Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hú lányok, beparáztam de...

Hú lányok, beparáztam de nagyon. Öntenétek belém valami kis erőt mert elmegy az eszem?

Figyelt kérdés

Már napok óta itt sírok ezen az oldalon, jönnek is a válaszok, de dióhéjban leírom megint aki lemaradt volna...

Második terhességem 6+6, de már barnázgatok 2.hete 2-3 naponta. Az első terhességem koraszüléssel végződött de akkor nem volt ilyen bajom egy felszálló baci repesztett burkot. Most a barnázgatással kapcsolatos kérdésem kapcsán írt valaki, hogy neki koraszüléssel végződött a terhessége. na ettől úgy beparáztam, hogy azóta is ezen agyalok. Én még egy koraszülésbe belehalok. Mit tegyek? Mit kérdezzek a dokitól? Kérlek írjatok valamit mert teljesen kész lettem és még csak reggel van...


2011. aug. 23. 08:45
 1/10 sumergo ***** válasza:
100%

Szakszerű választ nem tudok írni neked, nem vagyok orvos, és szerencsére nem is barnáztam. Az biztos, hogy barnázással addig mentem volna orvostól orvosig, amíg fel nem írják az Utrogestant. Nem is értem miért olyan nagy fáradtság ezt felírni az orvosnak, hisz csak akkor segít, ha progihiány okozza a barnázást. Ha a babával van probléma, akkor nem segít! A másik, amit használhatsz, hogy erősítse a méhfalat, az a málnalevél tea. Sokan használják, igaz csak szülés előtt, de én ittam a 16. hétig is, nem is volt semmi problémám. Kárt nem okoz semmiképp, így veszítenivalód nincs. Napi egy csészével kell inni, reggel éhgyomorra. Utána már lehet is reggelizni. Remélem nem lesz probléma!


Próbáltam rákeresni, de nem találtam olyat, hogy a koraterhességi barnázás, és a koraszülés között lenne összefüggés! Meg eddig sem hallottam ilyet. Kitartást! Nyugi!!

29+1 hkm

2011. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszy drága! Én is rákerestem de nem találtam összefüggést.
2011. aug. 23. 09:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs közte összefüggés. Én menstruáltam is az első pár hónapban :) Most pedig 31 hetes pocakos vagyok, egészséges babával (első baba). Nem tudni mi okozta a vérzést, mindig levált időben egy darabka a doki szerint, ahogy alapból kellett volna. A progi nem volt kevés, és más zavarom sem volt, ezért gyógyszert sem kaptam rá. És a babámnak sosem lett semmi baja. Igazi kis túlélő.

Orvostól mit kérdezz? Hát azt, hogy mi ez a barnázás?!?! Mert az is előfordulhat, hogy a belső változások miatt hajszálered repedeznek, mint amikor az orrod vérzik egy kicsit, és valójában semmi másról nincs szó - ilyet is olvastam már :)

2011. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első válaszoló, verd ki a dokiból az utrogestant. Ártani nem tud, de ha sima progihiány okozza a barnázást, akkor segít. Addig is pihenj sokat, nem lesz semmi baj! Én barnáztam (sőt véreztem) is az elején, néha a közepe felé is, nem lett semmi baj, a 38. hét végén született a fiam, makk egészséges!
2011. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen átérzem a félelmedet, de próbálj meg egy picit megnyugodni! Az most nagyon nem tesz jót! :(

Tapasztalat...


Én is barnázgattam, egy babát elveszítettem 9 hetesen, DE a követketző terhességnél is újra jött a barnázás. Mondtam a dokinak, hogy AKAROM az Urtogestan-t!

Nem volt más választása :) felírta, nagyon eltökélt voltam!


Pihentem 2 hetet (addig is volt barnázás) Írtam blogot az elejéről, ha gondolod elküldöm priviben, hogy el tudd olvasni.


Szóval Utrogestán, pihi ÉS most már 27 hetesek vagyunk, semmi probléma!


Gyorsan dokihoz!

Írasd fel, ha nem írja addig menj amíg valaki fel nem írja!

A + progeszteron nem árt!!!!

Egészségügyis vagyok, utánajártam rendesen!

3X2 szedtem hüvelyen keresztül.


Szorítok!

Indulás a dokihoz és nem lesz baj!

Menj táppénzre mindenképp, legalább amíg elmúlnak a tünetek!

2011. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az jó lenne ha eltudnám olvasni a történetedet.
2011. aug. 23. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:
A második babámmal pont ennyi idősen én is barnáztam. A doki nem adott semmit. El is mult,minden rendben volt!
2011. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sucuj ***** válasza:

én az elsőnél barnáztam, majd 9hetesen véreztem és el is ment, pedig utorogestan volt :(

most 8hetesek vagyunk. és szerencsére úgynéz ki egyenlőre minden rendben, de feküdnöm kell naggyából folyamatosan és a dokim felírta az utrogestant. reggel este!

reméljük minden rendben lesz Veletek!

2011. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is barnáztam az elsőnél, de aztán kaptam Utrogestant és minden oké lett, a 39. hétre szültem.
2011. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a lelkesítést nektek is a legjobbakat kívánom:)))
2011. aug. 23. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!