Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szent Imre kórház (gátvédelem)?

Szent Imre kórház (gátvédelem)?

Figyelt kérdés
Szent Imre kórházban szeretnék szülni! (Gátvédelem miatt). Esetleg valaki, aki ott szült ajánlana egy jó szülésznőt/orvost, aki jártas a gátvédelemben? Úgy hallottam a beöntést sem mindig csinálják, de ha kérném, milyen érzés? Kellemetlen?
2012. jan. 25. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Már terhes vagy? Ha igen, mennyi idős?

Mert szülésznőt tudok, aki profi gátvédelemben, az "orvosgárda" meg most nagyon átrendeződött ott, sok természetességpárti nyugdíjba vonult sajnos, így ott már nehezebb ilyet találni...

Én kétszer szültem ott eddig, beöntést sose kaptam, nem is borotváltak.

2012. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már betöltöttem a 4.hónapot :)! Mindenképp ott szeretnék szülni, tetszik a szülészeti rész, a szoba, stb...
2012. jan. 25. 16:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor a favoritomnál már sajna nem lesz helyed.

De mindenképpen keress szülésznőt, ha az van, akkor nem baj, hogy ügyeletes doki van mellette, talán nem fog "zavargászni", ha nincs rá tényleg szükség.

2012. jan. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, én is kétszer szültem ott, még 2-3hét és harmadjára is ott fogok.

Alapból kérés nélkül rajta voltak a gátvédelmen, pedig csak választott dokim volt, szülésznő az ügyeletes- mindkétszer. Első baba nagy volt, nagy fejjel- így a legvégén volt kicsi gátmetszés- de végig próbálták anélkül- a második gyereknél már nem volt metszés. Gátmetszés annyiban volt jobb, hogy nem volt az az iszonyú feszítő, majd szétszakadok érzésem a kitolásnál, viszont nyilván a gátvédelmes szülésből hamarabb felépültem. De az első után is viszonylag gyorsan, kb 1hétig kicsit óvatosabban ültem le, de nem volt vészes az sem. MÁsodiknál már másnap fájdalmak nékül ücsörögtem a folyosón azokon a frankó fémpadokon!! :)

Beöntést mindkétszer kaptam- de én mondjuk örültem neki- szerintem kellemetlenebb bekakkantani szülés közben. Egy picit kellemetlen talán- de azért nem pumpálnak fel 2liter vízzel.... :) Ha oda kerülsz, ne izgulj tőle, egyátalán nem nagy dolog, 2-3dl langyos vizet küldenek csak be a végbeledbe egy pici vékonyka csövön- utána ott a wc a közelben- szóval hidd el, hogy amennyire fél vagy óczkodik tőle az ember... annyit nem ér az egész!! :) Nekem a szülésznő a gát tájékáról a szőrt is leborotválta, de csak ott, két húzás volt- és ez sem hagyott bennem mély nyomot, ettől sem kell félni- ha esetleg rákerülne a sor. Csak amiatt csinálták ezt is, ha gátmetszésre kerülne a sor, akkor az összevarrás egyszerűbb, ha tiszta ott a terület.

Szóval ezek ott rutin feladatok, semmit nem jelentenek hidd el!!


Nekem egyébként a Tasi Róbert a dokim- ajánlom őt is jószívvel. SZülésznőt pedig akivel én ügyeleten szültem egyszer a Kecskeméti Vera, nagyon rendes volt és tényleg végig az első gyereknél gátmasszázst csinált és abszolút rajta volt a gátvédelmen, és akit még tudok, hogy nagyon nagyon tündér az a Kondor Kata! Hozzá időben be kell jelentkezni! De nála kezd szerintem!!


Minden jót neked!!!

2012. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, Kondor Kata az, akihez már késő...

De ha őt megkeresed, Vass Gabit fogja ajánlani "maga helyett".

első

2012. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg mindegyik szülésznő nagyon aranyos és gátvédelem párti. Én is szerettem volna azzal szülni, de 42. héten nagyon nagy babát szültem , így ez lehetetlen volt... :( Most is ott fogok szülni, remélem most sikerül a gátvédelem! Én kaptam beöntést, nem volt vészes, azt hittem rosszabb lesz és a borotválás is csak tényleg annyi volt, hogy húzott 1-et, 2-őt a gát körül.
2012. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vass Gabit nem ajánlom. Nagyon rossz élményem volt vele, jobb lett volna, ha be se jön a szülésre... Sajnos. :(
2012. okt. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!