Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki járt hasonlóan? Munkanélkül...

Ki járt hasonlóan? Munkanélküli kismama vagyok! Mit hogy csináljak?

Figyelt kérdés
Megszűnt a munkahelyem, így be vagyok jelentkezve munkaügyi központba. Közben terhes lettem, így nem vettek fel egy helyre dolgozni, a munkanélkülim ebben a hónapban lejár és a tb-m is a következő hónapban. Honnan lesz így valamiféle jövedelmem? Hogyan lesz így tb-m? A baba születése után én csak a GYES-t (28500 Ft) fogom kapni?
2011. szept. 25. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
igen!
2011. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Most lehet hülyeséget irok, de majd esetleg kijavítanak. Fizteheted magad után is a járulékot addig amíg nem szülsz meg, sokan igy csinálják. (5100,-Ft/hó)
2011. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Fizetsz járulékot. bemész a NAV-hoz és elintézed.
2011. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Így van fizetned kell a tb-t a szülésig, ami havi 5100Ft, utána már nem és majd a minimális összeget kapod szülés után, nem tom mi a neve ( gyes) plusz a családi pótlékot, ami max 38-40 ezer Ft lehet összesen. Én is ugyanebben a cipőben vagyok. Ja a Tb-ről még annyit, hogy ugye még jár a munkanélküli addig nem kell fizetni és utána még van egy átfutási idő, ha minden igaz, most nem emlékszem pontosan 40 nap, addig támogatott vagy, és utána kell csak fizetned.
2011. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy van egy egyszeri támogatás, ami mindenkinek jár a baba megszületésekor, ez egy egyszeri összeg, pontosan nem tudom mennyi és azt se, hogy mi is a neve, hatvan valahány ezer Ft körül mozog.
2011. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
egyszeri anyasági támmogatás.64000ft.
2011. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Amit tehetsz:

- Fizeted magad után a TB-t (havonta 5100 Ft)


Amit szülés után kapsz:

- Gyes (28.000 Ft)

- Családi pótlék (12.800 Ft)

- Egyszeri anyasági támogatás (amennyiben rendszeresen jársz terhesgondozásra, és ezt 4, az orvostól a kiskönyvedbe kapott pecséttel bizonyítani tudod: 64.000 Ft)


A párod dolgozik? Mert akkor ő viszont a munkáltatójánál igényelheti a Családi adókedvezményt, amint eléred a terhességed 91. napját. Ennek összege 10.000 Ft körül van, de nézz utána, mert pontosan én sem tudom.


A Családi adókedvezményhez kérned kell egy igazolást a terhesgondozást végző orvostól (ő tudni fogja, miről van szó), és azt kell bevinnie a párodnak a munkáltatójához.

2011. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek, csak az adókedvezményt javítanám: az adókedvezmény lényege, hogy egy gyerek esetén (vagy magzat 91. napos korától) az adóalap 62500Ft-al csökkenthető.

Ha van ennyi adója, akkor valóban 10 ezer körül jön ki.

2011. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én is hasonló helyzetben vagyok és az a teendőd, hogy...

a munkanélküli ellátás utolsó napjára visszarendelnek a munkanélkülibe és ott adnak egy papírt amit a lakhelyed önkormányzati hivatalába kell be menned és kérvényezned kell a segélyt. Ezt azok az emberek is kapják akiknek közmunkára kell mennie, de természetesen neked nem kell, mert állapotos vagy és ezt addig kapod amíg meg nem születik a baba. 28500Ft+ ők fizetik a Tb-det!!!!

2011. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

A legegyszerűbb,hogy ha bemész a MÁK-ba és ott megkérdezed..Én is munkanélkülin vagyok,bár nekem kitart szülésig,de én úgy tudom hogy ha a szülést megelőző 2 évben volt 365 biztosított napod/nem kell folytonosnak lennie/ akkor megjár a tgyás és a gyed is...


Én úgy voltam hogy decemberben mondták fel a szerződésem,múlt hó 19-ig gyesen voltam,20-től munkanélkülin vagyok.azért mentem munkanélkülire,hogy megkapja a tgyást és a gyedet a második babával...de végül is nem is kellett volna mert megvolt a 2 éven belüli 365 napom...


[link]


regisztrálj erre az oldalra és itt egy tb-tanácsadó válaszol a kérdésedre...én is itt,tőle kérdeztem meg..:)

Remélem tudtam segíteni!:)


2,5 éves kislány anyukája,aki 30 hetes pocakos :)

2011. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!