Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kell toleráni az ilyen...

Meddig kell toleráni az ilyen mondatokat?

Figyelt kérdés

Szituáció: egy baráti-ismerősi kör 4 kismama. Ebből egy lombikos. Összevitáznak azon,hogy ki mennyire vigyáz magára a terhessége során. Az egyik azt mondja,hogy múlthéten kénytelen volt zsíroldóval takarítani. Lombikos kismama szerint ez nagy-nagy felelőtlenség. Addig-addig vitatkoznak,hogy a lombikos kismama azt találja mondani,hogy nem is érdemli meg a másik a babát, és azért nem értékeli,hogy mert elsőre összejött!

Lehet ilyet mondani? Hogy van képe ehhez? Ti mit csináltatok volna? Aztán majd leírom,hogy ki hogy reagált?


2011. aug. 12. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Azért mondott ilyet mert neki nehezebben sikerül igy tulságosan vigyáz magára.de ilyet szerintem nem szabad mondani. mindenki ugy csinálja a dolgait ahogy neki jo ö dolga mivel takarit. véleményt lehet mondani de igy leszolni nem kellett volna.
2011. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én addig ugyanígy reagálnék, mint te, de van egy ismerősőm, a lány a barátnőmnek volt kolleganője, a srác a legjobb barátjával járt hozzám angolt tanulni. És kérdeztem mi van velük, és elmondták a barátnőm, hogy ha az én!gyerekeimmel sétál az utcán, átmennek a túloldalra mégcsak köszönni sem köszönnek, ha egyedül van, akkor még beszélgetni is megállnak. A srác barátjának van két gyereke és vele minden kapcsolatot megszakítottak. És megfigyeltem én is, ha összefutunk az utcán, hogy ha a gyerekekkel vagyok nem köszönnek, ha egyedül akkor odabiccentenek.

Szóval nagyon más dimenzióba kerül egy ember, ha nem sikerül a baba, és én nagyon sajnálom a lombikos kismamát, mert ennyire maga alá került,, holott örülhetne, mert legalább a lombik összejött. Ez ugyanolyan betegség, mint bármelyik más, egy náthást sem okolsz azért, mert tüsszög. lelkibeteg embert sem szabad okolni, pláne lecsapni a magas labdát, az ilyen viselkedésért.

2011. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
érthető,hogy a lombikos jobban fél és vigyáz magára .de ez azért sértő és durva kijelentés én tuti nem hagytam volna annyiban.
2011. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó ízlésre vall, ha ilyet mond valaki. Meg egyáltalán, mi az, hogy valaki megérdemel egy babát, vagy sem? Miért, ez valami díj, amivel az arra érdemeseket tüntetik ki?
2011. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Na azért itt a másik kismama szövegét nem hallottuk ami a lombikos beszolás elött lehetett.


èn azt gondolom hogy a másik anyuka is jó nagy bunkó hogy ha nem érti meg a lombikos kismamát aki sokat szenvedett érte és most nagyon fél. habár a lombikos is bunkó volt aztán de itt mindanyiotok hibás mert meg kellene érteni egymás és nem ilyen butaságokon veszekedni.


amúgy nálunk is volt ilyen. gyerekkori barátnök vagyunk 4-en

egyik 2 gyerekes anyuka, aztán akkor volt 8 hónapos a másik én meg 4 hónapos terhes.(harmadiknak nincs ö csak fülelt)

szóval a 8 hós nem akart eljönni velünk kajálni mert.... és itt ezer dolgot felsorolt habár semmi baja nem volt de mindig nyafogott. aztán ott volt a 2 gyerekes aki végig dolgozta mindkét terhességét és semmi de semmi baja nem volt, könnyen élte meg. én meg ott voltam aki még akkor is vérzett + akkor kezdötek a görcseim stb...

a 2 gyerekes leszolta a 8 hóst miért nem bír eljönni enni velünk mikor Ö annak idején féltéglákat hordott 8 hósan.


én meg rendet tettem köztük hogy mindenki máskép gondolja és mindenki másképp éli meg. én pl utáltam mert sok sok apró bajom volt ami miatt állandóan nyafogtam. nyafogos voltam és késsz.


tegyél rendet köztük és utasid öket hoyg e´rtsék meg hogy nincs 2 egyforma terhesség és két egyforma ember.

2011. aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Semmi joga ilyet mondani,hogy ha 20 évig kűzdőtt a gyerekért akkor sem. Nem cigivel a kezében látta meg a másik kismamát, hanem az volt a "bűne",hogy zsíroldóval takarított. Egyébként ez állandó téma nála. Soha nem szóltuk meg,holott már a férje túlzásnak találja,hogy egy sima takarítást kesztyűben és szelepes pormaszkban csinál végig. Ez van, ő túllihegi egy kicsit és kész. De miért kell az bírálni,aki meg úgy fogja fel,hogy a terhesség nem betegség, és bár vigyáz magára, de azért nem zárja el hermetikusan a világot.

Eddig is voltak ilyen-olyan beszólásai, elengedtük a fülünk mellett, de szerintem ilyet nem mondhat akkor sem senki, akármilyen a lelkivilága.

2011. aug. 12. 13:36
 7/21 anonim ***** válasza:
Ilyet senkinek semmi joga mondani, akár elsőre, akár több évnyi próbálkozásra jött össze a baba!
2011. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen ismerősöm. Nehezen esett teherbe több évig próbálkoztak, volt vetélése stb. Aztán amikor végre sikerült, a lány kikelt magából. Gumikesztyű, fertőtlenítő szerek, maszk, és steril világ. Nem mozgott, és mindenre marhára figyelt meg parázott, hogy minden oké legyen, ült és olvasta a szakirodalmat. Amikor megtudta, hogy nálunk meg "becsúszott" és dolgozom és nem úgy fogom fel az állapotomat mintha beteg lennék közölte, hogy majd meglátom a gyerekem beteg lesz...persze mindkettőnknek egészsége gyermeke született:-)

Akkor utáltam ezt a lányt, ma már megértem. Sokszor olvasok itt anyukákról, akik évekig próbálkoznak, orvoshoz mennek, hiába. A másiknak(mint pl. én) meg össze jön pikk-pakk, küzdelmek nélkül, csoda ha annyira félnek utána az ilyen nők?

2011. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó,hogy fél-e vagy! Én tőlem,ha nem akar kimozdulni 9 hónapig, hát ne tegye. Arról van szó,hogy ilyet senki nem mondhat, főleg egy olyan nőre, aki normálisan fogja fel a terhességét.

Azért ismerek én más lombikost is,hogy aki nem él burokban!

Nyilván azt bántja már az elejétől fogva,hogy viszonylag hamar teherbeestünk!

2011. aug. 12. 13:53
 10/21 A kérdező kommentje:
fél-vagy sem!
2011. aug. 12. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!