Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kamuzik-e? Tegyuk fel: ha...

Kamuzik-e? Tegyuk fel: ha vkivel 18 napja szexualis kapcsolatot letesitettem, s a csaj allitasa szerint teherbeesett, amit nagyon ketlek, akkor a nogyogyasz mondhat olyant, hogy a magzat mar 18 napos?! Szerintem hulyeseg.

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Napra pontosan nem tudja így megmondani. Van olyan,hogy még 4-6 hetes terhességet sem tudnak biztosra állítani,mert nem látszik rendesen. Teljesen biztos,hogy nem terhes. De ilyen lányokkal inkább használj óvszert.
2011. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha pont akkor volt a legnagyobb esélye a terhességre, mert éppen ovulált amikor együtt voltatok, nem kizárt, hogy terhes lett, főleg, ha nem védekeztettek megfelelően!

Szerintem csak késik a menszesze, mert 18 napos magzatot még nem tud a doki észre venni biztosra!


Üdv Két gyermekes Anyuka.

2011. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
csak rád akar ilyeszteni. az orvos nem fogja azt mondani hogy 18 napos terhes :D
2011. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

18 nappal az aktus után, igen, már kimutatható a terhesség! De a terhességi kor megállapításához tudni kell, hogy mikor volt az utolsó menstruáció első napja, mert hivatalosan innen számolják a terhességet, hetekben és nem napokban!

A hímivarsejt akár több napig is képes életben maradni a megfelelő környezetben, és ott várja meg az érett petét! Tehát lehet, hogy azonnal aktus után találkoznak, de az is lehet, h csak 2-3 nappal később! Ezután megkezdődik a beágyazódás, és onnantól pár nap kell még, hogy kimutatható legyen vizeltből a hcg, de vérből már hamarabb is! Ha valaki tudja, hogy pontosan mikor volt peteérés, onnan számítva leghamarabb 10-12. napon, azaz dpo-n érdemes tesztet csinálni! Persze van akinek csak később mutatja ki!

Tehát, ha 18 napja szexeltetek, és esetleg abból lett baba, akkor igen az már kimutatható terhességi tesztekkel és vérvizsgálattal is biztosan!

2011. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Első vagyok,helyesbítek. Lehet,hogy terhes lett,de tuti,hogy doki ilyet neki nem mondott. Végeztess el vele egy tesztet, DM-ben,gyógyszertárban párszáz forint, előtted csinálja meg. Ha szexelni tudtatok,akkor pisilni se szégyelljen előtted,már bocsánat.
2011. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Ha 2 hete szexeltetek, most nem jött meg neki, csinált tesztet hogy terhes, akkor bízony apa leszel!
2011. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha 18 napja voltatok együtt, akkor a lánynak alig több mint 2 hete volt ovuja, ami a ciklus közepén van. Ezek szerint orvosi értelembe véve kevesebb, mint 5 hetes. Ennyi idős terhességet, még orvos sem mindig tud megállapítani. Napra pontosan meg pláne nem. Az adott lány vszínű már terhes volt mielőtt lefeküdt veled, de rád akarja kenni. Minden esetre az apasági teszt el fogja dönteni.
2011. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ennyi ido utan kimutathato a terhesseg, de most nem errol van szo. Felolem mondhatja, hogy terhes, mert ugysem hiszem. Csak arra voltam kivancsi, hogy elkepzelheto-e, hogy ilyent mond egy nogyogyasz, mert eleg butasagnak tunik.. Koszonom a valaszokat!
2011. aug. 30. 13:43
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

ilyet hogy 18 napos nem mondanak! Egyik sem!!!


A terhességi idő az mindig csak egy körülbelüli időpont...

Nálunk Magyarországon 40 hétnek számolják (menstruációtól kb. 2 hétre van a peteérés mikor teherbe esni a legegyszerűbb, de mivel ez a nap nem minden nőnél állandó így az utolsó menstruációtól számolják ami meg fix)


Tehát ha itthon azt mondják hogy gratulálunk anyuka Ön 4 hetes terhes (amit nem valószínű hogy hamar észre vesznek a dokik, nekem ennyi idősen csak hosszas kutakodás után találták meg a fiam...) na ha 4 hetesnek mondja a doki akkor hivatalosan csak 2 hetes.

Gáz a csaj! Vegyél neki egy tesztet, rángasd be egy nyilvános wc-re vagy akár nála/nálad és csinálja meg előtted a tesztet....

2011. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem mondhat ilyet egy nőgyógyász, mert nem lehet ilyen fiatal terhességet napra pontosan megállapítani, sokszor még előrehaladottabb állapotban sem lehet napra pontosan.

DE! Attól még lehet terhes, mert ha a ciklusa a csajnak 28 napos, akkor pont abban az időben volt a legtermékenyebb, amikor együtt voltatok.

2011. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!