Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mennyi a kismama...

Terhesen mennyi a kismama energiaszükséglete (163cm,80kg,7 hetes)? Lehet-e sportolni vmit?

Figyelt kérdés
Épp fogyózás közepette lettem babás, már lement 10 kg, 1200kcal-s étrendet tartottam, hetente 2x jártam futni és lépcsőzni összesen 1 órát. Nem szeretnék túlsúlyos kismama lenni, pedig már most is az vagyok. Szeretnék normál súllyal szülni, max 90kgosan, tehát olyan mozgás-diéta kombit keresek, amivel nem ártok a babának. Ugyanakkor a túlsúlyommal se szeretnék ártani neki (pl terhességi diabetes). Mit tudtok ajánlani?
2011. aug. 8. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Ha semmi gond a terhességel sportolhatsz tovább.Persze nem haspréseket.Kocogni,gyors gyalogolni eljárhatsz.....A lábemelések,bicikli is jó.....A 163 cmhez sok a 80 kg.Lehet nem is fogsz sokat hízni,mert van felesleged.Èn 50kg lettem terhes.(diéta után)Hát ne mondjam a szülésig 32kg jött rám...8 hónap alatt mind lement.A fiammal 51kg lettem terhes vele 25 kg híztam.Az is lement 10 hónap alatt.....

Èrezd jól magad mozogj.Táplálkozz egészségesen....

Jó babavárást.

2011. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Én 77-el kezdtem, 82-vel mentem szülni.

Most, 2,5 hónappal a szülés után vagyok 65 kg.

Nagy siker a számomra.

Tornázni lehet, én is jártam előtte konditerembe.

Amit terhesen csináltam, az a futógép, nem futottam, csak hegymenetre gyalogoltam, lépcsőztem, bicikliztem.

Szóval kardioztam.

Úgy, hogy ne legyen magas a pulzusom, igazából meg sem izzadtam, csak átmozgattam magam.

aztán később átálltam a Rubint Réka légy bombajó kismama dvdjére.

Enni a szokásos diétás, vagyis nem is így nevezném, egészséges étrendet tartottam.

Nem ettem kenyeret, tésztát, cukrot csak ritkán.

Gyönyörű, 4 kilós egészséges babám lett.

Most is elkezdtem tornázni, pedig csak anyatejes a babám.

2011. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan az energiaszükségletet szerintem ne nézd! Én 17 kg ot híztam terhesség alatt, 53 kg-ról, pedig odafigyeltem, mit eszem, néztem mibe mennyi a kalória. Hülyeség volt szerintem. Ezekre figyelj oda szerintem: ne egyél cukros dolgokat, fehér lisztes kenyeret, sok tésztát, szénhidrátot, sok husi, zöldség, gyümölcs, joghurt, hal ilyesmi. Én is Rubint Réka dvd-jét nyomtam végig, meg eljártam heti 2X uszodába az utolsó hónapig, nagyon jól esett. Most 2 kg van rajtam, 15 hós a babám, nem nagyon figyeltem oda mit eszek szülés óta, a szoptatás nagyon jól levitte a kg-okat rólam. Boldog várandósságot kívánok!
2011. aug. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!