Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel lassíthatnám a hízás...

Mivel lassíthatnám a hízás ütemét egy kicsit?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok és már +6 kgnál járok. Előző terhességemnél kb 20 kg híztam és ezt szeretném elkerülni, mert nagyon sok rajtam maradt egészen míg abba nem hagytam a szoptatást(27 hónap). Úgy érzem, nem eszek sokat és mozgok is, a kilók mégis csak úgy szaladnak fel az elmúlt 1,5 hónapban. Mai menüm reggeli: 1 tejeskávé+1db jóreggelt keksz; tízórai: 1 alma; ebéd: 1 adag sárgaborsó főzelék+1 szelet csirkemell roston; uzsi: 1 szelet túrós-ribizlis süti(nem édes,krémes); vacsira már csak kefírt tervezek. Emellett ma összesen kb 4 órát sétáltam a 3 éves lányommal.

Mit tehetnék még?


2011. okt. 4. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

a jó reggelt keksz egy energiabomba, a sárgaborsó főzelék szintén nagyon magas kalóriatartalmú

egyél teljes kiőrlésű dolgokat, sok zöldséget, elsősorban az alacsony ch tartalmúak közül: cukkini, tök, uborka, paradicsom, paprika, káposztafélék

a borsó, bab, lencse csak ritkán megengedett, ha vissza akarod fogni a hízást

2011. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit, nagyon keveset és jól eszel így 5x egy nap. Nem a kajától hízol az tuti, nem lehet, hogy vizesedsz? Az meg nem marad rajtad szülés után. Én is 25 hetes vagyok és én már 10kg-nál tartok. :O Előzővel én is 20-22-t híztam csak akkor eleve nagyobb súllyal kezdtem és 80kg-al mentem szülni. Borzalmas volt!! Most már kiszámoltam, hogy kb.73-al fogok (55-el kezdtem most). Én meghatároztam magamnak a 13.hét környékén (addigra már híztam vagy 6kg-t), hogy havonta max2kg-t hízhatok. Eddig sikerült betartani, nekem ez valamiért beválik.
2011. okt. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Tudom hogy a sárgaborsó nem a legdiétásabb, de félévente egyszer belefér sztem( többször biztos nem szoktam enni). Az 1 db jó reggelt keksz nem egy csomagra értendő, hanem a csomagban található 4 szeletből 1 db!
2011. okt. 4. 17:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Ezek szerint nagyon egy cipőben járunk! Én 167/59-el kezdtem és (az előző terhességből tanulva) én 72 kg-ban maximalizáltam a 9 hónapot! De attól tartok, nem tudom majd tartani!:D Nem tudom, hogy vizesedek-e! Ha vizesednék, azt miből venném észre? Lábdagadás?
2011. okt. 4. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a korom miatt max. 10 kilót "engedett" hízni a nődokim a 2. terhességemnél. (Hiába magyaráztam, hogy az lsőnél végig mozogtam, aktívan dzettem, mégis 22 kgt híztam.) Azt mondta, ha havi egy kg-nál több jön rám, befektet a kórházba. Nekem a sok narancs, mandarin és a sovány túró kombinációja jött be,voltak napok, mikor mást szinte nem is ettem, végül 9 kg plusszal mentem be szülni, a baba 3,8 kg-val születtett. (Azóta meg már kevesebb vagyok, mint a rehesség előtt voltam...)
2011. okt. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Rehesség=terhesség, bocsi!:) És időnként hiányzik egy "e" is.
2011. okt. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálam is. Az első terhességemmel kerek 20 kilót híztam 52-ről 72kg-ra. Most 60 kilóról kezdtem, 3 hónapig egyáltalán nem híztam semmit, de most 21 hetes vagyok és már 6 kiló feljött :(( Pedig nem eszek sokat, sőt. Sok gyümölcs, zöldség, egészséges táplálkozás. És mégis :(

Fogalmam sincs mit csinálhatnék, mozogni, tornázni nem nagyon tudok, mert egyből keményedek - csak annyit mozgok, amennyit a fiammal sétálok.

Szóval ez van, a doki nem szólt még semmit..

2011. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!