Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alkoholt ittam, mikor már...

Alkoholt ittam, mikor már terhes voltam, de még nem tudtam, ez árthat a babának?

Figyelt kérdés
Megtudtam, hogy babám lesz,és a naptár alapján már terhes voltam, mikor egyszer ittam egy pohár bort,más alkalommal pedig 2 koktélt.(egy héttel később derült ki,hogy terhes vok)Gondolom a bor nem lehet baj,mert olvastam, hogy vki iszik terhesség alatt is vörösbort,de a koktélban fehérrum volt,bár nem sok,de ez árthat?Úgy tudom,hogy,amíg az ember nem tud róla,hogy terhes,addig az nem árt a babának, de inkább rákérdezek, nem akarom,hogy vmi agyi károsodása legyen,nem,mintha vissza tudnám fordítani....
2012. márc. 26. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem árt neki. :)

33 hetes km

2012. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ittam 2-3pici pohár Baileyst.Rá 3-4napra derült ki,hogy terhes vagyok. Azóta többször is voltam UH-n és AFP vizsgálaton is. A baba makk egészséges.


Nem lesz semmi baja a babának,csak többen ne igyál,de gondolom ez eszedbe se jutott. :)

Boldog babavárást!


18hkm

2012. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem árt.

Jó babavárást!

2012. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
én simán jéggel ittam ír whiskeyt és akkor már voltam jó 8hetes is :) semmi baja nem lett,kop-kop!!!
2012. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
kicsit hülyén fogalmaztad meg, amint megtudod, hogy terhes vagy már is káros a babának? Egyébként az első trimeszter a legveszélyesebb. Kicsi mennyiség nem árt, de ha vki alkoholista mondjuk, vagy csap egy görbe éjszakát, akkor az igenis árthat. Ebben a korban érvényesül a "Mindent vagy semmit elv!" Egyetemen tanultam. Viszont ennyi mennyiségtől természetesen nem lesz gond, ne aggódj!
2012. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó, akkor nyilván azt is tanultad az egyetemen, hogy a hatodik-hetedik hétig (és eddigre általában mindenki tudja, hogy terhes) biokémiai kapcsolat nincsen az anya és az embrió között, azaz mindenféle teratogén dolog innentől jöhet szóba (pár gyógyszer hatásától eltekintve).

Nem szeretem, amikor leszólják a kérdezőket azért, ahogyan felteszik a kérdést, ha segíteni akarsz, és érted mire irányul a kérdés, akkor válaszolj. :)

2012. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ennyitől semmi baja nem lesz.

ha mindennap részegre ittad volna magad, akkor ártott volna már az első hetekben is.

de ennyi miatt ne aggódj!

2012. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől még akkor sem lenne baja, ha már tudtad volna, hogy terhes vagy és úgy iszod meg :)
2012. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
igen vannak itt ilyen nagyokosak,akik a diplomájukkal legyezgetik magukat,pedig a hátsó fertájukra használhatnák azt a papírt :)
2012. márc. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem akartam okoskodónak tűnni, ha rendesen elolvasnátok a válaszomat, rájönnétek, hogy a kérdésre válaszoltam. Bizonyára rosszul tanítják a védőnőképzőben és ti jobban tudjátok. Zygopathiák a blasztogenezis időszakában érhetik az embriót. Fogantatástól számítva a második hétig. Tehát körülbelül addig, míg a legtöbben nem tudják, hogy várandósok. Ide sorolható: a dohányzás, alkohol, kábítószer, baleset, gyógyszerek, táplálkozás, sugárzás. A kérdezőt pedig nem akartam megbántani, csupán arra akartam rávilágítani, hogy nem attól függ, tud-e már róla. Nem kell leszólni, jobban utána kellene nézni a dolgoknak és nem internetes fórumokról tájékozódni. Nem árt ennyi mennyiség a babának!
2012. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!