Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az en "hibam", ha a baba pici...

Az en "hibam", ha a baba pici sullyal szuletik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha mondjuk nem eszel rendesen, sok zöldséget és gyümölcsöt és emiatt, akkor igen.
2011. okt. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy mi a pici? Mihez/kihez képest? Ha koraszülött, az is más tészta.
2011. okt. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy az étkezésed befolyásolja a pici súlyát,neked drasztikus fogyókúrát "kell" csinálnod a terhesség alatt. Ugyanis a természet ezt is jól kitalálta, a baba mindent elvesz tőled, akár a te károdra is. Még az éhező, afrikai nők is normál súlyú babákat szülnek.

Akkor a te hibád, ha a terhesség alatt dohányzol, iszol... de gondolom, nem erre gondoltál..

Arról, hogy esetleg a lepény elégtelenül működik, nem tehetsz.Különben meg nem kell minden babának 4 kilóval születni, 2500 gramm fölött már érettnek számít a baba. Kint meg hamar behozzák ám a "lemaradást".

2011. okt. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

370 grammal született a lányom a 37.héten. Én is megkaptam a nővérektől, hogy "nem kellett volna fogyózni,anyuka, akkor nem lenne ilyen vézna a baba!" - jól le is oltottam őket, mert kb annyit zabáltam végig, mint egy disznó, vitaminok, kiegyensúlyozott étrend stb - és mégis pici lett. Nem érzem hibásnak magamat, semmi olyat nem tettem, ami kihathatott volna a baba súlyára.

Hozzáteszem, hogy 3 hós koráig éjjel-nappal másfél óránként szopott és addigra le is hagyta a nagykönyvi súly- és hosszértékeket.


Volt egy imis osztálytársam, aki ivott-cigizett-bulizott-könnyűdrogozott és csak 11 hetes várandósan jött rá, hogy terhes (megvolt a vérzése rendesen). Onnantól kezdve nyilván mindent elhagyott, és orvosi tanácsra fokozatosan tette le a cigit, kb 4-5 hét alatt. Szóval a baba "kapott"rendesen :S

És teljesen normál súlyú fia született, aki makkegészséges!

2011. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Elírtál valamit? Mert azon gondolkodtam, hogy 370grammal 37. héten tényleg kicsi lenne, sőt, az még nincs fél kiló se. Vagy én váltom át a számokat rosszul?
2011. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

neeem, a nyamvadt béna billentyűzetem vacakolt már megint (múltkor rávágott a kisebbem és szanaszét repültek a számok meg a betűk, na azóta gyengélkedik kissé :S )

Szóval 2370 grammal

2011. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Így már mindjárt jobban hangzik! :-)
2011. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!