Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok a 4-5kg hízás 15 hetesen?...

Sok a 4-5kg hízás 15 hetesen? Bővebben lent

Figyelt kérdés
15 hetes terhes vagyok, ma ráálltam a mérlegre és 62,4kg-t mutatottt. A gond szerintem csak az, hogy igaz, mikor még nem voltam terhes kb 61kg voltam, az első hetek hányingerei és hányásai miatt lementem 57-58kg-ra. És most hogy 62,4-et mutatott a mérleg, kicsit megijedtem, hogy hirtelen mekkora lett a súlyom. Ez még természetes, hogy ennyit híztam? De a pocakom is jókora lett, 72cm-es derékbőségem most 92cm!!! Ti hogy álltok a hízással?
2011. okt. 24. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Igazabol nem keves, meg az sem lenne gond, ha eddig nem jott volna fel semmi, vagy csak 1-2 kg.

De amiert nekem picit soknak tunik: ha jol ertem az elejen fogytal, tehat nem a terhesseg elejetol jott aranyosan ez a 4-5 kg, hanem csupan az elmult nehany hetben? Azaz, ha a jelenlegi hizasi utemedet nezzuk, akkor szinte egy hetre jut egy kilo?


Csak azert mondom, hogy ez nem keves, mertha valamilyen oknal fogva ez igy folytatodna, akkor 20. hetre mar a 9-10 kilod is meglenne es igazabol meg csak utana jonne az a resz, amikor valoban szamitani lehet a hizasra.

Szoval most meg boven idoben vagy, szerintem gondold at, hogy az elmult hetekben mit csinaltal maskepp a nem terhes korszakodhoz kepest, nem-e eszel tobb kenyeret, tobb nasit, stb es kicsit fogd vissza, ha tudod.

2011. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ez így elég sok, és a java majd csak most jön, úgyhogy vigyázz. Próbálj nagyon odafigyelni az étkezésre, persze nem kell fogyókúrázni, de ne legyen mindennapos a csoki, chips, stb.

Sokat segít, ha minden étkezés előtt megiszol egy pohár vizet, amúgy is kell ilyenkor a sok folyadék, és ha már benne van a gyomrodban egy pohár víz, kevesebb kaja fér bele :)

2011. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
szia!multkor nekem itt azt mondtak h azzal a sullyal kell számolni amivel teherbe estel.azaz a te esetedben a 61 kg-t kell figyelembe venni igy ez azt jelenti h 1,4kg-ot híztal.ami egyaltalan nem sok foleg ha szepen nott a pocid.Velem is ez volt es itt nyugtattak meg.en szinte 24.hetig nem hízam semmit,minusz 3 kg volt es utana a 25 hettol elkezdtem hizni es mar + 5 kg van rajtam.Igaz nekem csak a 26.hettol kezdett rohamosan noni a hasam igy szinte csak oda ment a kg.30+2 kismama
2011. okt. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Atroposz ***** válasza:
Én 21 hetesen +10 kg ez nagyon sok most leálltam a kenyérrel, próbálok sok gyümölcsöt,zöldséget bevinni a szervezetbe,kerüld a nasikat stb.
2011. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 hetes voltam mikor 5,5 kg-ot híztam aztán 19 hetesen már 11 kilónál tartottam. Nagyon sokat ettem és a cigiről is leszoktam gondolom azért is ettem ennyit. Aztán ott megállt ez a durva hízás onnantól ilyen 2 kilókat híztam. Most tartok 36. héten 20 kilónál.
2011. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A helyzet az hogy igen sokszor rámjön a falási roham, valószínű ezmiatt jöttek a kilók felfele. ma már megpróbáltam ellenállni a kajálásnak. Eddig napi 4-5ször ettem. Most megpróbálok csak 3 szor. meg igyekszem kevesebb kenyeret enni. Az első hetekben viszonylag sok édességet is ettem mert azt kívántam, sokszor volt olyan nap hogy csak szénhidrátot ettem egész nap. Vagy keksz, kenyér, cukorka, csoki. Nyilván ezek rakódtak le most. A védőnőnél is 7 hetesen voltam utoljára, most hogy meglett a kombinált teszt eredménye, el akartam menni, de pont elmaradt a terhesgondozás. így csak jövő héten tudok menni. Remélem ő majd irányt ad, hogy sok e a hÍzás.
2011. okt. 26. 19:48
 7/9 Atroposz ***** válasza:
A védőnőm kifejtette ,hogy sok a hízás de ügye arról nem beszélt, hogy mit kellene tenni ellene.Ennyit a gondozásról.
2011. okt. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltam védőnőnél és azt mondta nem sok hízás... kiszámoltam heti 1kg!!!! mert kb a 10. héttől múltak el a rosszullétek, akkor voltam kb 58kg. azóta meg most 15 hetesen vagyok 62. Szóval szerintem sok. De tegnap óta nagyon odafigyelek, és fél szelet kenyérnél nem eszem meg többet egy evésre. És ha éhes vagyok, akkor almát rágcsálok. Persze ettől nem igazán múlik el az éhségem, de legalább megnyugtatom magam hogy ettem valamit. Remélem kicsit meg tudom fékezni a hízást. jah egyébként ma nem terhes gondozáson voltam, mert az elmaradt. Így meg sem vizsgált, meg sem mért semmi. De közölte, ráérek majd 17 hetesen visszamenni gondozásra az Afp eredménnyel. Ez engem csak annyiban zavar, hogy 7 hetesen voltam utoljára terhes gondozáson. 10 hétig semmi? Elég furcsa. Lányommal 4hetente jártam. Nálatok hogy megy ez?
2011. okt. 28. 20:17
 9/9 Atroposz ***** válasza:
Nálunk is 4 hetente van gondozás már amikor nincs valami gyűlésük.Nem sok értelmet láttam eddig, azon kívül hogy 1x meghallgatták a baba szívét.22hkm.
2011. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!