Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már van egy gyermeked és...

Ha már van egy gyermeked és véletlen terhes maradnál védekezés mellett, de nem nagyon lenne lehetőséged megtartani anyagiak miatt akkor is megtartanád vagy elvetetnéd?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés csak, de megfordult már a fejemben, hogy mi van ha terhes maradnék. 3 éves a kisfiunk, de ha most terhes lennék, akkor sajna elkéne vetetnem. Most nem lehetne még. Hiába mondják, hogy ahol 1 gyerek már van, ott elfér még egy. Gondolni kell a jövőre is. Óvoda, iskola stb.
2012. jan. 8. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen megtartanám, megtartottam. Ha a híd alá vinném haza akkor örökbe adnám.
2012. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Csatlakozom az elottem szolohoz, ugyanigy tennek. ha nagyon nagy a baj, akkor orokbeadnam. De hogy mondanam meg a tesojanak, hogy lett volna egy kis tesod, de nem lett...
2012. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Semmikepen nem olnem meg a sajat magzatomat az anyagiak miatt,ha nagyon szorul a hurok akkor meg mindig ott az orokbeadas lehetosege vagy ideiglenes neveloszulok stb.
2012. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Szia, akkor én is csatlakoznék az előttem szólókhoz. Nem tudnék ártani a babámnak. Megtartanám ha nem tervezett lenne akkor is. :) Húgomnak 6 hónapos volt a nagyobbik baba amikor gyógyszer és szoptatás mellett újra terhes lett. Megtartotta és lett egy második egészséges gyereke is. Nagyon nem bánta meg. Imádja egymást a két fiú. Nekem ők jó példa arra hogy ilyen esetben megtartsam.
2012. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Nekem a második spirál és szoptatás mellett lett. Eszembe sem jutott az abortusz.


Ne haragudj, de ez a "gondolni kell a jövőre is. óvoda, iskola, stb." ez nálam mindig kiveri a biztosítékot.

Ahol MOST nem éhezne egy gyerek, ott a szülők feladata és kötelessége úgy alakítani az életüket, hogy ha majd eljutnak az oviig, suliig, akkor se éhezzenek.


A második gyerekre +24eFt jön be a családi kasszába (csp+adókedvezmény), egyszeri anyasági 64eFt, adókedvezmény a terhesség alatt 60eFt. Igen, nem olyan nagy összegek, hogy ne lehessen elkölteni, de ha okosan beosztja az ember, akkor simán ki lehet belőle jönni. Főleg úgy, hogy nem első gyerek, tehát optimális esetben csak néhány ruhát, pelust kell venni. Kevésbé optimális esetben még tápszert is.

2012. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azzal nem számoltok, hogy a szülésig is sok pénzbe kerül egy terhesnőnek az élet!


Nekünk több mint 10e volt havonta terhes vitamin, + vas magnézium kalcium, + nőgyógyász :D


És akkor ugye ott van még a gyerek akit etetni kell pelenkázni stb...

Ha mind ezt mérlegeljük, és kiszámoljuk, nem mindegyik család tud ennyit áldozni minderre, ebben a nehéz, válságos, és munkanélküli világba.


Szóval ha nekünk úgy állna a helyzet, hogy becsúszna még egy gyerek, és nem tudnánk ugyan annyit áldozni ár mint az elsőre, akkor nem tartanánk meg.

Elvetetném...


Remélem helyesen döntötök majd, ha ez megesik!

2012. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Anyagiak miatt soha nem mennék abortuszra. Legkisebb gyermekemet az én helyemben más biztosan elvetette volna. Volt aki a hátam mögött meg is jegyezte, hogy az én helyzetemben nem kellene megtartani. Néhány éve nagyon nehéz anyagi helyzetbe kerülünk, megviselt minket lelkileg is. Éppen csak kecmeregtünk kifelé a gödörből. Na akkor megfogant a nem várt babókánk. Hideg zuhanyként ért minket. Viszont föl sem merült, hogy elvetessük. Én mindig a már megszületett gyermekeimre nézve azt érzem, hogy a pocakomban is egy olyan kis lény van már a kezdetektől. Éppen ezért nem tudnám elvetetni. Inkább örökbe adnám, de nem bántanám. Tehát megtartottuk.Megvettük a vitamint, magnéziumot ez kijött abból a patikapénztári összegből amit a férjem kap a munkahelyén. Az orvos magán volt, valahogy kispóroltuk, meg nem is kellett sűrűn mennem. 33 hetesen befektettek a kórházba. Aggódtunk, hogy honnan lesz a babának meg mindene (kiságy, ruhák, miegymás). Aztán magam sem tudom, de minden meg lett, amire szüksége volt. Azok, akik ismernek minket és szeretnek, összefogtak és összehordták. Így lett annyi babaruhánk, hogy sokat ráadni sem tudtam, mert mire sorra került volna kinőtte. Az orvost az egyszeri anyaságiból fizettük ki. Nem élünk most sem jól, de nem panaszkodom. A negyedik gyermekünknek (is) meg van minden amire szüksége van. Nem segélyekből, megvesszük azt, ami kell. Viszont ha kapunk valamit annak örülünk. Még néhány évig biztosan nagyon nehezen élünk. Megkérdeztem a nagyobbakat is amikor várandós lettem, hogy mit szólnak. Bizony örültek és a mai napig rajongnak a kishúgiért.
2012. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Engem sokan el fognak itélni,és anyukaként irom ezt,de bizony én valószinűleg elvetetném.Lehet "megkövezni",de kényszerből nem lehet gyereket bevállalni,főleg nem örökbe adni.Ez a dolog mindenkinek a legbelsőbb magánügye,és nem szabad elitélni ezért senkit (legalábbis én nem tenném),attól még nem gonosz ember,hogy ezt a lépést kell meghoznia!
2012. márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
kedves utolsó. Örülök, hogy nem vagyok egyedül. Én nem bírnám örökbe adni. Ha már kihordtam, éreztem a mocorgását stb. Nagyon megviselne, de miatta és miattuk ez lenne jelen esetben a megoldás. Szeretnénk még egy babát, majd úgy 3-4 év múlva, majd meglátjuk, hogy mi lesz.
2012. márc. 4. 18:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Én, vagyis mi pontosan ugyanigy vagyunk vele.Mi is szeretnénk MAJD(kb 4-5 év) kistestvért a gyerekünknek,de nem most,főleg miután most állunk külföldre költözés előtt.
2012. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!