Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most tudtam meg, hogy kisbabát...

Most tudtam meg, hogy kisbabát várok, elég kemény fizikai munkát végzek, emelgetés meg minden, mikor kell abba hagynom a munkát? Vagy várjam meg mit mond majd az orvos?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz és mond el neki, hogy milyen jellegű munkát végzel. Ő majd javasolni fogja, hogy adjanak neked könnyem munkát. A védőnő kiállítja a terheskönyvet és a munkaadóid kötelesek számodra könnyebb munkát adni. De ne nagyon várj vele mert nem tesz jót a terhelés.
2011. aug. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
pláne ha nehezet kell emelgetni az veszélyes is lehet. szóval irány a doki.
2011. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jövőhéten tudom csak felhívni a dokim mert szabin van :(
2011. aug. 10. 16:49
 4/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam, nem volt lehetőség könnyített munkára, ezért elmentem a háziorvoshoz . Kikértem a tanácsát. Felvett táppénzre és azt mondta hozzak a nőgyógyásztól igazolást, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. A doki szó nélkül kiadta amikor elmondtam neki mi a gond. Nekik is a gyerek védelme az első. Nem szabad kockáztatni a babát semmilyen munkahely miatt, mert azt nem tudnám megbocsájtani magamnak, ha a saját hülyeségem miatt elment volna a baba.
2011. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor azok az anyukák, akiknek több gyerekük van, végig emelgetik az akár 15-20 kilós gyerekeiket minden gond nélkül. Szerintem egy egészséges baba nem megy el a fizikai munkától.

Előrehaladottabb terhesség esetén viszont az anya szervezetének biztos, hogy nem tesz jót.

Szóval pánikra biztos nincs ok, főleg ha egészséges vagy, és nem volt vetélésed sem eddig.

Az orvoshoz meg akkor menj, amikor tudsz (tehát minél előbb)


Gratulálok!

2011. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A gyerek emelgetés teljesen más téma. Azt a szervezet megszokta, meg nem is állandóan kell. Nekem a dokim azzal kezdte, hogy felejtsem el az emelgetést (5 hetesen voltam nála).
2011. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem is előbbre való a kisbabám mint bármilyen munka, de sajnos nem tudom megoldani, hogy könnyített munkám legyen egyelőre, vagy akkor fogom magam és elmegyek táppénzre.
2011. aug. 10. 17:44
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia nekem könnyű munkám volt de talpalós és állandó éjszaka nme cipeltem,de eleve éj miatt írásba is adta ,hogy éjszaka nem lehet mert hormonokat felborítja és fizikai kímélet is kell....jó volt 2vetélésem most vok 10hetes lehet az előzmények miatt is meg alapból is mondta de szerintem menj tp-re mihelyt tudsz tuti a doki is kiir.

Gratula.:)

2011. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én aznap mikor megtudtam babát várok már nem is mentem dolgozni! Elmondtam mit dolgozok, szó nélkül kiírtak!
2011. aug. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha olyan kemény fizikai munkát végzel akkor azonnal!Ha nem tudsz a napokban nőgyógyászhoz menni akkor menj a háziorvosodhoz és mond el neki mi a helyzet.Meglehet hogy ő is táppénzbe vesz.
2011. aug. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!