Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehet genetikai vizsgála...

Mikor lehet genetikai vizsgálatot kérni? Értem arra, hogy a vérből megállapítják, hogy fiú vagy lány a magzat? 12 hetesen már lehet? Fizetős?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 15:28
 1/7 sumergo ***** válasza:
67%

A magzat vérére gondolsz? Mert a tiédből nem lehet ilyet megállapítani, mint ahogy betegségeket sem szűrni pontosan.


30 hkm

2011. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból kérdezem: miért olyan fontos? Nekem a 20. héten mondta meg biztosra a dokim, hogy kisfiú lesz. Ha szerencsés vagy akkor már jóval elöbb is megtudhatod.

Bocs, az off-ért.

2011. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen vérvvizsgálat,de Magyarországon NEM végzik,így nem elérhető.
2011. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok:bemásolom Neked a cikket,az alján van,amit fentebb írtam.


nyitólapcikkekMagzatA magzat neme már 7 hetes kortól megmondható – anyai vérből

Friss kutatások kiderítették, hogy az anyától vett vérből, minden kockázat nélkül már a magzat hét hetes korában meg lehet állapítani annak nemét.



A vérben áramló DNS megmutatja a magzat nemét

Az amerikai kutatócsoport beszámolójából kiderült, hogy a teszt során az anya vérében szabadon áramló DNS-t nézik át, hogy találnak-e benne Y, azaz férfi kromoszómákat. Ha nem, akkor a magzat minden valószínűség szerint lány lesz.

Noha a teszt során szinte száz százalékos pontossággal kideríthető a magzat neme, az eljárást nem e célból találták ki, sokkal inkább különféle rendellenességek korai felismerésére. Ám a Journal of the American Medical Association című lapban megjelent tanulmány szerzője, Dr. Diana W. Bianchi úgy véli, semmi akadálya, hogy ilyen célból is igénybe vegyék a módszert.



Szűrés az öröklődő betegségek felismerésére

A szűrés eredeti oka a nemhez kötötten öröklődő betegségek korai felismerése volt, melyek közül egyik a hemofília, amely elsősorban a fiúkat veszélyezteti, egy másik pedig a funkcionális férfihormon-túltermelődés, amely lányoknál férfi ivarszerveket, fiúknál korai pubertást okozhat, ezért ilyenkor az anyát általában szteroiddal kezelik. A harmadik esetben az ivarszervek alapján nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy fiú vagy lány-e a magzat.

„Egy korábbi tanulmány rávilágított, hogy az vérmintákból készített teszt révén ötven százalékkal csökkent azon esetek száma, amikor invazív eljárást kellett az anyákon alkalmazni” – számolt be róla Bianchi. Számos európai országban már rutineljárásnak számít mindez, de az Egyesült Államokban egyelőre még nem, noha a teszthez bárki könnyedén hozzájuthat az interneten keresztül.



Etikai kérdések a magzat nemének meghatározásában

Ha a tesztet közvetlen forgalomba hozzák, az persze számos etikai kérdést is felvet majd, hiszen előfordulhat, hogy egyesek arra használják majd, hogy ha magzatuk nem az általuk vágyott nemű, akkor egyszerűen elvetetik.



FONTOS!

A módszer Magyarországon egyelőre nem hozzáférhető.

2011. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Félreértés elkerülése végett, nem akarom elvetetni, bármi lesz is. Van két kisfiam és most 9 hetes kismama vagyok. Szóval csak kiváncsi lettem volna mielőbb, mi lesz a harmadik. Teljesen mindegy fiú vagy lány, de icipicit lány felé hajlunk már. A férjemék 3-an vannak fiútesók, így nem bánom ha a harmadik is fiú. Szeretettel várjuk, tervezett baba.
2011. aug. 29. 18:47
 6/7 sumergo ***** válasza:
Rákerestem erre az idézett cikkre, és ez nagyon jó, hogy előbb-utóbb nem kell magzatvízvételre menni ahhoz, hogy vizsgálható legyen a magzat DNS-e!
2011. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ÜDv. Itt egy ukrajnábna élő leendő anyuka ir. :) Most végeztem genetikai vizsgálatot, de nem igazán derült fény a magzatom nemére, a laborban csak az idegrendszeri, stb. problémákat nézik. Sőt kérni sem lehet olyan inditattásu genetikai vizsgálatot, ami a gyermek nemére vonatkozzon. :)
2013. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!