Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vett/használ valaki "utángyárt...

Vett/használ valaki "utángyártott" biztonsági övterelőt?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amit ügyes varrónők a Besafe márkájú terelő mintájára készítenek. Mik a tapasztalatok vele? Nekem képek alapján elég kicsinek tűnik, én pedig nem vagyok egy kis méretű éppenséggel.
2009. ápr. 27. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem teljesen a kérdésedre válaszolok, de én biztos, hogy nem vennék házilag varrott övterelőt. Még ha varrónő varrja, akkor sem.

Nekem van, a barátnőim azt használták, most a harmadik kismamánál van, szinte mindhárman napi szinten használtuk, de a patentja még mindig olyan erős, mintha új lenne.

Van olyan barátnőm, aki több helyről is be tudta volna szerezni. De ha valaki nem ennyire mázlista és nincs senki ismerősének, akkor is lehet bérelni. Én csak egy helyet ismerek, ott 6000 Ft kaucióért lehet a magyar gyártmányt bérelni (besafe 13eFt), amely összeget utána teljes egészében levásárolhatsz.

2009. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Mivel nekünk nincs autónk, így csak alkalomszerűen használnám, amikor apósom eljön értünk (akkor viszont 3 órát utazunk)

Sajnos a bérlés sem egyszerű, mert elég macerás kisgyerek mellett elbumblizni tömegközlekedéssel minden alkalommal...


De azért köszönöm a válaszodat, átgondolom, és hátha jön még valaki, aki ismeri az utángyártottakat!

2009. ápr. 27. 10:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Vaterán vettem övterelőt, kemény 2 ezer forintért postaköltséggel együtt. Nem BeSafe utánagyártott - valami sima "mezei" övterelő, de a célnak megfelel.

Az a lényeg hogy a pocak alatt vezesse el a biztonsági övet és erős legyen a patentja.

Persze a hiper-szuper designos övterelő biztos jobban néz ki, de szerintem nem ér meg 13 ezer forintot, mert itt is csak a design-t és a márkát kell megfizetni.

Egyébként amikor megérkezett, egyből az futott át az agyamon, hogy ezt még én is meg tudnám varrni...


Egyébként valóban jó ötlet, hogy lehet kölcsönözni is! Mert nem mindenki tudja megfizetni ezeket az árakat...

2009. ápr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem BeSafe van,de én 8000 ft-ért vettem.Vhol mindig van akcióban.Nézd meg a vaterán,tesz-vesz-en,ott olcsón hozzájuthatsz.Én azért nem adom(még)el,mert szeretnék másik babát is.
2009. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Olyan a tied, mint egy kis ülőpárna, és középen van az a patentos nyelvecske?

Mennyire jön fel a két lábad között? És elég széles az ülőrész?

Én elég nagy vagyok hátsóilag és combilag, félek, hogy túl rövid lenne az akasztója, tán még rajta is ülnék!

2009. ápr. 27. 11:35
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt a második válaszolótól kérdezném!
2009. ápr. 27. 11:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Az ülőrésze kb. 35x25 cm-es, az elején van egy kb. 25x10 cm-es nyelv, amin kettő patent található.

Ráülsz a ülő részére, úgy hogy a nyelv elől lógjon, és bekötöd magad az övvel. Majd a nyelvet rá kell fordítani az öv alsó részére és a nyelv tövénél található patent párral összenyomni - így tudja megfogni és lehúzni az övet.

Én nem hordok szoknyát, csak nadrágot - azzal teljesen jó. Alig jön ki a lábad közül. Látni, hogy ott van valami, de annyira nem feltűnő.

Az ülő részét egyébként egy gumipánttal az üléshez tudod rögzíteni (én mondjuk nem szoktam) - simán csak ülök rajta és a súlyom tartja ott.

2009. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadó vagyok.

Kb. hasonlóan néz ki az enyém:

[link]

2009. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. ápr. 27. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék kötözködni, senki pénztárcájába kutászkodni, senkit megbántani stb. De egy egyszerű gumipánt nem olyan strapabíró, mint egy biztonsági öv, a gumipántos megoldás számomra olyannak tűnik, mintha nem a gépkocsi biztonsági övével kötnéd be magad, hanem vennél egy gumit és azzal kötöd le magad az üléshez. Amikor nincs gond, akkor az is jó, de ha gond van???

Az eredeti övterelőnél az a pánt, amivel az üléshez rögzíted, az egy ugyanolyan pánt, mint amilyen maga az autó biztonsági öve.

Nem tudom, hogy a többinél hogyan van, én csak a Minimanós bérlést ismerem, ott a 9 hónapra bérled ennyiért: most kibérled és majd ha megszületett a manó, akkor visszaviszed, vagyis nem kell minden utazás előtt elrohangálnod.

[link]

2009. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!