Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Van...

5 hetes terhes vagyok. Van egy 3 és fél éves lányom. Mennyire baj az ha őt emelgetem, ölbe veszem? Már 15 kg. Ettől elmehet a kicsi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 14:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utolsó!

20%pont emelés Neked!

Szívemből szóltál!

Egy 9 hetes terhes anyuka, aki (borzalom!) emelgeti a 18 kg-os, 3,5 éves lányát.

2011. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
39%
Csatasorban? Az apukája? Ja, igen, mi így képzeljük. Nem egyedül vállaltam gyereket, hanem a férjemmel, aki tisztában van a helyzetemmel. Ugyanúgy lesz az ő gyereke, ahogyan az enyém, és nem derogál neki beemelni a gyereket a kádba, etetőszékbe. A "teszkóba" meg nem szándékozok feltétlenül pici gyerekkel menni. Most biztos sokan kiakadtok, de tud a férjem is vásárolni, vagy esetleg otthon vigyázni a gyerekre amíg én vásárolok. Igen, ő is dolgozik, de szerencsére este mindig itthon van, így ebből nálunk nem lesz probléma, bármennyire is felháborodtok azon, hogy az apuka nálunk nem csak arra való hogy beüljön a tv elé egy sörrel.
2011. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%

Én is offolok:(

Kedves utolsó! Este sokunknak otthon van apa, és nem csak dísznek, de amíg nem ér haza, addig mit csinálsz vele? 5 kilósra nagyon hamar meghíznak, pár hét alatt (az én fiam 4 hónaposan 8 kiló volt). Gondolom a rokonok sem lehetnek ott egész nap, de ha igen, nem is tudom, majd egy órára sem lehet téged egyedül hagyni a picivel? Van hogy napközben is fürdetni kell, ha nagyon kakás, telebüfizi magát, magára borítja a teát, vagy csak egyszerűen borzasztó meleg van nyáron, de ezt leszámítva is, nem veszed ki az ágyból, ha nincs ott senki? Ne haragudj, nem akarok kekeckedni, csak szerintem elkerülhetetlen az, hogy emeld, és egy 6-8 hós csesemőnek hiába magyarázod, hogy nem lehet. Különben szabad tudni, hogy milyen betegségben szenvedsz, ami ezt okozza?

2011. okt. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
71%

Gerinc problémák miatt nem emelhetek, legalábbis a földről nem. A kiságyból természetesen kivehetem a gyereket, csak magasabbra kell állítani.

Mindegy nem magyarázkodom, azért mert néhányan nem tudják elképzelni, hogy így is meg lehet oldani a dolgokat, azért mi nem mondunk le a babáról. Nyilván körültekintőnek kell lenni, és néhány dolgot hozzám igazítani. De majd ha ott tartunk, és nem tudunk megoldani valamit, akkor ígérem írok nektek és mindenkitől elnézést kérek :) De egyelőre hiszem, hogy elboldogulunk majd.

Nagyon off lett már ez az egész, csak azért mentem bele a témába, hogy leírjam, hogy szerintem lehet gyereket nevelni úgy is, ha nem emelgeted, legalábbis a járni tudó nagyobb gyereknek nincs erre feltétlenül szüksége.

Szerintem.

De mondom, ha majd ott tartok és rájövök, hogy tévedtem, akkor megírom nektek :)

2011. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Nem lesz könnyű, de kívánok Neked minden jót, és sok sikert! Persze természetes, hogy nem mondtatok le a babáról, és tényleg írj, ha nehézséget okoz valami, akár priviben is néhányunknak, biztos találunk valami megoldást!:)
2011. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2011. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
84%

Vannak mindenféle válaszok szép számmal... Nekem mindenesetre az a véleményem, hogy igen, a hároméves lányom képes a saját lábát használni (a 14 hónapos fiam is, bár azért kevésbé), de bármennyire is be tud mászni egyedül még az etetőszékébe is, meg a fürdőkádba, azért az én kicsi lányom marad, akinek még igenis szüksége van arra, hogy az anyja felemelje, ölbe vegye! Függetlenül attól, hogy hat hetes terhes vagyok.

Azokkal ellentétben, akiknek minden délután hazamegy a melóból a férje és segít, nekem ez sincs, mert gyakran napokra elutazik a munkája miatt. Akkor ne menjek bevásárolni, mert a két gyereket is cipelnem kell? Vagy mi legyen?

Egy pocaklakónak, ha egészséges, egyáltalán nem fog ártani, ha anya a nagyobb tesót is emelgeti. És nem fogom azt mondani a lányomnak, hogy bocs, kicsim, de nem veszlek ölbe, bármennyire szeretnéd.

2011. okt. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
73%
Már válaszoltam egyszer,de mégvalami eszembe jutott.Az én párom is hazaér fél 5kor,hétvégén nem dolgozik.De azt gondolom,hogy miután ledolgozott 8 órát,hazajön,nem várhatom azzal,hogy akkor most menjél el bevásárolni,mert én nem tudom berakni a kocsiba a gyereket,és menj már el a postára,és vidd már ki sétálni,mert én nem rakhatom be a babakocsiba.Meg persze nem is akarom.Itthon vagyok,bőven van időm ezeket elintézni.Barátnőm most szült,mellette van két kisgyereke,férje külföldön dolgozik,segítsége nulla.Neki is nehéz terhessége volt,be is akarták fektetni,de akkor hová tette volna a két nagyobbat?Persze,benne volt a pakliban,hogy baj lesz,de vigyázott amennyire tudott,és hiába értelmesek a gyerekei,attól még nehéz velük,mint minden gyerekkel.
2011. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk se ér haza apuka túl korán. Lányom felmászik a székre, vásárláskor gyalogol, bemászik kis segítséggel a fürdőkádba, lépcsőzik, beül az autósülésbe...stb. 2,5 éves és én vagyok aki barnázás miatt le van tiltva az emelésről. Szerintem szoktatás kérdése az egész. Nem értem egy 3,5 éves kislányt miért kell emelgetni, vagy hova? Ne az 5 kilós babákról írjatok, nem a kérdéshez tartozik, a kérdező gyereke már rég meghaladta ezt a súlyt.
2011. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Ja és a "teszkóba" meg van kis autós bevásárlókocsi amibe szives örömest belemásznak a gyerekek. :-)
2011. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!