Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondjak a védőnőnek? A...

Mit mondjak a védőnőnek? A védőnő bejelentette holnap jönni akar, megnézni a babaruhákat és a házat!

Figyelt kérdés

Nah szóval!A ház romokban,felújítunk, a babaruhák zsákokban kimosatlanul,én pedig a nyár közepére vagyok kiírva!Normális ez?Vagy hogy mondjam neki hogy ne pont holnap akarjon már jönni!

Járt már valaki így?Első babás vagyok,igazából nem értem minek akar ilyen hamar kijönni!

Vagy ez más ilyen időben kötelező?

28 hetes kismama


2009. ápr. 22. 17:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodtan megmondhatod, hogy most nem alkalmas, és érvelhetsz ezzel, hogy felújítás kellős közepén vagytok.
2009. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Hozzám már 13,héttől jár. 3szor volt már. DE ha mondanám hogy nem jó most akkor tuti megértené és máskor jönne. Csak megérti mondd neki! 23 hetes vagyok
2009. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Szia!Tulajdonképpen a terhesség alatt 5 x lenne kötelező a várandós anyát felkeresnie,de hát ugye nem mindenki tartja magát ehhez.A születés után meg a hazatérést követő 48 órán belül kell felkeresnie szintén az otthonában a kismamát és immáron a babát is.Majd 6 hétig hetente ismételni.Elvileg ez a jogszabály.De mivel ti most felújítás alatt álltok kérheted tőle,hogy ezt egy másik előre egyeztetett időpontban tegye meg.Elvégre ha babaruhát akar nézni az még talán korai is lenne,viszont a felújítás meg pont időben történik még.(no persze mi is így csináltuk)Engem is akkor keresett fel,de ő rögtön ment is nem akart lábatlankodni és másik időpontban fog jönni (véleményem szerint már csak a szülés után)Szóval nyugodtan kérd meg!Minden jót nektek és csak óvatosan a munkával (bár tudja mindenki mennyi munkával jár is ez)Boldog babavárást!Üdv:36+4 hetes!
2009. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
28 hetesen miből gondolta, hogy már megvannak a ruhák? És amúgy is még jó, hogy kimosatlanul vannak. Az időpontot, meg neked, kell megmondani, hogy mikor alkalmas, ha akarja jöjjön, de egyáltalán nem vagy lemaradva semmivel. Az én védőnőm nem volt kíváncsi a ruhákra (csak magamtól mutattam neki párat). A lakást meg gondolom felmérte, de nem azt mondta, hogy jövök a házat megnézni. Sajnállak, nem valami jó modorú a védőnőd.
2009. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Mi az, hogy bejelentette? Nálunk ez úgy működik, hogy megkérdezi, hogy nekünk esetleg mikor lenne jó? Nem ő mondja meg, hogy ekkor, vagy akkor jön. Szerintem még korai, hogy a babaruhákról érdeklődjön, főleg, hogy van olyan (mint az itt is már sokszor olvashattuk), aki babonából, vagy más egyéb okból az utolsó hetekre hagyja a ruhavásárlást. A házat meg eddig is láthatta, mert gondolom már járt nálatok.

Tehát nyugodtan szólj neki, hogy neked nem alkalmas a holnapi nap, mert felújítotok épp a baba miatt. De ha legközelebb megy, azelőtt sem kell észtveszve babaruhát mosni, mert az is még bőven ráér.

Ha ő mégis ki akar menni, akkor menjen, de ne várjon el tőletek patyolattisztaságot!

2009. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Babaruhákat??? 30. hetet tapossuk, és összesen 3 db ruhája van a csemetének....Nem tartana sokáig megmutogatni a védőnéninek. :-))
2009. ápr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi csajok!

Hát igen...ezt is megértük,nem várt holnapig!Miután kiírtam a kérdést,ugatott a kutya,és a védőnő drága állt a kapuban!

Nem méltatnám szép szavakkal amiket mondott,mert a ruháknak(és a háznak)már rég készen kellene lenni!És a már a szekrényben lenne a helyük!Úgyhogy ezt is szépen megkaptam!

Hát most már nem is tudom mit gondoljak!Szerintem nem vagyok elkésve,úgyhogy ezen már felesleges is törnöm a fejem!

Jól elcs*szte a napom hátra levő részét!

Boldog babavárást mindenkinek!

:)

2009. ápr. 22. 18:12
 8/20 A kérdező kommentje:
Még sosem volt nálunk!Vagyis de!20 éve!Amikor én megszülettem:D
2009. ápr. 22. 18:13
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk egyszer volt a védönö látogatni, de akkor még nekünk is a babaszoba még ilyen mindenes volt. De nem is igazán érdekelte. Amúgy meg a ruhákat mért akarja megnézni? ilyet még nem is halottam. nyugodtan mond meg neki, hogy nem alkalmas. 37+4
2009. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
Ne is foglalkozz vele, nem késtél le semmiröl. A felújítást meg mikor csináltátok volna, mikor most van jóidö! 18:15 voltam
2009. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!