Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, és áprilisban kaptam jódizotóp kapszulát. Úgy tudom, hogy 1 évet biztosan várni kell a gyermekvállalással, volt már valaki ilyen "helyzetben"? A baba rendben fog fejlődni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 12:38
 1/8 anonim válasza:

Szia! Nekem is alulműködésem van, ami az első szülésem után jelentkezett 90-es Tsh-val. Folyamatosan járnom kell ellenőrzésre, és életem végéig gyógyszert fogok szedni. Miután tartósan jók lettek az eredményeim, megpróbálkozhattunk a második babával, ami össze is jött. Bár miután teherbe estem ismét rosszak lettek a pajzsmirigy eredményeim, ezért fokozottabban ellenőrzik. A nőgyógyászom is azt mondta, hogyha kezelve van, akkor nem igazán lehet semmi baj. A gyógyszerem mellett nekem Jodid 100-as tabl. kell szednem.

Remélem, hogy tudtam segíteni!

2011. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az orvos mit mond,nem kérdezted?Nekem anyumnak adtak kapszulát tavasszal,1 hónapig nem találkozhattunk vele,a lányom miatt,akkor volt 9 hónapos.A baba biztos rendben fejlődik,azért szerintem kiürült már a szervezetedből.

Amúgy én is pajzsmirigyes vagyok,tavaly mütöttek is a szülés után,és gyógyszert kell szednem életem végéig.

2011. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mind ketten segítettetek. nos nekem először túlműködésem volt, aztán a kapszula után alulműködésem, az óta is. Áprilisban lejár az egy év, és ha az eredmények is jók, akkor vállalhatok már babát. Nagyon várom már, mert régóta szeretnénk a párommal babát, de mindig bennem lesz egy félsz, hogy minden rendben legyen majd vele.

Jelenleg és Letrox125-st szedek, és a TSH-m úgy 0,4 körüli. De igen kérdeztem az orvost, az endokrínológusom azt mondja, hogy várjak egy évet, az biztosabb, a nőgyógyász, meg, hogy elég a 6 hónap, de már kivárom, inkább biztosra megyek. Csak annyi mindent hall az ember és olvas itt a neten, és jól esik olyat hallani olyan emberektől, akik hasonlóan vannak.

Köszönöm még egyszer

2011. nov. 30. 14:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is alul működik.Már a terhességem előtt is szedtem rá gyógyszert(Letrox 50).A terhességem alatt is szednem kellett végig.Egészséges kislányom született.
2011. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocs hogy beleszólok. Én 3 hónapja szültem és nem regenerálódok, sőt. Fájnak az izmaim, ízületeim, hízok, állandóan álmos és fáradt vagyok, a jobb csuklómban szerintem kéztő alagút szindróma van, borzalmasan fáj szülés óta. Ingerlékeny és depis is vagyok, a hajam is el kezdett hullni. Eddig nem tudtam ezeket mire vélni, de kis nyomozás után gyanakszom hogy nekem is pajzsmirigy alulműködésem van. Terhességem előtt ehettem bármit, nem híztam. Most meg szülés óta folyamatosan hízok. Nektek is hasonló tüneteitek volt? Holnap délután készülök orvoshoz menni és beutalót kérni.
2011. nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

16.46 vagyok.

Igen én is híztam folyamatosan.És a hajhullás is lehet a pajzsmirigytől.

2011. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én is pm-alulműködéses vagyok. Én is híztam sokat, és hullott a hajam. Nekem a Letrox ezt megállította, bár fogyni nem fogytam, de legalább megállt a hízás. A terhesség alatt 150-200 mikrogr gyógyszert szedek, terhességen kívül meg 100-at kb. Nekem a baba miatt sokkal több kell. Beszéltem Solymosi doktorral a vetélésem után (ekkor a TSH-m 4 volt), aki azt mondta, hogy 0,1-1 közötti TSH-val jó teherbeesni, és ezt kell tartani a 16. hétig, mert addig a magzat nem tud saját magának termelni pm-hormonokat. Én utána is tartottam a 0,1-et, és egészséges babám született. Most, bő 1 évvel később pedig várjuk a kistesót, remélem, vele is minden rendben lesz.

Kérdező: www.konzilium.hu oldalon fent van Solymosi doki emailcíme, ott kérdezd meg tőle ezt a kérdést, válaszolni fog!!

És sok sikert a babához!

2011. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Remélem én is tudom tartani ezt az értéket, mert azt tudom, hogy nehezen lehet teherbe esni, ha az értékek nem jók.

És mi van az FT4 és FT3 értékekkel, annak milyennek kell tudja valaki?

2011. dec. 1. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!