Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudtok arrol hogy terhessé...

Mit tudtok arrol hogy terhesség alatt nem szabad citrus feleket enni? En egy ideje a narancsot kívanom nagyon es meg is ettem vagy 1,5 kg 2 het alatt. Most meg azt hallottam hogy nem tesz jot a babának. 27. hetes ksm

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

De miért? Én kiló szám ettem tavaly télen a narancsot. Lett is valami baja a lányomnak, még vizsgálják, hogy mi.

Lehet, hogy a narancstól??? Mit mondanak, miért baj????

2011. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Anyukám zabálta a narancsot mikor engem várt. Semmi bajom.
2011. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Semmi baj a citrusfélékkel. A citrom-,naracshéj lehet problémás, ha sokat ennél belőle, mert vegyszerekkel permetezik be a szállításhoz.
2011. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát,nem tudom hol hallottad,de nem igaz!!

Ha józanul gondolkodom sem jövök rá,mért terjedhet ez a hír,hiszen egy egészséges gyümölcsről beszélgetünk! -legyen az narancs,mandarin,citrom,vagy grapefruit...

Egyél nyugodtan annyit,amennyi jól esik!


Én a két első terhességemnél rengeteg narancsot és mandarint ettem!Egyik lányom sem látta kárát,és én sem :-D


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!! :-D


Üdv: Friss 3 gyerkőcös

2011. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

[link]


"a terhesség alatt elfogyasztott nagyobb mennyiségű zöld és sárga zöldségek, CITRUSFÉLÉK és béta-karotin megelőzheti a születendő gyermeknél az ekcéma kialakulását"


Nem, hogy nem probléma, hanem kifejezetten jó, egyed nyugodtan!

2011. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom a valaszokat,azt nem mondtak h miert nem ehetem csak h nem jo a babanak.(nem a doki mondta,csak egy okoskodo anyuka)es kicsit megijedtem,mivel mostanaban ugy kivanom es olyan jo izuen eszegetem.Aranyosak vagytok...
2011. szept. 25. 14:01
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is állandóan a narancsot és a mandarint ettem,sőt a sima citromot is kilószámra.Semmi baja nem lett a lányomnak,már 17 hónapos.Egyed nyugodtan:-)
2011. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jajj, ezek a "népi bölcsességek". Ha amúgy is szokott égni a gyomrod, akkor lehet, hogy rontanak a helyzeten. Amúgy meg csupa rost és vitamin, nem látok benne logikát, hogy miként árthatna a babának.

Akkor nem jó a babának, ha már eszik gyümölcsöket, és túl hamar vezeted be, mert akkor tényleg allergizálhat (akárcsak az eper vagy a málna). Szerintem az "okosabb anyuka" rosszul emlékezett.

2011. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességnél ez volt a fő baja a védőnőnek, hogy csak szezonális gyümölcsöt és zöldséget fogyasszak, ami itthon terem, mert a vegyszerek amikkel kezelik hogy amíg ideér friss maradjon... stb stb.

Nem foglalkoztam vele. Télen akkor semmit nem ehettem volna.

Nincs semmi baja a fiamnak.


A mostani védőnő meg nem is mondott semmi ilyet, csak a nyers hústól és tojástól óvott.

2011. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

2 hónapja citromon és narancson élek, én napi 1-2 kilót megeszek, semmi bajunk nincs tőle!

Egyszerűen annyira a savanyút kívánom, hogy citromot szoktam rágcsálni, kb mint más az almát :)

Én nem hallottam, hogy bármi bajt okozna.

2011. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!