Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy terhes nő nem jár...

Ha egy terhes nő nem jár orvoshoz, milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm 5 hónapos terhes, nem jár orvoshoz, védőnőnél egyszer volt. Azóta nem engedi be a védőnőt, nem veszi fel neki a telefont, stb. Orvosnál csak az elején volt, mikor megállapították, hogy terhes. Már vagy egy óvodás kisfia. Milyen kövezkezményei lehetnek az ügynek? Hiába győzködjük, mintha a falnal beszélnénk.
2011. okt. 28. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem tudják kiszűrni azokat a betegségeket, amiket már ilyen idős korban ki lehetne. 12.héten lett volna Down-kor vizsgálat.

Sajnos én még nem jutottam el a 12. hétig, mert elvetéltem.

Illetve úgy tudom, hogy akkor kap anyasági támogatást, ha megjelenik a védőnőnél talán 3x.

Jó nagy hülye az ismerősöd már ne haragudj, nem is értem, hogy lehet ilyen felelőtlen. Párja van? Ő sem ösztönzi,hogy menjen el az orvoshoz? Nem is kíváncsiak, hogy kislány vagy kisfiú lesz?

2011. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a válaszod. Igen... mondtuk neki, hogy nem kap pénzt, de úgy látszik, nem érdekli. Nincsen párja.
2011. okt. 28. 15:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja megkapni az egyszeri anyasági segélyt, illetve ha a későbbiekben sem fogja beengedni sem a gyerekorvost sem a védőnőt akkor rá fogják küldeni a gyámhatóságot, mellesleg meg is bírságolják veszélyeztetés miatt.
2011. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem akarta a gyereket...
2011. okt. 28. 16:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elején egy méhen kívüli terhesség kiszűrése miatt is fontos lenne, de ezen már túl van.

Utána pedig a kötelező genetikai uh-k, jól fejlődik-e a baba, minden rendben van-e a méhlepénnyel, hiába természetes dolog egy terhesség, sok sok gond is felléphet. Terhességi diabétesz, magas vérnyomás, terhességi toxémia- mind, mind a baba halálához vezethet, ha nem szűrik ki.

Fontos a hüvelyi vizsgálat is, mi van, ha kinyílt a méhszáj idő előtt vagy fertőzése van?!

Borzasztó felelőtlen.

Meg tudja indokolni, hogy miért nem megy el a kötelező vizsgálatokra? Szülni hogyan fog? Az az első, hogy kérik a terhesség során készült leleteket...

Az anyaságihoz pedig legalább 4 alkalommal meg kell jelennie terhesgondozáson, ami nem csak a védőnőt jelenti, hanem az orvosi vizsgálatot is, mert a kórházban, a szülészorvos adja oda az igazolást.

2011. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szomszéd faluban volt egy ilyen nő van már 4 gyereke az 5.ik az új élettársától van ,nem járt vele sem orvoshoz sem védönöhöz szülni sem ment be hanem a párja vezette le a szülést otthon és utánna hivtak mentöt az lett a vége hogy nem akartak anyakönyvi kivonatott adni a babának.Azota nem tudom mi lett de azt hiszem még a gyámhatoság is volt kint nálluk pedig nem kissebségiek csak szegények.
2011. okt. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez borzasztó!!

Nem csak magára kellene gondolnia, hanem arra a kisbabára is!

A szívem szakad meg, hogy a "legértelmesebb főemlős2 jelzőt kapta az ember. Néha a legsötétebb, legbutább!

A szegénység se indok erre... a nődokinak legalább 3szor látnia kellene + legalább egy genetikai uh. Simán el tudom képzelni, hogy legszívesebben le is tagadta volna ezt a babát, és véletlen "megszülte " volna a wc-be. Még az a szerencse, hogy tudnak róla hogy terhes!? Á, nem is találok szavakat.....

2011. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én anyám 8 hónapos terhesen volt először orvosnál és védőnőnél is. 46 volt akkor. Idióták ezek az emberek semmi felelöség érzetük nincs! Szerencsére ebben az esetben következményei nem lettek az ostobaságának.
2011. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De borzasztó...Szörnyű,hogy ilyenek léteznek..

Nem tudsz szólni valakinek a közelebbi családtagjai közül?Vagy a házi orvosának?

2011. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!