Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29. hétben vagyok, beadassam...

29. hétben vagyok, beadassam magamnak az infulenza elleni oltást? Ti terhesen beadattátok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Én soha nem adatnék be oltást influenza ellen, mert amit adnak az a tavalyi ellen hatásos, az idei valami más változat, ami ellen nem ér semmit, viszont az oltásnak mindig van kockázata. Terhesen meg végképp nem kockáztatnám a gyerek egészségét.
2011. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Arra nem tudok valaszolni, hogy beadasd-e. En nem adattam be, januarban szultem. Orvosi csaladom van, ismerettsegi korben van,,aki pont ezekkel az oltasokkal foglalkozik (kutatoorvos), igy mondhatni elsokezbol kaptunk meg minden informaciot. Az emberek felre vannak informalva, mert ez elsosorban uzlet. Az oltas sajnos tobbet arthat, mint hasznal. Nem ismert a hosszutavon jelentkezo hatasa, biztos, hogy tobb komolyabb betegseget okozhat, kesobb az illeto gyerekeinel, akar unokainal is. En nem akartam ezzel jatszani. Egyebkent is, annyi virusfajta van, hogy minden ellen nem olthatod be magad, viszont azzal, hogy beadatod, jol legyengited az immunrendszeredet, igy nyitva lesz az ut mas virusok, bakteriumok szamara, konnyebben betegszel meg. Roviden ennyi.
2011. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Én még nem terhesen sem adattam be semmit.

Amikor az első babámat vártam akkor főleg nem, most sem.


Az egyetlen a családban aki nem kapott oltást az én voltam, először a terhesség miatt másodszor pedig mert kisbabával voltam otthon és nem jártam olyan igazán közösségbe, hoyg hazahozzak valamit.


Én voltam az egyetlen, aki nem lett beteg a családban!

Mindenki más, aki pedig oltást kapott elkapta az influenzát - ki melyik fajtáját az változó.


Ez nekem elég érv volt arra nézve hogy ne adassam be.

Terhesen meg alapból nem juttatok feleslegesen semmi féle mesterséges kémiai anyagot a szervezetembe!

2011. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok, termeszetesen en sem adattam be nem terhesen sem. Semmi penzert!
2011. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Én beadattam és most is be fogom a második babánál. Nem volt semmi gond. Én ajánlom, de tényleg te döntöd el.Esetleg utánanézhetsz Czeizel Endre genetikus mit mond erről, néztem egy műsort amiben erről beszélt.
2011. nov. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Csak üzlet? Mi amúgy is ingyen kapjuk babások, meg még rengeteg ember. Hol itt az üzlet? Érdekes dolgokat hallani itt is erről.....
2011. nov. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vegyes válaszokat fogsz kapni.

Én pl. nem adattam be terhesen sem. Előtte sem, azóta sem. A páromnak sem, a gyerekeknek sem.

2011. nov. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Andika, ugye ezt nem komolyan irtad?:) Nem erted, mi benne az uzlet? Az allam megvasarolta egy cegtol jo sok penzert, folytassam?

Mint irtam, lehet neked most nem lesz semmi bajod, sot egy vagy ot ev mulva sem, akkor szerencsed van most, de tudod, hogy mi lesz 10-20 ev mulva, mert bizony akkor is jelentkezhet meg emiatt betegseg.

Affele kiserleti alanyoknak is lehet nevezni azokat, akik beadattak, mert nem ismert a hosszutavu hatasa.

De tenyleg nem vitatkozom. Egy hasznos olvasmany, talan ebbol is meg lehet erteni, miert is (szomoru) uzlet ez: antalvali.com/hirek/influenza-oltas-pro-es-kontra.html

2011. nov. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyilvan te dontod el, de nem hiszem, hogy sokra mesz az itteni valaszokkal. Egyik ilyen kerdeshez szinte csak azok valaszolnak, akik beadatjak, a masikhoz meg szinte csak azok, akik nem. A szerencsen mulik, hogy neked epp melyik tabor ir...


Az orvosod (nogyogyasz, haziorvos) tobbet tud segiteni a dontesben.


En egyebkent beadattam, amikor a masodik babat vartam 2 eve, 26 hetes voltam akkor kb es semmi bajom nem lett, a picinek sem. En egy percig sem gondolkodtam a beadatason, akkor volt ugye a h1n1 mizeria, en pedig Londonnak egy olyan reszen eltem, ahol terjedni kezdett, kozvetlen ismeroseink, munkatarsaink kozott is volt tobb fertozott. En ezert nem gondolkodtam.

2011. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem.


Egyrészt terhesen nem tesz jót, másrészt alapból nincs sok értelme. Hogyha egészségesen táplálkozol, sok folyadékot iszol, és szedsz C vitamint, elkerülheted.

2011. nov. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!