Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell orvoshoz menni?...

Mikor kell orvoshoz menni? Tanácsokat kérnék!

Figyelt kérdés

Tegnap teszteltem pozitívat, mára nem vártam. Ma már erősebb is lett az a csíkocska a reggeli tesztnél. Mikor menjek orvoshoz? Valaki azt mondja, hogy azonnal, van aki azt mondja (köztük egy védőnő) hogy nem kell sietni, mert elég akor menni, ha már látszik valami, stb stb. Nálatok hogy volt? Mikor mentetek? Van valami plusz információtok?


Nagyonkezdő kismami :)


2011. nov. 30. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Jobb ha mész, mert ultrahanggal követni tudják rendben fejlődik-e a terhesség, megfelelő helyre ágyazódott-e be stb. Az orvos hitelesebb tanácsokkal lát el, mint a védőnő-tapasztalataim szerint.
2011. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Várj vele pár napot! Ezek szerint tényleg kicsi még a baba, és az orvos is csak UH alapján állapíthatja meg a terhességet! A 12. héten kötelező UH és vizsgálatok várnak, addig mindenféleképp menj el, hisz arra is kell beutaló....
2011. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én 8-10 hetesen szoktam először menni. (Tehát egy hónappal a + teszt után)

3 gyerekes

2011. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

én pedig pont azt mondom, hogy ha nem akarsz még hetekig stresszelni, akkor várj még 2 hetet, hogy legyen már szívhang is, ne azt mondja a doki ,hogy nem lát még semmit, menj vissza 1-2 hét múlva. Tehát ráérsz 6 hetesen menni, most 4 hetes vagy, az utolsó mensi első napjától számolják.

Gratulálok!

2011. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én a 6. héten gondoltam, hogy megyek, mert úgy olvastam, akörül látható már. És ha ott minden rendben, akkor megtudja a család is a nagy hírt! :) Kicsit félek attól, hogy ha korábban megyek és csinál valamilyen vizsgálatot, nehogy elmenjen a baba, stb.. ááá még el sem hiszem egyébként.. :)
2011. nov. 30. 16:22
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy egészséges baba nem "megy el" egy vizsgálattól...
2011. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ez megnyugtató :)rémisztgetnek engem itt össze-vissza, ezért is tettem fel a kérdést, hátha mást is kapok, mint azt hogy "ÚÚÚRISTEN ezt csináld, ÚÚÚRISTEN azt csináld..." :)
2011. nov. 30. 16:27
 8/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

én mindig menetem az elején, pont attól nyugodtam meg, de megértem ha valaki szeret várni. Meg nálunk időpont kell UH-ra(dokinál nincs), így az is jelent min. 1 hét várakozást, én kb öt hetesen szoktam észrevenni a terhességet, mert olyan a ciklusom.

2011. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én a 7 héten mentem el az orvoshoz. De kb ez az oprtimális idő, ha később mész, addig nem hiszem h kibírod :) ha előbb, az még túl korán van!

Ne félj, én is ugyanúgy amikor csinálta a hüvelyi uh-t, megkérdeztem, h nem lesz semmi baja sem a kicsinek?

Semmi baja nem lesz.

Csinálni fognak első körben rákszűrést, hüvelyi uh-t.

De egyik sem árt a kicsinek.

A rákszűrés után természtes reakció, ha kicsit vérzel, az normális, nem kell tőle megijedned!

Én ugyanilyen "parás" voltam :O)


szóval nyugi :)

és gratula!


30 hkm

2011. nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én direkt voltam rákszűrésen 14-én, és vizsgálaton, hogy nézza meg, hogy minden rendben van-e.. és 15-én hoztuk össze a babát :D tehát a rákszűrés hál'istennek kimarad most. Egy parával kevesebb.. :)
2011. nov. 30. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!