Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a terhesvita...

Mi a véleményetek a terhesvitaminról? Ti szedtek vmit?

Figyelt kérdés
Ha igen mit? Én 24 hetes vagyok és nem szedek semmit...Persze az elején a folsavat szedtem és most napi 2×1 Magnéziumot(keményedés miatt), de ezen kívül semmit. Nekem második babám, az elsőnél szedtem mindent(terhes vit., napi 1 kálcium pezsgőtabi, magnézium 3×2) és emellett nagyon sokat ettem. Azóta teljesen megváltozott a véleményem a sok vitaminról, inkább eszek értékes dolgokat, odafigyelek a táplálkozásra... Kíváncsi lennék a ti álláspontotokra!
2011. szept. 28. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én mindkét terhesség alatt és elötte utánna -szoptatás végéig - elevitet . nem lettek nagy pufók babáim én se híztam sokat.


van amit nem szeretek - máj, zöld leveles zöldségek pl. kelkáposzta, nem szeretem a hüvelyeseket szv. ezeket valahogy pótolni kellett.


ha odafigyelsz hogy mit eszel akkor sztem felesleges szedni mert túladagolás is lehet a vége.

2011. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én most femibiont szedek, az előző babámnál Gravidát + halolajkapszulát szedtem, és ha még lesz babám, vele is szedni fogok, mert sajnos a mai körülményekben bármit eszek vag yiszok, odafigyelek a bevitelre, nem tudhatom, hogy miben milyen mértékben található meg ténylegesen a jótékony tulajdonság, gondolok itt a teremesztésre, tárolásra, szállításra, szóval a vitaminról tudom, hogy tényleg benne van aminek benne kell lenni
2011. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem semmit,főleg azért mert a terhesség alatt a tabletta látványától is rosszul voltam.Igyekeztem egészségesen étkezni,pezsgőtabletta kalciumot és Magne b6-ot ittam és Multivitamint.Ennyi.
2011. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én Elevitet szedek és szándékozok is szedni végig a terhesség alatt, mert nekem nagyon rossz étvágyam lett, mióta kiderült, hogy babát várok.

Nem kívánok szinte semmit, a zöldséget és gyümölcsöt pedig úgy kell leerőszakolni, fordul ki a számból.

Mellé vettem most calcium sandozt 1000 mg c vitaminnal, abból 2-3 naponta 1 tablettát iszok meg, mert itt a "taknyos" időszak és nem akarok elkapni semmi nyavaját + naponta 3 kiskanál propoliszos mézzel és egy két filter ehinacea teával igyekszem "védekezni".

Eddig az Elevittől nem volt semmi bajom amúgy.

2011. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Regényt tudnék írni a vitaminokról, a két terhességem alatt anynit kínlódtam velük. :-(

Első terhességemnél többek közt emiatt híztam 25! kilót!


De nem lehet általánosítani, azóta már nyomoztam kicsit, nem hat mindenkire egyformán, és nem mindenki bírja úgy egyiket vagy másikat...


Nálam ez a tapasztalat:



Elevit - óriás étvágyat csinál, székrekedést okoz, pattanásos leszek tőle

Gravida - a bevételek 99%-ában azonnal kihánytam tőle ami a gyomromban volt, függetlenül attól, hoyg evés előtt-közben-vagy után vettem be és hogy melyik napszakban, szintén enyhe székrekedést csinált, de legalább a bőröm szép volt tőle, és nem csinált farkas étvágyat


Több félée vitamint (ilyen komplex vitaminra gondolok) már nem próbáltam, mert ahoz túl drága hogy kidobáljam a teli dobozokat.


MagneB6 jó, ha eleget beveszel belőle, tehát akkor használ keményedés ellen, de attól is óriási étvágyam lesz, ezért lecseréltem sima magnézium készítmményre (Magnerot), és eddig úgy tűnik beválik.


Eezn kívül időnként PLussz pezsgőtablettát iszok kalciumosat és Cvitaminosat, meg sok zöldség és gyümölcs, és most jó, a terhesvitaminok meg állnak szépen a polcon.

2011. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sucuj ***** válasza:

én a 14hétben vagyok és elevitet szedek. az első három hónapban nm ettem semmit szinte, így muszáj volt pótolni. egyáltalán nm vagyok éhesebb tőle. én három kilót fogytam idáig. mellé magnézium (görcsök, veszélyeztettet vagyok) és folsav(amit most hagyok el) Amikor nm ettem rendesen attól függően mit tudtam lenyomni a torkomon: c-vitamin és kálcium (ezt lassan elkezdek rendszeresen) meg lehet vasat. ez lehet soknak tűnik. minden attól függ hogy mit (tudok) enni egy-egy nap.

Jó egészséget, boldog baba várást!

2011. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én Gravidát szedtem, de nekem is sokszor émelygés volt a vége, viszont tény, hogy az én bőrömnek és a hajamnak is nagyon jót tett. :)

A 24. héttől csak 2-3 naponta vettem be. Orvosommal egyeztettem erről. Ő is azt mondta, hogy sajnos manapság ha kb 2,5 kiló narancsot ennél meg naponta, akkor kerülne elég vitamin a szervezetedbe, hiába vigyázol, meg próbálsz egészségesen enni, az nem pótolja a vitamint. Még így is vitamin hiányom lett szoptatás után. :(

2011. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én Femibiont szedek, elég drága de nekem sosem okozott gyomorproblémát (ami nálam elég sarkallatos kérdés volt főleg a terhesség elején). Nagyon odafigyelek a táplálkozásomra is, már évek óta... de azt is tudom hogy sajnos hiába eszek sok gyümölcsöt, zöldséget ezek már koránt sem tartalmaznak annyi értékes vitamint és ásványi anyagot mint kéne (kertészeti egyetemre járok, erről is tanultam). És még így is elkezdtem vérszegény lenni a terhesség utolsó trimeszterében. Tehát szerintem fontos a vitamin, de persze szervezete válogatja...

Én terhesvitamint mindenképpen szedek, a dokim javasolt mellé magnéziumot, a fogorvosom pedig kalciumot, nah ezeket hol szedem hol nem, ahogy eszembe jut...


Jó babavárást!

Adri (32 hetes km)

2011. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én semmit nem szedtem, csak folsavat. A dokim szerint,ha eleve nem indulsz valami kiugró vitaminhiánnyal és normálisan táplálkozol,akkor nem kell. Eddig minden eredményem tökéletes, nincs semmilyen hiányom, a babám pedig még így is ducibb egy kicsit a koránál!:)


28 heteske

2011. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az első terhesség alatt Centrum Maternát szedtem, a baba teljesen átlagos méretekkel született, én 22 kg-ot híztam.

Most nem szedek semmit, mert az elejétől voltak már jócskán gyümölcsök, én meg mindent eszek. az ultrahangon mért adatok alapján alig kisebb a lányom, mint a fiam ugyanazokban az időkben. Most 29 hetes vagyok és 5 kilót híztam eddig.


Magnéziumot szedek most dögivel, mert nyitva van a méhszáj és sokat feszülget a pocak, illetve vasat, mert kicsit vérszegény vagyok alapból.

2011. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!