Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhességkor ha az egyik...

Ikerterhességkor ha az egyik magzat elhal, akkor vele mi történik? Várnak vele, hogy felszívódik, vagy pedig megpróbálják valahogy kiszedni?

Figyelt kérdés
Kétpetéjű terhességről van szó, és a 8 hetes uh-n már nem volt szívhang. A doki még várt 2 hétig, új uh, és még 2 hetet kell várni. De mire?!
2012. jan. 9. 20:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy hetekig megfigyelték a kismamát, stb...

Nem vagyok hülye, nem írtam el, miután 2 szobával arrébb lakott a kórházban tőlem.Na mindegy, biztos én tudom rosszul aki ott volt és ti jól, akik nem. :)

Amúgy egy szóval nem írtam, hogy 24 hetes elhalt baba felszívódik, olvassátok már el rendesen!

2012. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit, hogy köszi annak, aki említést tett a papírmagzatról. Nyugodtan utána lehet nézni a szakirodalomban, hogy mi az, és nem engem lehurrogni.
2012. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
6%
Ne haragudj, de azt irtad, h az egyik baba meghalt 24-26 het kozott, aztan az anyukat 32 hetesen csazaroztak. Es mi tortent az a bo 6 het alatt????? Ha meghal az egyik baba, kiveszik rogton mindkettot ebben a korban. Szoval butasagot irtal, nem bantani akarlak, de gondolkozzal mar el. Par nap utan jon a hullamergezes, hogyan huzhatta volna meg hetekig? Vagy mi lett a meghalt babaval?
2012. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt 24-26 hetet és 30-32 hetet írtam, másrészt akkor a kórházban mindenki mindenkinek hazudott. Én azt írtam, ami ott akkor volt február és március között. Mindegy, nem érdekel tovább ez a téma, nem fogok bizonyítgatni semmit, úgy sincs igazam. Na szép napot!
2012. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

" Az egyik iker elhalásának oka lehet, hogy a közös lepényből az egyik magzat több vért kap, azaz mintegy elszívja az oxigént és a tápanyagot, vagy az egyik magzat valamilyen fejlődési rendellenességgel sújtott. Tapasztalataink szerint gondos kórházi ellenőrzés (alvadási faktorok, másik magzat oxigenizációja) mellett a terhesség továbbviselhető és szerencsés esetben egészséges újszülött várható. Ha szövődmény jönne közbe, vagy fájástevékenység indulna meg, a szülés gyógyszeres visszatartása ellenjavallt."


[link]


Diagnosztika fejezet->tünetek , ennek a bekezdésnek a végén olvasható a fenti szöveg.

2012. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt találtam: a Torolt_felhasznalo_269448 üzeneteit olvassátok el.


Egypetéjű ikrek:

A közös méhlepény miatt megtörténhet, hogy az egyik magzatra több tápláló szövet jut, mint a másikra. Ha az hatalmi túlsúlyra tesz szert, egyre több tápanyagot rabol el a másiktól. Így az ikrek egyike kisebb súlyú lesz, gyengébben fejlődik. Az is megeshet, hogy olyan nagy a két magzat növekedése közötti különbség, hogy a hátrányban lévő nem csak kisebb, hanem torz, esetleg csak vékony hártyalenyomat („papírmagzat”) lesz.

2012. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
A lehülyézőnek: én most fekszem kórházban és van itt olyan anyuka, akinek az egyik babája 4 hete halott, a másik él és még egyben vannak. A terhesség most 34 hetes és még várnak a császárral legalább 2 hetet. Ennyit rólad nagyokos. Vagy pedig itt is mindenki hazudik. :)
2012. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Köszi "hátén!" :)!!!!

Valaki legalább hisz nekem! :)

2012. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is néztem egy nagyot, mert bizarr dolog egy halott babával egy szobában, de itt az orvosok tudják, hogy mit csinálnak. Állítólag így szokták, mert amíg a halott magzat nem okoz bajt, addig az élő babát hagyják az anyában minél tovább. Persze ezt az anyukát is nagyon figyelik és ha kell, akkor 5 perc alatt kiveszik a babát.
2012. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
2010 őszén 2 ilyen terhes anyuka is volt, akibe elhalt baba volt, sote 1.es klinikán gyakran elofordulnak, és tényleg nem veszik ki addig amíg nem veszélyezteti az anya és az élő baba életét, annyira nagy baj nem lehet, mert az egyik anyuka hétvégén mindig haza ment, pedig több kerulettel messzebb lakott, dohányzott, és senki nem szólt rá!!
2016. márc. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!