Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mi ez a cirkusz az...

Kismamák, mi ez a cirkusz az állatok és a terhesség körül?

Figyelt kérdés

Sziasztok, megválaszolnátok ezt a kérdést mert nagyon fúrja az oldalam! Egy csomó helyen látok- pl expressz olyan hirdetéseket h valaki kidobja az állatát- kutya, macska, nyúl- mert terhes :O

Ez engem megdöbbent és bevallom fel is háborít, mert az eü kockázat rendkívül alacsony, és csak néhány maradi orvos állítja az ellenkezőjét, DE: tegyük fel, h egy kismama nagyon fél h valami baja lesz neki v a gyereknek.


Akkor miért vállalt egy állatot? A kutyák/macskák köztudottan 10-20 évet élnek, nekem felfoghatatlan h aki ennyire félős, minek vállal akkor állatot, hiszen tudnia kell h majd egyszer talán lesz gyereke az elkövetkezendő 20 évben.


Nekem két macskám van és mindennél jobban szeretem őket SOHA nem ajándéoznám el őket, akkor sem, ha a megléávő kockázat 1000000% ekkora lenne, de így, h szinte semmi meg főleg.


Rengeteg nő szül gyereket kutya, macska, menyét, nyúl, vadászgörény stb mellé (pl anyám, nagynéném, barátnőm és még kb sok millióan), és a világon semmi bajuk nincs, elmagyaráznátok ezt a pánikot mert egyszerűen nem értem.


2011. szept. 24. 19:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
bolondok
2011. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
Soha nem válnék meg kutyámtól, csak azért, mert terhes lennék. Ennyi erővel akkor csináljon egy pánikszobát és legyen ott addig, amíg meg nem szül.
2011. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Ugyan ez a cirkusz megy a hozzátáplálás,meg a szoptatás körül.Szoptass lehetőleg 3 éves koráig.Ne adj tehéntejet, meg lisztet, mert azonnal allergiás lesz.Inkább tejpépet lehetőleg 20 éves koráig:-))Az állattól allergiás lesz,a naptól allergiás lesz.Mindenhonnan ez ömlik.Csodálkozol?? Annyi a tiltás,hogy nem is tudom,hogy nőnek fel az utóbbi 5 évben a gyerekek.
2011. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

hát azt hiszem tényleg túl van ez pánikolva akkor manapság, mi 6 hónapos korunkig szoptunk és utána öcsém- meg gondolom anno én is- mézes tejet ittunk, állatok mellett nőttünk fel, napon játszottunk és nem vunk allergiások meg semmi :D

Hát nem tudom, elég érdekes...köszi a válaszokat

2011. szept. 24. 20:03
 5/23 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is a család patáriát csinált hogy tengerimalacaim vannak. Na és amikor visszük magunkkal nyaralni meg nagyszülőkhöz.

De a macska más, egyik ismerősöm szemei megsínylették. Édesanyja a terhesség alatt elkapott egy macskabetegséget a szobacicától. És az egyik szemére majdnem teljesen vak, a másikra meg nagy dioptriás szemüveget hord.

Nekem inkább az a fura, hogy dolgozó emberek, hogy tudják a háziállatot, főleg a kutyára gondolok ellátni. Sétáltatni pl...

2011. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Valószínűleg toxoplazmózist kapott el, és valószínűleg nem a macskától, ez hatalmas tévhit! Tény h a macskától elvileg el lehet kapni, de csak ha megffogod a kakiját, nem mosol kezet utána és lenyalogatod az ujjaidat! A legtöbb ember nem megfelelően átsütött hústól kapja el,m de persze ha valakinek van macskája rögtön arra fogják...


Hát h ki h tudja ellátni a kutyáját az más kérdés teljesen! Nem tudom, megoldják, a gyerek mellett sem lesz senki 18 éves koráig, a kutyával sem kell non-stop foglalkozni, macskával meg főleg! Nem is engedik.

2011. szept. 24. 21:28
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Bocs, h belevakkantok (hogy stílusos legyek), de úgy tudom a toxoplazmózison a legtöbb szinte bármilyen állattal találkozó (de főleg kutya/macska) egyén átesik, még terhesség előtt, akár gyermekkorban. Némi láz, levertség kísérheti, de ált. észre sem veszik. Utána védettsége van. Ezenkívül sok száz baci meg vírus van, ami gondot okoz. Állatok nélkül is.

Ha egészségesen van tartva egy állat, oltásokkal, megfelelő higiéniával szinte semmi esélye a fertőzéseknek.

2011. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Hogy miért ez a nagy cirkusz? Mert marhák az emberek, és minden túl komplikálnak. Én is kutya mellett lettem terhes, és mégis élünk, és virulunk a fiammal, pedig 3! kutya, + 1 macska is van. Valóban veszélyes lehet az állat egy terhes nőre, de CSAK akkor, ha még soha életében nem volt egy állata sem, és terhesen vesz egy kutyát, macskát, papagájt, görényt, akármit... Akkor azért veszélyes, mert a szervezete nincs hozzászokva az állatszőrhöz. Na most, szerintem elég kevés olyan ember van a világon, akinek még soha nem volt állata, tehát kevés emberre lehet ennyire veszélyes. Persze mindig vannak speckó esetek, pl ha allergiás valaki, de akkor nyilván nem tart állatot.
2011. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


De sajna egy rettegő kismama sem osztotta meg velünk az ő félelmei forrását, de abszolút egyetértek veletek! A másik dolog akkor még amit el tudok képzelni az az h ez csak egy "elegáns" indok a megunt állatok lepasszolására :( Nem is tudom melyik a rosszabb...

2011. szept. 24. 23:58
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van egy nagyon eleven macskám és 38 hetes vagyok. Nem fogom kidobni az állatot. A barátnőm is terhes, 2 kutyája van. Egy másik ismerősöm 1 szobás lakásba van 1 kiskutyával és ő is terhes... Biztos sok a rossz példa, de sok a jó példa is.

2011. szept. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!