Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahang nélkül is meg tudja...

Ultrahang nélkül is meg tudja állapítani az orvos a terhességet? 7 hetesen.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan az Uh mutatja. Sőt, az is akkor lesz csak hivatalos, ha már van szívhang, ez a 7-8. hét környékén szokott lenni.

Az orvos Uh nélkül, tapintással annyit tud megvizsgálni, hogy a méhed puha, puhult állapotban van. Ez utalhat terhességre. De 100% biztosat csak az UH mutat.

Babát vársz?


30 hetes kismama

2010. ápr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5. héten tapintással megmondták, megvastagodott méhnyálkahártya miatt.

De persze a hivatalos az uh, mindenesetre 7. héten egy orvos érzi tapintással is.

Azt azonban nem lehet így megmondani, hogy élő-e a terhesség.

2010. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlott Orvos siman megmondja tapintasra a mehed meretebol es allapotabol. Nekem 5 hetesen megmondta, meg azt is kitarta, hogy nem mehen kivuli, mert akkor mas a merete.... ( ezt csak azert nezte nekem, mert korabban volt egy mehen kivulim)
2010. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudja állapítani.Én először SZTK-s orvosnál voltam, akinél nem volt UH.Manuális vizsgálattal állapította meg a terhességet, sőt!Még a korátt is megsaccolta.Nem nagyon tévedett.A méhed megnagyobbodik, gömbölyded, mozgatható, felpuhul.A hüvelyhámod megváltozik,a folyásod is.A szeméremajkak és a méhszáj elszíneződik.( lilás lesz)Ezek olyan jelek, amikből egy szakorvos minden kétséget kizáróan megmondja, ha terhes vagy.Persze az UH ad pontos képet a koráról, a méreteiről, arról, hogy hol tapadt, hányan vannak stb.
2010. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!