Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epidurális érzéstelenítésnél,...

Epidurális érzéstelenítésnél, szülés közben nem okozhat gondot az ember hátába vezetett cső?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy valószínűleg buta kérdés, de nyugtassatok meg:)

Nem a szúrástól félek, hanem attól, hogy a szülés alatt nem-e fog valamilyen gondot okozni a hátamból kiálló cső...

Esetleg elmozdulni (gondolom fájni nem fájhat), vagy ilyesmi...


De lehet, hogy már mindentől parázok...


Párom egy lágyéksérv műtéthez kapott hasonló érzéstelenítőt (ott nem marad bent cső, csak beszúrják és kész), de neki fél évig fájt a háta, ha lehajolt és néha még most is érzi, pedig már 2 év telt el.


2012. jan. 16. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én kaptam epidurált. Nagyon vékony és hajlékony csövet vezetnek be, és utána odaragasszák a hátadhoz, hogy ne tudjon elmozdulni. Nekem nem fájt utána picit sem a hátam, és fejfájást sem okozott. :)
2012. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Csatlakozom az előttem íróhoz. Annyival kiegészítem (nem tudom, ez általános-e), hogy nekem a nyakamhoz elvezették a végét, hogy ott nyomkodják bele a többi adagot.
2012. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nálam is úgy volt, mint a második válaszolónál. Észre sem vettem. Utána pár hétig az egyik lábam nehezebben viselte a terhelést, más panaszom nem volt.
2012. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. jan. 16. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem spinális volt, nem epidurális. Azaz egy érzéstelenítő injekció, utána lett volna még 1 szúrás, amiből sajnos 6 szúrás lett mert nem találták a kellő pontot :( Igaz nekem császárom volt. A vége az lett hogy autoimmun betegségemet előhozta ez a dolog, és elveszítettem a látásomat az egyik szememre. ( előtte nem voltam autoimmun beteg )

Most újra császárom lesz, de már csak altatással engedi az immunológus, akihez a betegségem kezdete óta járok ( 350 km-re van tőlünk...)

2012. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Nekem először félre bökték, 1hétig fájt a bal felső felem, erős fájdalom csillapítót kaptam és a párom napi 3x valami kencével masszírozott:). Ha majd adják azt úgy fogják, hogy oldalt kell feküdnöd és mint a macska mikor nyújtozkodik mikor a háta görbe majd úgy kell csinálni.
2012. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem semmi panasz,szo szerint imadtam jo lenne most is ugy szulni megint.:)
2012. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!