Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Flowmetria?! 9. re vagyok...

Flowmetria?! 9. re vagyok kiirva, öreg a lepényen, és a doki behívott a kiìrt napomon erre a vizsgálatra.

Figyelt kérdés
Mobdhatják h maradjak bent? Milyen esélyem van rá? Gondolom ezt nem mindenkinek csinálják. Vélemények stb?
2012. febr. 7. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szia

de mindenkinek csinálják általában terminus után ( 40 hét után)ez a vizsgálat arról szól hogy figyelik a baba keringését áramlását a vérnek, stb,,.(nekem is volt, én

majdnem a 41 hé küszbén szültem és 2 naponta csináltak ilyen ultrahangot.)

esélyed van rá hogy bent tartanak pláne ha a lepény már nem bírja tápanyaggal és oxigénnel ellátni a babát.

remélem minden oké lesz veled

minden jót

2012. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Mondhatja. Akkor csinálják, ha rossz a ctg-d, vagy kevés a magzatvized vagy öregszik a lepény. Én már bent feküdtem a kórházba mikor csinálták. Szombaton még rendben volt, hétfőn már nem. Vittek is császározni. De nem kell megijedni. Nálam se volt vészhelyzet, csak jobbnak látták nem várni.

Szerintem legyen a közeledbe a szülős cuccod :-)

2012. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy leírás a flowmetriáról:

Flowmetria, másnéven áramlásmérés alatt a magzati keringés, véráramlás vizsgálatát értjük Doppler ultrahang készülékkel. Az áramlásmérés során az anyaméhet ellátó erekben, a köldökzsinór artériájában, a magzati hasi aortában (nagyverőérben) és az agyi erekben mért értékek alapján állapítjuk meg, hogy a magzat táplálása és oxigén ellátása, vagyis a méhlepény működése megfelelő-e. Flowmetria vizsgálat általában akkor javasolt, amikor felmerül a lepény működési elégtelenségének gyanúja, például a magzat mérete a korához képest kisebb, vagy az anyánál terhességi mérgezés (terhességi toxémia) lép fel a terhesség utolsó heteiben.


[link]

2012. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Nekem heti 2x nézték a 36. hét után, mert nem fejlődött ki mindhárom ér a baba köldökzsinórjában.

Semmi extra, sima UH-al csinálják.

Ha az áramlás miatt benn tartanak (van rá esély), akkor lehet meg is indítják. Rossz keringéssel nem szórakoznak. Ne izgulj, nem lesz semmi baj! 40. hét után meg amúgy is csinálják legalább 1x, rossz ctg esetén akár többször is.

Könnyű szülést neked! :)

2012. febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is 9.-re vagyok kiírva, és nekem már két hete csinálják hetente kétszer, mert elkezdett fogyni a magzatvíz. Ahogy előttem is írták, egy egyszerű UH, de ha valami nincs rendben a keringéssel, minden további nélkül bent tarthatnak, szóval a cuccod mindenképpen legyen nálad.
2012. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!