Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elkezd szivárogni a magzatv...

Ha elkezd szivárogni a magzatvíz mindenképp észre veszem? Nem lehet összekeverni pisilés közben hogy honnan jön? Lehet hülye kérdés, de nagy érdekel. Érzek valamit? MIlyen állagú? 28hkm

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


Részben tudok csak neked válaszokat adni. :D

Nekem nem szivárgott, hanem egyből elfolyt az összes. Hétvégét lent töltöttük párom szüleinél. Hétfőn távozott a nyákdugóm (rózsaszínes, kicsit nyálkás), párom már dolgozott, mivel semmi fájdalmam nem volt és nem akartam más kórházban szülni, így 1,5 órát utaztam Volánon, hogy még betudjak ugorni a dokimhoz megnézetni magam. Mindent rendben talált azt mondta, hogy 2 héten belül baba lesz!!! :D Szuper mondom!!! Apának vidékre kellett vissza mennie a munkája miatt, így átmentem Anyuékhoz beszélgetni. Sokáig dumálgattunk, így ott aludtam, vacsi tejbegríz. Éjjel 2-kor átfordultam a másik oldalamra és akkor egy pukkanást éreztem a pocakomban és éreztem valami folyó meleget, természetesen úgy felpattantam, mint akit puskából lőttek ki!! Mondanom sem kell folyt mint a Niagara,de legalább jó meleg volt. Közben majd be pisiltem. Mikor már nem folyt a magzatvíz, levetkőztem és szaladtam pisilni, zuhanyozni, utána szóltam Anyunak, hogy pakoljunk össze pár dolgot, mert elfolyt a vizem, hívtuk Apát, utána a mentőket. 4 óra körül beértünk a kórházba és pontban 12:00-kor megszületett a kisfiam. Szerencsémre végig tudtam nevetni, mert nem igazán fájt, kb 15 perc volt kibújás előtt ami igazán fájt!!!


Én nem tudtam összekeverni a pisiléssel. Átlátszó, víz állagú, nem nyálkás. Viszont ha zöldes akkor egy percet sem szabad várni, azonnal mentőt kell hívni, mert az azt jelenti, hogy a kicsi be stresszelt és belekakilt a vízébe, de erre ne is gondolj!!!Kevés baba kakil bele a vizébe.


Kisfiút vagy kislányt vártok? Mi lesz a neve?

2012. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kisfiút várunk, és Máté lesz a neve!

Én még "csak" 28 hetes kismama vagyok, de félek, hogy elkezd szivárogni a magzatvizem és nem veszem észre. Olyan nincs, hogy csak pár csepp jön ilyenkor?

Tudom, hogy túl reagálok dolgokat, és valószínűleg semmi okom nincs rá, de nagyon aggódom hogy minden rendben legyen még ezalatt a 2-3 hónap alatt!

Amúgy köszönöm válaszod! :)

2012. febr. 13. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem este, amikor wc-n voltam elment a nyákdugóm és miután befejeztem a pisilést éreztem, hogy folyik még valami, de csak éppen hogy. Először nem tudtam eldönteni, hogy még pisi vagy ez már a magzatvíz, de pár másodperc után rájöttem, hogy ez csak a magzatvíz lehet. Szépen szivárgott, nem folyt. Azt mondta az ovosom, hogy rakjak be egy betétet és ha gyorsan megtelik, akkor mentjünk a kórházba, ha nem, akkor még ráérek, ha 5 perces fájások lesznek. Ez este 9-kor volt, a fájások csak 11 körül kezdtek jönni 20 percenként, nagyon lassan szivárgott a magzatvíz. Hajnal 3-kor mondtam azt a férjemnek, hogy induljunk a kórházba. 10 órakor született meg a kisfiam.

Szerintem te sem fogod összekeverni semmivel, ha netán úgy indul meg szülés, hogy szivárog vagy folyik a magzatvíz. Egyébként tényleg olyan, mint a víz.

2012. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elmeletileg ossze lehet keverni, nekem a vegen tobbszor folydogalt valami, pl. mikor tusszentettem, azt hittem gyengek a zaroizmaim, es pisi folydogal (nem sok). Aztan a szules napjan, mikor a szuleszno fel akarta nyitni a magzatburkot, kerdezte, hogy nem ereztem-e ugy neha, hogy bepisilek, mert valoszinu szivargott mar egy ideje. De en mar 40+ hetes voltam. Igy, 28 hetesen, ha nincs kulonosebb okod, hogy ezt gyanitsd, akkor nem kell raparazni:)
2012. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem szivárgott.És én bizony azt sem tudtam hogy az a magzatvíz,olyan volt mintha nyálkás folyásom lett volna nem vízszerű volt.Másnap mondta a szülésznő hogy az a magzatvíz,én akkor már a kórházban voltam.
2012. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 35 hetes vagyok, pont múlt héten voltam a védőnőnél, néztünk szoptatásról filmet, meg megbeszéltük a szüléssel kapcsolatos kérdéseket (mikor, milyen esetben kell elindulni, ott mi várható, mit kell vinni stb., megmutatta a köldökcsonk-ellátást, pelenkázást, mert bababarát kórházban fogok szülni, elmondta a szülés utáni dolgokat, mit hogyan csináljunk).

Szóval a kérdésre válaszolva. Azt mondta és én is olvastam már előtte, hogy ugye van, amikor egyértelműen az folyik, mert gyorsan ömlik. De van, amikor olyan helyen reped meg, hogy csak szivárog. Erre ő azt tanácsolta, hogy üljönk le egy fehér lepedőre x ideig, és ha marad vizes folt, akkor az magzatvíz lesz.

Boldog Babavárást!

2012. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

5.vagyok

Itt mindenki szerint vízszerű a magzatvíz,de azért ennyire általánosítani nem kéne.Mint írtam nekem nyálkás volt,mint a folyás.Tehát ha a szülésznő nem mondja hogy az magzatvíz akkor fogalmam sincs róla.

2012. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!