Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Telki vagy Kútvölgyi (Maternity)?

Telki vagy Kútvölgyi (Maternity)?

Figyelt kérdés

Viszonylag az elején vagyunk a párommal (8. hét) és keresgélünk hova járjunk terhességgondozásra... Első kontrolon már túl vagyunk (azaz a terhességmegállapitáson) és most nagy a dilemma hova-merre. Leszűkült a kör a fenti két lehetőségre és erre szeretnék pár jó és rossz véleményt/tapasztalatot.

...esetleg 3. vagy 4. opciót :P


Előre is millió !!!Köszönöm!!! a válaszokért.



2012. febr. 16. 10:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem....mind a kettő rohadt drága.ki számoltam amikor pocakos voltam én is hogy ha TELKIBEN SZÜLNÉK MINDENNEL EGYÜTT MAJDNEM KÉT MILLIÓ forint lenne a szülés.Vicc.fogadott dokim és fogadott szülésznőm is volt.bár császárral szültem.Az uzsokiban szültem és TÖK SZUPER VOLT!teljesen ki voltam amikor haza kellett jönnünk.felesleges ilyenekre ennyit költeni.nekem az egész baba várás mindennel együtt kb fél millió forint volt.és nem spóroltam semmin......
2012. febr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
elöző vagyok...de ha ennyi pénzetek van akkor a Róbert klinikát is ajánlom.a dokim is ott van és ő jókat mondott róla. de ő az uzsokiban is vállal szülést.
2012. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló,


Mindenek elott köszönöm gyors válaszodat!

Túlzás lenne azt állítanom, hogy penz van a bőrünk alatt is, és persze a kertben a fákon, de kis "átcsoportosítással" megoldható lenne és erősen gondolkodunk rajta. Sok jót hallottam mar sok-sok kórházból, ami reménykeltő, viszont a nehány kirívó ellenpélda sok esetben elrettentő és erősen szítja a "miert ne ha megoldható" kérdést.


Nem ragaszkodom a Tlkihez, de sok jót hallottam. Első kontrollon is náluk voltunk, igaz a Budakeszi úton, de nagyon rendesek voltak, 3 percet vártunk, semmi boríték, semmi kellemetlenség.

Nekem ez sokat számít. Persze a pici az elso, es szimpi hogy folyamatosan velem lehet a szobaban... Szovalmolyna jol hanzik. A keves?


Számolgattam is, de a majd 2misiig nem jutottam el. Neked hogy jott ki? Császárral nekem OK, én is azt tervezem.


Uzsokirol is sok jot hallottam.

Nagy a dilemma! :/

2012. febr. 16. 22:34
 4/13 anonim ***** válasza:

Augusztusban szültem Telkiben. EDA-val, plusz két nap tartózkodással (a szülészeti csomag 4 éjszakát tartalmaz, de előbb mentem be indításra és tovább maradtunk, mert NAGYON sárga volt a baba), rengeteg kék fénnyel, apa kajájával, extra vizsgálatokkal, terhesgondozással együtt kb 1.1 milliót hagytunk ott. Ez nagyon sok pénz, de ennek ellenére állítom, hogy mnden forintot megért. A világ leggondoskodóbb orvosa "vigyázott " ránk, minden téren maximális volt az odafigyelés, az empátia és az is sokat jelentett, hogy első perctől kezdve együtt volt család és összeszokva kerültünk haza.

Arról nem is beszélve, hogy a nagyon alapos gyerekorvos észrevette a kislányunk nagyon halk szívzörejét, időben kardiológushoz kerültünk, azóta a műtéten is túl vagyunk.

Egyik legjobb barátnőm a Maternity klinikán szült utánam 3 héttel. Azok alapján, ami mesélt, a Maternity sokkal közelebb áll a tekintélyelvű szülészethez, a Telki lazább, liberálisabb, szerintem azért, mert az Istvános orvosok oda is átvittékna híresen jó szemléletmódot.

2012. febr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Ez az 1.1 lényegesen realisabbnak hangzik és hat megis csak a fele a 2-nek. Nem mondom, és is nagyon sok, de ha jók a tapasztalatok (orvosok, gondozás, ellátás, stb.) nekem minden fillért megér!


Megkérdezhetem ki volt az orvosotok? Esetleg van tapasztalatod más dokikkal is?

Mi jövő heten megyünk a második (12. Heti) kontrollra Dr. Rab Attilahoz. Eddig szimpi. Nem hallottál róla valamit?


Ha véletlen időközben nem válna be szerintetek meddig nem kellemetlen másik Dr-t kérni?


Köszi!


Üdv,

Egy kezdő kismama :)

2012. febr. 24. 07:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Varsányi Hajnalka volt az orvosom (irtózom a férfi nőgyógyászoktól). A barátnőm, akiről írtam, hogy a Maternityben szült, Telkiben szeretett volna szülni, először Rab Attilához járt, majd váltott Binó Brúnóra, végül a Maternityn kötött ki, mert több dolog miatt sem volt elégedett az orvosával. Nekem is volt szerencsém mindkettőhöz, osztom a véleményét. Ha ragaszkodsz a férfi orvoshoz, akkor esetleg Fenyőházi doktort ajánlom, kicsit habókosnak-szétszórtnak tűnik, de jó fej, jó orvos. Aki nekem a legszimpatikusabb volt, az Kosztin doktor, ő indította a szülésemet.
2012. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Varsányi doktornorol én is sok jót hallottam mar, bar Rab doktorról sem tudnék (egyenlőre) rosszat mondani. Neked/nektek milyen gondjaitok voltak velük?


Tudom, kissé "naiv" kérdés, de meddig nem "ciki" dokit váltani?

...vagy csak egyszerűen másikhoz kérek időpontot és vége? Nem szeretnek kellemetlen/buta helyzeteket, de hát egyértelmű mi az elsőszámú prioritás...


Császárral kapcsolatosan nem tudsz véletlen valamit/valakit?


Bocsi, hogy így "rad szálltam" , de jó, hogy tapasztalatból meselsz!

Köszi!


Egy kezdő kismama

2012. febr. 25. 12:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért nem volt elégedett Rab doktorral a barátnőm, mert egy csomó kérdésére nem válaszolt, elhajtotta azzal, hogy ráérünk erre még és nem adta meg a telefonszámát. Biztos van olyan kismama, akinek ez belefér - hiszen nem mindenkinek ugyanaz az igénye -, de a barátnőm elvesztette a bizalmát.

Nem ciki szerintem orvost váltani, magánkórházról van szó, ahol te vagy a főszereplő.

2012. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia én tegnap voltam a Maternitiy-ben körbevezetett minket a prof személyesen, mindenki hihetetlenül kedves volt... és a szülés + előtte két hét 280 000,- ft A dokit mi külön rendezzük, és terhes gondozásra máshova járok... szerintem nagyon megéri a Telki sokkal drágább sznob és az orvosom is inkább ezt ajánlotta szakmailag! + Pont tegnap este találkoztam egy ismerősömmel akinek a felesége két hete szült a Maternityben, és sajnálják utólag, hogy az előző két gyerek nem ott született mert az állami kórházakban is kb ennyire jöttek ki a sok sok jattokkal .

Ja és nekünk első baba lesz , és a maternityben van olyan lehetőség, hogy az apa is be feküdjön 3 napra, és neki is megtanítanak mindent, hogy hogyan kell egy kisbabával bánni, a koncepció lényege, hogy egy kész család távozik a klinikáról!


Szerintem még nem járhatsz annyira a végén, szóval még érdemes ellátogatni a klinikára személyesen.


Üdv. 19+0 km

2012. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a Maternityben fogok szülni!

25hkm

2012. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!