Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt "mert" szedni...

Terhesség alatt "mert" szedni valaki fogyókúrás gyógyszert?

Figyelt kérdés
Már lassan a 3. szakaszba érek, és szedek egy ilyen fogyasztó gyógyszert, mert amúgy is elég hajlamos vagyok a hízásra, és már így is fel szedtem elég pluszt. Viszont ettől a készítménytől, olyan hasfájásaim vannak, amik hasonlóak a menstruációs görcsökhöz. Viszont most még első babás vagyok, és félek nem ismerném fel az "igazi " fájdalmakat. A készítmény tájékoztatóján nincs feltüntetve hogy terhesek ne szedjék. Mi lenne a legjobb? Ha abba hagynám? Viszont amióta szedem nem jött fel egy kg sem, előtte pedig - terhesség alatt - 10 kg :(
2012. febr. 29. 09:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy normális...

Meséld el a védőnődnek és az orvosodnak hogy fogyókúrás gyógyszert szedsz terhesen, majd ők megmondják mit tegyél ne félj.

2012. febr. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem merném szedni. Elég parázós vagyok amúgy. Ha nem vagy biztos benne, kérdezd meg a védőnődet vagy aa dokidat. Én egyébként szigorúan diétáztam terhességi cukorbetegség miatt és mindösszesen 5-6 kilót szedtem fel, azt is az elején, onnantól, hogy diétáztam, semmit. Ez azt jelentette, hogy kevesebb kiló voltam szülés után, mint a terhesség előtt. Én valószínűleg inkább a diétát választanám. Nem kell éhezni, sőt nem is szabad, csak az étkezések számára, mennyiségére, minőségére kell figyelni!
2012. febr. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

jesszus...a legtöbb ilyen szer pajzsmirigyhormonnal manipulál, nem gondoltad, hogyha fáj, görcsöl a hasad, az rossz a babának? és most is csak arra gondolsz, hogy majd TE nem ismered fel a fájásokat?

Azonnal beszélj az orvosoddal. És ha nem akarsz hízni ne zabálj annyit.

2012. febr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ! Ne szedjél légyszí semmi! A terhesség alatt ami feljön, az természetes, nem szabad ezzel foglalkozzál.

Majd szopi után lefogyod!! Ha a bébinek netán baja lenne attól amit beszedsz , soha az életben nem bocsájtanád meg magadnak. Olvass egy kicsit a fórumon, van aki enni se mer dolgokat, gyógyszert se vesznek be orvosi ajánlás nélkül...éveket várnak,lehessen babájuk, óvják féltik a picit a pocakban, bármit megtenne egy anya,minden rendben legyen a gyermekével !


Ez az én véleményem... : NE SZEDD akár mnennyit is hízol..!

2012. febr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly? Biztos vagy benne, hogy terhesen kell fogyókúrázni??? Őrület....

Egyél minőségi kaját, sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű pékárut, kerüld a szénhidrátot, sétálj nagyokat a fogyókúrás szer helyett... Vagy akkor szedd, ha ezzel már nem kockáztatod a gyermek egészségét.

2012. febr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom, hogy erre nem tudok mit válaszolni... pedig szerettem volna, de nem jönnek a szavak.
2012. febr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Azonnal hagyd abba, ne játssz a babád egészségével.

A görcsöket pedig mondd el a dokidnak - akár koraszülést is jelezhetnek - valószínűleg magnéziumot fog javasolni.


Sok ilyen készítmény (persze ez nem biztos, hogy ilyen elven működik) vízhajtó, ami befolyásolhatja a magzatvíz mennyiségét. Kérdezz rá erre is.


+ Általánosságban semmilyen "saját magadtól kitalált" étrendkiegészítőt, gyógynövényt nem érdemes terhesen szedni, mert nem vonatkoznak rájuk olyan szigorú szabályozások, mint a gyógyszerekre (pl. sokszor nem tüntetik fel, hogy lehet-e terhesen szedni vagy hogy pontosan melyik hatóanyagból mennyi van benne).

2012. febr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Először is a ne "zabálj annyit"-ra reagálnék, ha lehet! Reggel amikor felkelek az olyan 7 óra körül van, eszem 2 szelet piritóst/kétszersültet kefirrel, almával általában. Ebédre eszem levest minden mennyiségben, aztán d.u. nyers zöldségeket, és sok gyümölcsöt, vacsorája - ami nállam általában 5 és 6 óra között van - eszem ilyen tök könnyű kajákat, rizst párolt hússal, vagy főtt krumplit tojást. Főzni is nyers alapanyagokból szoktam, és mióta terhes vagyok a főtt kaják tartalma nagyjából 70% zöldség...tehát igazatok van a leszidásban, de nem zabálok és pont hogy még ezen felül járok terhes tornára is, és ezzel sem segítek hogy ne hízzak.
2012. febr. 29. 09:35
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

én írtam,hogy ne zabálj, mert orvosként megőrülök ettőla felelőtlenségtől.

Ne egyél levest minden mennyiségben,az csak víz egyél párolt zöldséget és a gyümölcsöt is fogd vissza,tele van cukorral. De egyél húst, zöldséget,tejterméket.

A gyógyszert azonnal mutasd meg az orvosodnak, nézze meg az összetevőit (ha egyáltalán rá van írva, vagy az van ráírva ami benne van) és ha szükséges intézkedjen. Nem érted,hogy a gyereked egészségével,akár életével játszol?

2012. febr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez egészen elkeserítő.

Mit fogsz magadnak mondani ha a gyereked egy életre beteg, nyomorék, fogyatékos lesz? Hogy én legalább sovány maradtam? Az vigasz lesz? Ne légy ennyire önző és felszínes, nincs jogod egy másik ember életét tönkretenni csak mert pechedre felszedtél pár kilót (ami mellesleg terhesen normális!!!).

2012. febr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!