Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes vizsgálatnál több...

18 hetes vizsgálatnál több volt a magzatvíz az átlagosnál. Ez gond lehet?

Figyelt kérdés

18 hetes vagyok.Ma voltam ultrahangon és védőnőnél is.

Minden eredményem jó, viszont az ultrahangon azt írta a doktornő a papírra hogy átlagosnál több a magzatvíz.

Azt mondta hogy nem gond,gyakran előfordul.6 hét múlva vissza kell mennem, hogy megnézze.Szerintetek megnyugodhatok? Nem kellett volna elküldenie másik vizsgálatra?6 hét még nagyon sok.


2008. ápr. 1. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A magzatvíz menniysége nem mért adat, hanem "ránézésre" mérik, azaz a méh nagysága, a baba és a méhfal távolságából következtetnek rá. Ebből adódóan szubjektív, ezért is kell visszmenned. Nekem is soknak látták 20. héten, de sem előtte, sem azóta nincs eltérés. (36 hetes vagyok) Az átlagosnál több magzatvizet alkati, genetikai adottságok is meghatározhatják, de utalhat elváltozásra is. Viszont ha minden eredményed jó, biztos, hogy egészséges a baba, és valószínűleg legközelebb a magzatvíz menniysége is közepes lesz.
2008. ápr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokszor csak egyszer-egyszer több,ez többmindentől füg,és nem baj,nekem is ebben az időszakban több volt, és aztán minden rendben.Lehet akkor is több ha a baba előtte ürítette a vizeletét épp.Persze ha kell odafigyelnek az orvosok, de egy egyszeri alkalom nem jelent semmit(és sokszor a többszöri sem).

Minden jót nektek.

23 hetes kismama

2008. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia,nekem is végig több volt,most 31 hetes vagyok,már kezd jo lenni,de még igy is több,ha jo minden,akkor semmi gond,nekem se tudták megmondani miért több,mert minden rendben van. A dokim szerint inkább több legyen mint kevesebb.
2008. ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, ne aggódj, rám is a frászt hozták. Ez egyén függő és nincs jelentősége, csak akkor, ha minden egyéb, más adatod is rossz (UH, AFP, stb.) Nekem is végig több volt, most 35 hetes vagyok és normális lett, de ahány nővér vagy orvos vizsgált, annyiféle eredmény jött ki. Van, aki sokallja, van akinál uaz a mennyiség normális, van akinél kevés. Ne foglalkozz vele, semmi gond nincsen, hidd el. Szép terhességet kívánok! Üdv.
2008. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!