Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is tapasztalt olyat, hogy...

Más is tapasztalt olyat, hogy szedte rendesen a vashiányra kiírt gyógyszert és a kontroll labor ugyanolyan rossz lett mint a gyógyszerszedés előtti?

Figyelt kérdés

Maximálisan betartom a szedésre vonatkozó útmutatást. De akkor hová tűnik az a vas, amit hetek óta szedek?

Nagyon el vagyok keseredve, a jövő hétre vagyok kiírva és ráadásul az ellenanyagszűrésem is pozitív lett. A vérképem meg nagyon halovány.


2009. jún. 5. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami gátolja a vas felszívódását. Nem szedsz mellette semmi mást? Egyébként én pont fordítva voltam, rossz volt a vérképem, kaptam vastablettát, de nem bírtam szedni, mert minden bajom volt tőle, a köv. vérképem viszont jobb volt, mint a terhesség előtt :). Ne nyugtalankodj, de azért jó, ha beszélsz az orvosoddal. Milyen ellenanyag lett pozitív, ha megkérdezhetem?
2009. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így állok. 35+3 hetes vagyok, Maltofer-t szedek már 2 hónapja és a vérképem ugyanolyan rossz lett a 34. héten. Vérszegény vagyok. Nem tudom miért, de valahogy nem épül be a vas. Nekem napi kettőt kellett szedni belőle. Még a vérkép elemzésemet nem látta doki, de kíváncsi leszek ezek után kapok-e másikat (vastablettát) vagy csak emelni kell-e a dózist.

2009. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Neo Ferro Folgammát szedek és mellette semmi mást csak a terhes vitamint.

Az ellenanyagszűrésben aspecifikus reakciót írtak le, amit még a dokim sem tudott megmagyarázni, hogy mitől lehet. Én O+ vagyok, a férjem A+. Ez az első terhességem, abortuszom sem volt, vért sem kaptam.

Viszont az orvosom a halovány vérképem miatt aggódik, amihez hozzájön ez az ellenanyag dolog. :-(

Köszönöm a megnyugtató sorokat!

2009. jún. 5. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem tömj magadba mindenféle piros gyümit és zöld színű zöldséget!

Nekem ettől lett jobb a vérképem az tuti, mert a vastablettát meg időközben elhagytam, az semmit nem segített!

Az ellenanyag dolgot én sem értem, én eddig azt hittem, hogy az csak neg. RH faktornál lehet.

34 hetes km

2009. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A vas felszívódását segíti a C-vitamin.Én a maltofer mellé 500 mg C-vitmint szedek.

Könnyű szülést kívánok és sok boldogságot!!

2009. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2009. jún. 7. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!