerintem csak azért írta, hogy lassan szülsz, mert 33 hetes vagy, onnan már nincs olyan sok:-) Ne ilyedj meg, nem arra utalt, hogy koraszülés lesz!! :-)Ehhez semmi köze a csíknak. Szülés után majd elmúlik. Ha nagyon izgulsz, mutasd meg magad a dokinak, de nincs baj!!

2008. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszike a gyors válaszokat, ez megnyugtatott...
2008. márc. 4. 11:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

jajj,de aranyos vagy:)Nekem is volt csíkocskám a köldöktöl lefelé és felfelé is.A hormonok váltják ki természetes jelenség.A babucim a 41.héten bújt elő.Nyugi:)

2008. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálisan jelenik meg a terhesség során, változó, hogy mikor, általában a második trimeszter alatt. Nekem egészen későn, csak az utolsó hónapban jött elő.

Neve is van: linea negra, azaz fekete vonal. Az az érdekes, hogy máig nem tudják az orvosok, miért van (azon kívül persze, hogy a terhességi hormonok miatti hiperpigmentáció), miért pont a középvonalban függőlegesen jelenik meg, van-e valami szerepe.

Világos bőrű nőknél van, hogy nincs. :)

Népi hiedelmek is társultak hozzá: úgy tartották, ha csak köldök alatt van, akkor kislány lesz, ha a köldök fölött is folytatódik, akkor fiú. - Nálunk ez véletlenül épp bejött... ;)

2008. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a népi hidelem nálunk nem jön be, kislányom lesz...
2008. márc. 4. 12:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez a csík természetes lehet,ez a (linea nigra)festékanyag.

A szülés után elhalványul,vagy el is múlik teljesen.

Érdekes,hogy nekem a fiammal volt,méghozzá elég korán,és eléggé sötét volt,a lányaimmal pedig semmi:-))


Boldog babavárást,üdv


Ja,és koraszülést nem okoz,ne aggódj.

2008. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!