Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatt a fogak...

Belya kérdése:

A terhesség alatt a fogak romlása ellen mit szedtek?

Figyelt kérdés
13hetes kismama vagyok. Olaszban élek, itt bármely nemű vitamint feleslegesnek tartanak, ennek ellenére én szedem az Elevitet, folsavat és MagneB6-ot. A védőnő felírt Fluort, hogy azt szedjek a fogakra.. de ez milyen vitaminban van egyedül? Olyan vitaminokat találtam, amiben van, de abban más is, és már az Elevit mellett nem akarok több vitamint szedni.. mert ha jól tudom túlzásba sem szabad esni. A fluoros fogkrém meg nyilván kevés, ugye?
2011. szept. 28. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem a fogdokim is, és a védőnő is azt mondta, hogy nem kell bevinni fluoridot, vagy kálciumot, elég, ha rendszeresen iszol zsíros tejet, eszel sajtot. A fogdoki azt is mondta, hogy nem a szuvasodás indul meg hamarabb a terhességben, hanem az ínygyulladás, és ez okozza a fogak romlását, elvesztését. ezért alaposabb szájhigiéniát javasolt, esetleg megelőzésként Corsodilt.
2011. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sumergo ***** válasza:
100%

Nem szedek semmit, és nem is romlottak a fogaim semmit. Két hete voltam fogorvosnál, még meg is dicsért. A terhesség elején is voltam nála, annyit mondott, minél alaposabban mossak fogat, ha vérzik a fogíny, akkor sem szabad kevésbé, mert akkor ott marad a lepedék, és ettől fog romlani a fogam. Fogkrémet a Parodontaxot ajánlotta, arra is váltottam, mert az segít a fogínyt egészségesen tartani, onnantól már nem is vérzett, meg fogmosás után szintén Parodontax szájvizet ajánlotta.


34+2 hkm

2011. szept. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Szia! én nem vagyok orvos, sem semmi szakmabeli, csak egy másik kismami. :) szóval csak azt mondom, amit én is hallottam/olvastam.

A terhesség alatt azért romlanak jobban a fogak, mert a szervezet kálcium-igénye nő, a fogakba kevesebb jut, hiszen kell most máshová is. ;) én iszok kálcium pezsgőtablettát, de ez már tényleg csak plussz. elég ha iszol naponta fél liter tejet, és többször eszel halat, tojást, zöld levelű zöldségből főzeléket, aszalt gyümölcsöt. boldog babavárást. ;)

2011. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondta a fogdoki ha rendszeresen mosod semmi baja se lesz a fogadnak.nekem semmi baja se lett idàig se
2011. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, akkor nem aggódom még ezen is.

Mindenkinek nagyon boldog babavárást kívánok!:)

2011. szept. 29. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!