Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Van...

5 hetes terhes vagyok. Van egy 3 és fél éves lányom. Mennyire baj az ha őt emelgetem, ölbe veszem? Már 15 kg. Ettől elmehet a kicsi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 14:21
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
84%

Kedves utolsó, nem akarok vitatkozni, de tényleg nem cipelésről volt szó.

Mint írtam, 36 hetes vagyok, akkora a hasam, mint egy hordó, nekem pl sokkal egyszerűbb a két karjánál fogva felemelni, megölelni, lerakni a másfél évesemet, mint nekem leguggolni hozzá, utána meg valahogy felállni.

Amúgy meg lehet hihetetlen számodra, de apa sincs mindig otthon fürdetésre.


Nem arról van szó, hogy a gyerek permanensen kézben van, egy-két emelés szerintem nem oszt, nem szoroz.

Nekem ikres anyuka kérdezte, mikor a fiamat felemeltem, hogy belásson a gyerekekhez a babakocsiba, hogy "úristen, te emelgeted?" és úristen, igen, és majd ő is fogja a kettőt emelgetni, ha megint terhes lesz.


Megkérdezhetem, hogy hány hetes vagy és van-e idősebb gyereked?

2011. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
49%

19 hetes terhes vagyok, első baba.

De mint mondtam, nem emelgethetem majd ha elért egy bizonyos súlyt, ez van. Valahogy meg kell oldani, és biztos vagyok benne, hogy meg is oldjuk.

Annyiban talán szerencsésebb vagyok, hogy mindig számíthatok majd a férjemre pl fürdetésnél, és a nagyszülők is a közelben laknak.

2011. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ha lesz nálatok második, amennyire az egészséged engedi, ösztönből fogod csinálni a dolgokat, és nem mérlegelsz.

Persze hogy meg fogod tudni oldani, ahogyan mi is a magunk módján. De én pl el nem tudnám képzelni, hogy egyáltalán nem emelem fel a fiam, mert mi van, ha baj lesz, 9 hónapig. Amíg a doki nem szól, nem nyílik semmi, jók a vizsgálati eredmények, és bírom szuflával, én emelgetni fogom. De most képzelj el olyan banális dolgokat is, hogy pl nem látja, mit csinálok a konyhapulton, sír és mutogat. Kétszer felemeltem, mire rájöttem, mi a nyüge, aztán odatoltam neki a fellépőt. Brahiból én sem emelgetek:)

Ugyanígy naponta megyünk marha hosszan sétálni, pedig az első terhességemnél sokkal többet tudtam pihenni. Ha mondjuk veszélyeztetett lennék, nyilván kellene keresni más megoldást, de addig bizony menni kell! Az kicsit más,mikor már nem "egyedül" vagy terhes.

De ettől függetlenül nem kellene senkit lehurrogni azért, mert fel meri emelni az urambocsá' 3 éves gyerekét.

2011. okt. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
37%

Én nem hurrogtam le senkit, csak értetlenkedtem, de tőlem mindenki emelgetheti terhesen akár az 50 kilós gyerekét is, csak akkor nem kell csodálkozni, ha baj lesz.

Az meg biztos, hogy én nem fogom emelgetni a gyerekem ebben a korban, egyszerűen mert nem tehetem, ez van. Ettől még nem hiszem, hogy rosszabb anya leszek, vagy hogy a gyerekem hiányt szenved bármiben is. Szépen el fogjuk neki magyarázni, hogy anya nem emelgetheti, ha valamit nem ér fel, akkor vagy hozza a kis sámliját, vagy ha apa a közelben van, akkor neki lehet szólni. Szeretgetni pedig lehet emelés nélkül is, de erről már beszéltem.

2011. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
7 hetes terhes voltam amikor barnázás miatt eltiltott a dokim az emelgetéstől, pedig van egy 2,5 éves kislányom, először fura volt neki is nekem is, de megszoktuk, hogy nem emelem, szépen elmagyaráztam neki, hogy nem lehet, mert megfájdul a hasam. 16 hkm
2011. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
59%

Idézem:


"Utolsó előttivel értek egyet.

Miért lett ilyen nagy "divat" cipelgetni ekkora gyerekeket? Egyre több ilyet látok, meg 4-5 éveseket babakocsiban(!).

Az első gondolatom mindig az, hogy talán beteg a gyerek, aztán általában kiderül, hogy nem, csak anyuka erre szoktatta valamiért."


"Még valami. Az erőlködéstől kinyílhat a méhszáj, amitől elmehet a baba. Ennek semmi köze a magzat egészségéhez, egy teljesen egészséges baba is elmehet, ha kinyílik a méhszáj.

De a ti döntésetek, hogy mekkora kockázatot vállaltok be..."


Szerintem ez minden, csak építő jellegű kritika nem.

Azért van a terhesgondozás és a szülész-nőgyógyász, hogy felmérje, az adott esetben a nagyobb gyerek emelgetésével vállal-e egyáltalán kockázatot az anyuka.

Azt nem értem, miért gondolod, hogy a gyerek felemelése erőlködés, nyilván ha az lenne, nem csinálnánk.


A babakocsis témát nem is értem, hogy tetted ide, de akkor elmondom, hogy csak nálunk olyan bazi nagy divat az éppen járni tudó, csetlő-botló gyerek alól kivenni a babakocsit. Pl. angliában simán beül a gyerek akár 4 évesen a kocsiba, ha elfáradt, és tudod mit? ebben nincsen semmi extra, de ki az a hülye, aki inkább cipel egy 4 évest, mert mit szól a gizinéni, ha látja?


Nem mellesleg téged is megnéznélek pár év múlva, az 5 kilós emelési limiteddel,meddig babakocsizol majd, tudod van olyan gyerek, aki másfél-két-három évesen még nem tud nagyobb távokat megtenni, és teljesen váratlanul cipelteti magát hazáig. Na akkor mit csinálsz majd?


Nem is értem, miért válaszoltál, ha még csak terhes vagy.

Könnyű szülést.

2011. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
54%

Pont azért válaszoltam, mert terhes vagyok, ahogyan a kérdező is. Én nem veszélyeztetném a babámat, ha nem muszáj, de persze mindenki másnak szíve joga.

A kérdésedre válaszolva pedig mégegyszer elmondom, hogy szerintem a gyerek nem hülye, csak kicsi, ha normálisan elmagyarázom neki, hogy nem emelgethetem/cipelhetem, akkor remélem megérti. De az tuti, hogy nem indulok el egy éppen járni tudó gyerekkel több kilómetéres sétára.

2011. okt. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem hülye, de nem is kicsi: gyerek.És nem mindig akarja majd érteni, amit szeretnél tőle.

De majd rájössz:)

Persze, válaszoltál, mert terhes vagy, de nem második gyereket vársz, mint mi.

Egyezzünk ki abban, hogy ha a doki tiltja, nyilván egy anyuka sem emelgeti a gyereket. De ha nincs egészségügyi akadálya, akkor felesleges úgy beállítani, mintha direkt és készakarva kockáztatnánk a terhességet.

2011. okt. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
75%

Egyet értek az utolsóval. Kedves utolsó előtti majd megtudja miről beszél, ha megszületik a gyereke, és utána esetleg megint terhes lesz. Azért egy 5 kilós gyereknek még nem adhatja oda a sámlit hogy arra lépjen fel, meg hát a babakocsiig is el kell jutni vele stb... Na mindegy, majd megtudja.

A kérdésre visszatérve nekem is hasonló dilemmám van, én 6 hetes vagyok és van egy 22 hósom. Mostanában úgy csinálom, hogy viszek babakocsit, és ha cipeltetni akarná magát hirtelen, akkor beleül. Meg így a vásárolt cuccok sem rajtam lógnak. Nálunk is van, hogy nem tudom elkerülni az emelést, de az utóbbi pár napban elkezdett fájni tőle a hasam, ezért szedek Magne B6-ot, és már jobban figyelek hogy hogy tudom elkerülni az emelgetést. Pl a földön pelenkázunk.

2011. okt. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
79%
Úgy szeretem,mikor valaki nincs benne egy helyzetben,de az észt osztja. Nekem 2 múlt a lányom,jelenleg 29 hetes vagyok. Igen,emelem,mert az etetőszékbe nem tud berepülni és a teszkóban is csak valahogy be kell szállni a kocsiba. És mindenki dolgozik,magunknak szültünk és ha gyereket vállalok,akkor nem riadóztathatom az egész családot,hogy valaki tegye már bele a kádba. A gyerekvállalás ezzel jár.Mellesleg az én lányom egy hónaposan volt 5 kiló.Akkor onnantól mondjuk te sem fogod felelmelni? Vagy majd csatasorban fog állni a család?
2011. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!