Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor szereztétek be a...

Ti mikor szereztétek be a baba dolgait?

Figyelt kérdés

Nálunk lehet, hogy holnap hozzák a kis ruhákat meg a babaágyat. Egyesek szerint korán van (a páromat is beleértve) szerintem pedig nem. Nem lesz összeszerelve, csak itt lesz. Én csak a kis ruhákat akartam elhozatni, hogy válogat hassak, de akkor már hozzák a kiságyat is. Szerintem nincs korán, főleg hogy beállítva se lesz. Szerintetek?

25 hkm


2012. jan. 5. 08:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs korán. 18 hetes voltam mikor tesóm ideadta a kisruhákat. :)
2012. jan. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Én most szándékoznék elindulni, ha járni tudnék. A testvéremtől én is kaptam egy adag ruhát, amit régebb elhoztunk tőle (az ő kislánya meg az enyém között 11 hónap lesz a különbség), de még semmi nincs megvéve. A kiságyat majd odébb.

24 hkm

2012. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Mi kb 25 hetesen rendeltük meg de 10 hét szállítási idö volt (külföld itt simán mindennek ennyi az ideje). így mire jött a bútor már ki volt festve stb... így mi összeszerelést is kértünk (kisebb vagyonu bútor lett, így párom nem rizikoztatott). ruhákat folyamatosan vettünk, kaptunk és pár héttel elötte össze szortíroztam melyik milyen méretü és kimostam öket és már mehettek is az új butorokba.


Most jön a tesó, mivel ugyan azt a bútort kapja mint a nagyobb így kb megint 25 hetesne kell megrendelnünk, hogy idöben ide érjen.

2012. jan. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
szinte mindent meg kellett venni, úgyhogy elég korán elkezdtük, hogy ne egyszerre kelljen kiadni annyi pénzt - a 4. hónaptól minden hónapban megvettünk valamit
2012. jan. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Értem, csak annyian letámadnak, hogy ez túl korán van meg minden, hát istenem, nem vagyok babonás,nem szeretnék az utolsó pillanatban kapkodni, meg ha most nem hozatom el a kiságyat, akkor lehet, hogy csak két-3 hónap múlva tudják hozni, az meg már majdnem az utolsó pillanat.
2012. jan. 5. 08:43
 6/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fél éves korára megvettem minden! A babakocsitól a bútorokig a légzéfigyelő pelenkakuka MINDENT! Amit bánok, hogy rengeteg kisruhát vásároltam és mások hallgattam, hogy mekkora kell stb. hát mi alapból 62-es mérettel kezdtünk mert igaz 52 cm-el született az 52es kicsi volt rá mert nem csak nagy baba hanem a lába is hosszú. Nemsokára belekezdünk a tesó projektbe. 1 darab ruhát nem veszek meg előre. kiválasztom neten a brendon oldalán mi tetszik és amig bent vagyunk elküldöm a páromat hogy az ő méretében vegye meg.

Ráadásúl én még előre vettem kislánykaruhát kis szoknyákat 74-80-as méretben. gondoltam kb addigra lesz jó idő és akkorra belenő március körül. Most január van K***HIDEG és már most kicsi a 74es! Minden ruha ahogy szezon szerint megvettem elkerül minket... Ráadásúl én is és párom is kicsik voltunk babaként.

Egyébként mivel nyáron is pocakosan voltam így ezért sem vártam tovább a vásárlással. és milyen jól tettem! kinek volt ereje a 3szorosára vizesedett lábbal mozogni? ráadásúl mire már akkora egy ideget is nyomott folyton az egyik combomban. Szóval állj szembe velük! Neked energia kell mindent átmosni, áttakarítani stb...Ha most jól esik akkor vágj bele! Később már bármennyire is szeretnéd nem fogsz tudni úgy mozogni. Lehet hogy nekik még van plusz 3 hónapuk, de ne ők mondják már meg, hogy te mikor dologzz a kisruhákkal meg takarítással!!! Én mindent végignyaltam bútorsterilizálóval is hiába új volt (mai napig heti 1x) és nem nyugodtam volna meg, ha más teszi segítségből.

2012. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Kb 14 hetesek voltunk mikor megvettük a babakocsit. 23-24 hetesen rendeltük meg a kiságyat, pelenkázót, ami még nem ért ide. Van néhány doboz ruha amit kaptunk, még nem mostam ki, de szeretnék lassan nekiállni, mert nem akarom az utolsó pillanatra hagyni. Néhány rucit én is vettem neki, meg ruhapelenkát. Nem akarunk mi sem mindent az utolsó pillanatra hagyni, kell majd anélkül is rohangálni eleget. A szobájába már csak szőnyeg kell, feltéve, ha nem költözünk el addig. Szóval szépen lassan szerzünk be mindent, nekünk ez így a legjobb, márcsak azért is mert többször átgondoljuk mit kell még venni, így remélhetőleg nem marad ki semmi fontos.


Boldog babavárást nektek!

27hkm

2012. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ezaz, hogy én se szeretném, ha más végezné el helyettem ezeket a dolgokat, csak azért mert segíteni akar. Jó tudom, jól jön majd bármiféle segítség, de addig is Én akarom megcsinálni amit meglehet vagy megtudok. Már ígyis annyira szerettem volna, ha van itthon valami babás dolog :) kaptam is egy stóc babaruhát már, ki is mostam mert nem bírtam kivárni :) mindenki mondja, hogy korán van még meg minden, de én nem hinném. Mondjuk van aki egyetért velem a családból, van aki nem. Erre mindig azt mondom, Nem vagyok babonás :)
2012. jan. 5. 09:30
 9/22 A kérdező kommentje:
Ja és ha más csinálja meg, majd semmi se oda kerül ahova eleve elterveztük, így ebből már nem engedek, ezt már megmondtam, hogy a babaszobát a párommal már szerintem jövőhónapba rendezzük be :)
2012. jan. 5. 09:31
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem te érzed mikor van itt az ideje. Aztán fene tudja, lehet a szülésig kimosod még egyszer, mert így látod jobbnak. Ártani nem ártasz vele, és legalább magadat is megnyugtatod, sőt szerintem még örömet is okoz. Legalábbis én így vagyok vele.
2012. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!