Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már van egy gyermeked és...

Ha már van egy gyermeked és véletlen terhes maradnál védekezés mellett, de nem nagyon lenne lehetőséged megtartani anyagiak miatt akkor is megtartanád vagy elvetetnéd?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés csak, de megfordult már a fejemben, hogy mi van ha terhes maradnék. 3 éves a kisfiunk, de ha most terhes lennék, akkor sajna elkéne vetetnem. Most nem lehetne még. Hiába mondják, hogy ahol 1 gyerek már van, ott elfér még egy. Gondolni kell a jövőre is. Óvoda, iskola stb.
2012. jan. 8. 12:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha már jön az a kis ember, hadd jöjjön! Persze, hogy kell gondolni a jövőre is, de senkinek sincs joga egy élet fölött rendelkezni, csakis Istennek. Ha mégsem szeretnétek felnevelni, inkább adjátok őt örökbe!
2012. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha 3-4 év múlva lehetne kistestvér, akkor mi olyan nagy különbség? Hogy lehet ezt feldolgozni, hogy bocs, de én kicsit későbbre vártalak, ezért nem élhetsz? Hogy tud a meglévő gyerekére tiszta szívvel nézni, ha a testvérét képes volt elvetetni?

Én a válóper utolsó tárgyalása előtt 2 nappal tudtam meg, hogy 2 gyerek után újra terhes vagyok. 3/4 év szexmentesség után az egyetlen együttlétből... Nem mertem felvállalni, hogy 3 pici gyermekkel, teljes anyagi bizonytalanságban maradjak egyedül... Nagyon bánom. Nem tudok többé úgy ránézni a két pici gyermekemre, hogy ne jutna eszembe a 3. kis csoda aki készülődött hozzánk... Soha nem tudom meg, milyen tünemény lett volna. :( Az abortusz lelkileg a poklok pokla. Az embert és sokszor a családját is megnyomorítja...

Ha már összejönne és úgyis tervben lenne a kistestvér, akkor nem lenne kérdés, hogy megtartanánk!

2012. jún. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát amíg kicsik, így van ahol elfér egy ott kettő is.

persze ha egyneműek, mint nálam.

De ha nagyobbak akkor már más a helyzet, a két gyerekeseket nem támogatják semmivel. Mi nem aggódtunk a másodikon, most még egyet szeretnénk, ettől már azért tartunk kicsit mert igaz sok a kedvezmény de az is csak ki tudja meddig.

Én úgy vagyok vele ha szeretnél mint én is anno akkor szüld meg:) úgyis meglesztek:)

2013. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mindegyiket én megtartanám
2022. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!