Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a 30. héten vérezgetett,...

Aki a 30. héten vérezgetett, végül koraszülött babája lett, vagy ki tudta hordani végig?

Figyelt kérdés
Sajnos valami miatt a 30. héten enyhén vérezni kezdtem, és a hasam is 2 napja rendszeresen keményedett. Az ügyeleten semmit nem találtak, a méhszáj is zárt. Nem tudom, mi okozhatta, de azóta próbálok minél többet feküdni. Aki hasonlóan járt, mi lett a vége? Ha ilyen hamar megszületett a babája, mi lett velük? És aki végig ki tudta hordani, mit tett annak érdekében, hogy ne szüljön meg idő előtt?
2011. nov. 21. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
37 hetesen született!
2011. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia

Én is 30 hetesen igy jártam.

Nekem egész nap kisebb-nagyobb keményedéseim voltak.

Este 7 körül elmentem fürdeni és akkor vettem észre,hogy véres a bugyim.

Rögtön indultunk a kórházba.

Ott megvizsgáltak rövidült méhnyak és bő 1 ujjnyira tágult méhszáj.

Kaptam tüdőérlelő injekciót és 24 órás vissza tartóinfúziót.

2 hétig voltam bent,utána szigorú fekvésre és gyógyszerekkel ellátva hazaengedett a dokim.

A fekvést próbáltam betartani több-kevesebb sikerrel,2 gyerek mellett,amennyire lehet.

Végül indított szülésem lett túlhordás miatt,2 nappal a terminus után született meg a kisfiam,aki nem is lett olyan kicsi,4100 gramm és 58 cm.

Próbálj minél többet pihenni,feküdni,szedjél magnéziumot.

Gyógyszert nem tudom kaptál-e,de nekem a 37-ik hétig nos-pat is kellett a gyógyszereim mellett szedni.

És fő a pozitív hozzáállás,nem lesz semmi gond,ne idegeskedj ezen,ha esetleg mégis elő

bb születne,olyan fejlett ma már az orvostudomány,hogy nem lenne gond.

Barátnőm kisfia 31. héten született meg 2100 grammal és 49 cm-rel,ma már 4 éves egészséges nagyfiú,semmi baja nincsen.

3 gyerekes anyuka

2011. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 3 gyerekes anyuka!

Nagyon-nagyon köszönöm a megnyugtató sorokat! És örülök, hogy végül szép nagy, egészséges babád született!

Nálam is az a helyzet, hogy a 2 éves kisfiam miatt elég nehéz nyugton maradni, bár ettől a vérzéstől és ijedtségtől tudatosabban figyelek arra, hogy ne emelgessem, és többet pihenjek. A Mg-t megemeltük rögtön 3x2-re, de mivel semmit nem találtak, gyógyszert nem írtak fel. Azóta nem volt vérzés sem, keményedés sem.

Nagyon remélem, hogy még legalább 1.5 hónapot kibírunk így, aztán már jöhet a kistesó :)

2011. nov. 21. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!