Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy terhes nő ha alkoholt...

Egy terhes nő ha alkoholt iszik a babának lehet baja ha igen akkor mi?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,mennyi az az alkohol?

Egy pohár bor vagy sör nem árt. De a tömény szeszt kerüld.

2010. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Az ilyen nőt főbe kéne lőni,mert nem megával hanem a babóval cseszik ki. Persze ahoz nagy mennyiségbe és folyamatosan kell írni hogy nagy baj legyen,de ha valaki terhes bírja már ki azt a 40hetet hogy nem iszik
2010. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ittam alkoholt a terhességem 38. hetében, amikor a születésnapom lett, de csak épp egy pohárkával. Semmi baja nem lett a lányomnak.
2010. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
egy pohár bortól semmi baja nem lesz, főleg az első trimeszter UTÁN. ha masszívan iszik, akkor idegrendszeri károsodás valószínű, koraszülés is esélyes, az elvonási tünetek a babánál meg borítékolhatók (sajnos láttam már ilyet :()
2010. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

pontosíts!

A mennyiségtől és a gyakoriságtól függ!!!!!

2010. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
"Azok a kismamák, akik a terhesség idején alkoholt fogyasztanak, súlyosan befolyásolják magzatuk fejlődését,nagymértékben növelik a veleszületett rendellenességek esélyét.Napi 1-2 deci pálinka, vagy ennek megfelelő szesz elegendő ahhoz,hogy rendellenességet,szellemi fogyatékosságot okozzon.Azt senki sem tudja, mennyit lehet biztonságosan inni."Az első trimeszterben a magzatnak még nem működik a mája, így minden korty ital egyenesen az agyába jut!!!És a méhlepény is átengedi az alkoholt, egy az egyben a babához jut.Én nem ittam azóta, hogy tudom, hogy babánk lesz.
2010. márc. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Én egyszer ittam fél deci forralt bort karácsony környékén, amiben alig van alkohol. Úgy tudom, nem valószínű, hogy annyitól bármi probléma lett (15 hetes voltam kb), de olyan lelkifurdalásom lett tőle, hogy azóta sem ittam alkoholost.

Egyébként sem vagyok nagy ivó, bár néha jólesik egy pohár jó minőségű vörösbor. NÉha=kéthavonta egyszer.

2010. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért 2-3 havonta egyszer egy pohár vörösbor belefér szerintem.A vörösbor ráadásul vérképző és egészséges.De én azt se nagyon ittam, azért mert már a 2. korty a fejembe szállt.Azóta a 2 korty óta rá se néztem.Meg fogom kérdezni a védőnőt, mert áprilisban lesz tesóm esküvője, és ott azért szeretnék egy fél pohár vörösbort meginni, hónapok óta először.
2010. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

ez attól függ hanyadik trimeszterben vagy! az utolsóban van akinek ajánlják a napi 1(!!!!!) pohár bort v vmi erősebbet keményedésre! De egy egy korty nem fog megártani a babának, bár én az első 4-5 hónapban kerültem nagyon az alkoholt, mondjuk előtte se ittam sokat, csak alkalmanként 1-1 pohár vmit! Karácsonykor viszont a családdal ittam egy két kortyot, de többet nem, mert nem is kívántam!

a babámnak semmi baja!

33 hetes km

2010. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Régen, amikor még nem voltak ilyen gyógyszerek korai görcsökre, a kismamáknak konyakot vagy más tömény italt kellett innia -minden nap- orvosi rendeletre, több ilyenről is tudok. Természetesen semmi baja nem lett a babáknak! De ma is sok kismama vérszegénység vagy egyéb okokból rendszeresen iszik 1-2 pohár bort, ez nem hogy ártalmas, de jót is tehet. A mértékletes alkoholfogyasztás (lehetőleg bor) a 2. és a 3. trimeszterben biztosan nem árt!!!

(Persze nem napi 1-2 dl pálinkáról beszélek, ahogy vki írta előttem! Az tényleg ártalmas lehet hosszú távon.)

2010. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!