Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen dolgok kellenek a...

Milyen dolgok kellenek a korházba nekem meg a kicsinek?

Figyelt kérdés
Most tervezem a héten a bevásárlást,de félek hogy a legfontosabb kimarad.Köszönöm a segítséget.
2008. márc. 31. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hogy melyik korházban szülsz.Kérdezd meg a védőnődet adhat jó tippeket,de nézd a saját szempontodat is.Nekem azt mondta hogy hálóing kell,de én utálom,pizsamát vittem,elég volt csak felhúzni vagy kigombolni és már szopizhatott is a pici.Na de sorolom,hogy szerintem mi fontos:papucs 2db(egyben zuhanyozol,egyben vagy),bugyik(nem kell nagyobb,csak ami kényelmes)betét(nem kell óriás ,mert gyakran cseréled,elég az a méret amit havonta használtál)zokni(hátha fázni fogsz)szülés után izzadunk ezt én a lábamon vettem nagyon észre,folyton nyirkos volt,pizsi,vagy hálóing(több,könnyen foltos és izzadt lesz)törölközők,hajszárító,ha lesz gátsebed azt jó vele szárítani,na meg a hajat is.Evőeszköz,szalvéta,pohár,alapvető tisztálkodási dolgaid.Fürdőköpeny,én meltartót a korházban nem hordtam,ha hamar megindul a tejed akkor nem árt melltartóbetétet is vinni.A picinek a ruhát amiben hazaviszitek készítsd be a bébihordozóba igy Apa biztos nem hagyja otthon.(kell a picinek kisbadi,rugdalozó,kocsikabát,sapi,takaró,pelus.)Vigyél magaddal inni és ennivalót,nem biztos hogy akkor lesz kaja mikor te kerülsz ki az osztályra.Nekem egyenlőre ennyi jutott eszembe.Remélem tudtam némi támpontot adni.
2008. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,igazán sokat segítettél.Még csak május végére van a szülési időpont,de most egy kicsit megilyedtem mert a barátnőm 32 hetessen megszült.És inkább énis ugy döntöttem hogy előre legyen kész minden,mert sajnos nem tudhatom mikkor jön a baba.Jelenleg 30 hetes vagyok,még volna időm gondolkozni,de jobb előbb mint aztán már késő legyen.Jelenleg van egy 4 éves kisfiam,de már olyan régen szültem hogy nem is tudom milyen dolgok kellenek a korházba.
2008. márc. 31. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még kiegészíteném annyival, hogy jó, ha veszel olyan kenőcsöt, amit a mellbimbódra kenhetsz, ha esetleg a fájna az első szoptatások alkalmával. Én Bepanthent vettem, mert ha nem lesz rá szükség, akkor sem kell kidobni, popsiápoláshoz utána jó lesz:-)
2008. ápr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is 30 hetes vagyok, és egy vérzés miatt bentfogtak 1 hétre, tehát tudom mi kell.-)

És jó, hogy anyáméknál voltunk, mert párom nem tudta volna összepakolni...így én is összerakom most, hogy ha bármi van, meglegyen és csak meg kelljen fogni.

Tehát amit én használtam:

hálóing legalább 2, de ha nem tudják neked cserélni, akkor vigyél 4-et. Alsónemü minél több, bár lehet mosni is, de napi 2-vel számolhatsz nyugodtan. Törölköző fürdéshez, és egy kisebb kézmosáshoz. Szappan, mert az nincs bent, WC papír, mert az sincs. Papírzsepi, akasztós tusfürdő, hogy ne kelljen hajolgatnod, ha 5 nap alatt kell, akkor sampon-hajszárító, hajgumi szüléshez és fürdéshez, ha hosszabb a hajad. Evőeszköz, füles pohár, egy tányér is jól jön néha, szalvéta. Pipere: arckrém, fülpálcika, tonik,testápoló, szőlőzsír.. ki mit használ. LEgyen nálad innivaló, ásványvíz, rostos, valami rágnivaló ( a kaja néha kiegészítésre szorul) jó ha van zöldség nálad, paradicsom , paprika, és egy doboz vaj, mert a száraz kenyér mézzel nem az igazi.-)Legyen papucsod, amiben fürödni tudsz, köpenyed, ha ki kell menni a szobából. Szülés utánra kell vinni betétet, nyugodtan vihetsz nagyobbat. Fésüd is legyen, meg ha szedsz valami gyógyszert, tablettát (vas, magnézium, elevit...)Vihetsz könyvet is, bár baba mellett már nem hiszem, hogy nagyon kelleni fog. Mobiltelefon, töltővel, vagy óra.

A babának kórháza válogatja, de általában kérnek pelenkát, és popsitörlőt. Ruha csak hazavitelre kell, de a te kórházadban kérdezz rá.

És kell még a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat-ha van, ha nincs, az apasági nyilatkozat.

Ennyi jut eszembe hirtelen, de ha van kérdésed, írj privibe bátran.

2008. ápr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznossak voltak számomra amiket írtatok.Mégegyszer köszönöm,és mindenkinek boldog babavárást kívánok.
2008. ápr. 1. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!