Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos megtudja állapítani,...

Az orvos megtudja állapítani, hogy lesz e és/vagy mikor lesz peteérésem?

Figyelt kérdés
az e havi vérzésem kimaradt, valószínűleg nem volt peteérésem. Jövőhéten megyek megint nőgyógyászhoz, aki remélem már többet fog mondani. szerintetek ő megtudja mondani, hogy mikor várható peteérés. (egyébként teljesen rendszeres szokott lenni a mensesem.) köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 22. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan csak akkor tudja megmondani, hogy folyamatosan ellenoriz, azaz a peteeres varhato idopontja korul uh-n koveti a peteerest.


Egyebkent javaslom neked, hogy probald ki az lh-tesztet.

En az egyik legolcsobbat vettem, kb 80 forint korul volt darabja es tokeletesen mukodott.

Nekem 28 napos ciklusaim vannak, 10. naptol hasznaltam naponta egyet, deltol keveset kell inni/pisilni es keso delutan kell elhasznalni a tesztet.

A lenyege, hogy peteeres elott 1-2 napig tobb lesz az lh hormon a szervezetedben (viszont ez napkozben termelodik, nem reggelre, ezert fontos, hogy nem reggel kell tesztelni), majd leesik a szintje es akkor van peteeres.

Magyarul ha pozitiv a teszt (egy vagy ket napig) az azt jelenti, hogy peteeresed LESZ, de az elso negativ napon tortenik meg tenylegesen.

Nekunk bejott, en szules utan hasznaltam nem olyan sokkal, mert nem tudtam, hogy van-e mar egyaltalan peteeresem, erdemes-e probalkoznunk a kistesoval. A teszt mutatta, hogy van, ugyhogy belehuztunk peteeres kornyeken es meg is fogant a masodik babank.

2011. dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, a válaszolótól kérdezném, hogy fiú lesz vagy lány a picur? Mert mi is így csináltuk, és kíváncsi vagyok. Én még nem tudom a nemét sajnos.
2011. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiu lett, mar lassan ket eves lesz. :)

Viszont mi majd minden nap egyutt voltunk, tehat nem csak az uh teszteles miatt peteereskor, hanem elotte is napokkal. Eleg aktivak vagyunk. Csak a tesztnel odafigyeltunk, hogy azok a napok veletlenul se maradjanak ki.

Igazabol en nem azert teszteltem, hogy peteereskor legyunk egyutt, hanem azert, hogy tudjam van-e peteeresem, van-e ertelme remenykedni.

Kis korkulonbseggel szerettuk volna az elso ket gyereket, igy az elso szuletese utan 4 honappal kezdtunk probalkozni, csak ket mensim volt addig, ezert nem voltam biztos abban, hogy normalis peteeresem van-e.

De szerintem mi eleve csak fiut tudunk "kesziteni". :D

2011. dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi,de attól,hogy nincs peteérésed,mensid még van!Egy egészséges nőnek sincs minden hónapban peteérése,holott rendszeresen,szabályosan menstruál.Nekem 28 naposak a ciklusaim-évek óta-van 2 gyerekünk,a múlt hónapban voltam dokinál,aki nem látott tüszőt.Ezzel szemben ebben a hónapban a bal petefészkemben van egy.
2011. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!