Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukor esetnén...

Terhességi cukor esetnén milyen tünetei vannak, ha magas a cukrom?

Figyelt kérdés

Néha elkap a szédülés, szívdobogás, enyhe rosszullét.. Ez lehet, hogy azért van, mert megugrik a cukrom? VAgy ilyen mértékben annaknincsenek tünetei?

Átalában hamar elmúlik, csak féltem a babámat..


2008. ápr. 15. 09:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod milyen?Nekem volt terhességi cukrom,de az otthon mért értékeim a diéta betartásával tökéleteske voltak,így nem kell már mérnem.Meg a babám se nagy mert a múlt hét hétfőn volt 2750g és 48 cm.Ezt azért írom, mert a cukor betegsénél a babát töbzör nézik nehogy nagyon nagy legyen.Nekem semmi tüneteim ne voltak.Főleg ilyenek nem.Pedig a terheléses 8,6 lett.Inkább a vérnyomásodra tippelnék. Nincs otthon vérnyomás mérőd?38 hetes kismama
2008. ápr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy éppen attól van,hogy leesik a vércukorszinted!Menj el egy olyan patikába,ahol mérnek vércukrot és megtudod az eredményt!
2008. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szia! :) remélhetőleg nincs cukros gondod, ugyanis (legalábbis nálam) ha elkapott a szédülés az bizony nem múlt el egyhamar, le kellett feküdnöm felpolcolt lábbal, volt hogy ez sem hatott. amennyiben cukorra gyanakszol, figyeld a szénhidátok mennyiségét, kerüld a dőzsölést , mint a csoki, cukrok, kenyér, tészták, chips, stb, ezek hirtelen emelik a vércukrot, majd egy-másfél óra múlva meg hirtelen leesik, amitől rosszul lehetsz. nekem diétáznom kell, azóta valóban nem volt ilyen panaszom és a babóm is kicsit nagyobb a koránál, úgyhogy nem játék a cukor. nekem a nődokim meg szokta nézni ilyen gyors cukor mérővel, hogy mennyi az annyi, érdemes lenne rákérdezned nála.

üdv

31 hetes mami :)

2008. ápr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat:-)

Regisztrált emelt cukrom van, a kétórás 8,4 és tudom mit lehet enni és mit nem.

CSka néha elkapnak ezek a tünetek, azért gyanakodtam a cukorra, mert eddig nem voltak.

Bár lehet, a fornt, ma nagyon fúj a szél és hidegebb van 10 fokkal,mint tegnap...

Amúgy dietetikushoz megyek 2 hetente, jó szokott lenni a cukrom, a baba is akkora, amekkorának lennie kell, és holnap megyek uhra is.-)

Most ettem, remélem jobb lesz.-)Hamar el szokott mulni, hirtelen jön, hirtelen megy a szédülés.

Köszönöm:-)

2008. ápr. 15. 09:45
 5/15 anonim ***** válasza:
Első válaszóló vagyok. Ha jársz dietetikushoz,akkor mond neki ezeket a tüneteket, én is 2 hetente jártam, de nekem ilyenek nem voltak.Én észre semm vettem ezt a cukros dolgot.Én szerintem a vérnyomásod ettől a hülye időtől. Az nekem is csinál ilyeneket.Patikába is mérnek ám vérnyomást ha nincs neked otthon.Jó babó várást
2008. ápr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is a 2 órás cukorterhelésem 8.0lett,és én is szoktam néha ilyen tüneteket produkálni mint te,de mivel az otthon mért cukraim jók,én is inkább a vérnyomásra gondolok,mert nekem meg elég alacsony a vérnyomásom.Bár amikor a védőnő méri mindig jó a vérnyomásom,és amikor a diabetológián mérik mindig jó a cukrom is.Szóval én sem vagyok ez ügyben sokkal okosabb,de vagy a cukor,vagy a vérnyomás az tuti...Egyébként szerintem a babának nem lesz semmi baja,én legalábbis csak attól féltem a legjoban,hogy amikor megszédülök,azonnak leülök,v lefekszem,hogy nehogy véletlen elessek,és ráessek,és nekem még az szokott segíteni,ha ilyen tüneteim vannak azonnal iszok egy kis vizet,és a diabetológián azt mondták,hogy ha pl megyek valahová mindig legyen a táskámban 100/os narancslé,és szőlőcukor.És ha elkezdem érezni ezeket a tüneteket rögtön inni,és bevenni egy szőlőcukrot..Azóta szerencsére nem volt gond... 31hetes kismama
2008. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

magas cukortünetek: cserepes száj, szomjúság, amit te írsz, az épp az alacsony cukorszintre jellemző, nem jól táplálkozol. Egyél normálisan, ne diétázz, csak kerüld a cukros, lisztes ételeket. Megölik a kismamákat ezzel a hülyeséggel, komolyan mondom. Többet ártanak a diétáztatással, azt mondják, ne egyél, ahelyett, hogy normális étrendre szoktatnának minket.

azért boldogságos babavárást! :)

2008. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
SZŐLŐCUKROT?????? A legmagasabb glikémiásindexű anyag!!! Gratulálok annak a dietetikusnak, aki ezt mondta neked! égnek dobja úgy a cukrod, hogy hirtelen fel, aztán le. Na azzal ártasz csak magadnak, hiszen a hirtelen ingadozás a legkárosabb, és ezt kell elkerülni a glükóztolerancia helyreállítása végett, hogy a babádnak ne essen le a cukra születéskor, és ne legyen baja. Egyenletes cukorszintet kell tartani, de isten ments, szőlőcukorral!!!!!!
2008. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Igaz, akinek magas a cukra, meg gondolnia sem szabadna a szolocukorra, nemhogy neha bekapni egy-egy szemet.. pont, hogy az a lenyeg, hogy egensulyban legyen a vercukor, s ne ingadozzon..na a cukor meg aztan megdobja rendesen..

en cukros vagyok, nekem az volt a tunet, hogy folyton faradt voltam, allandoan ehes es hamar felszaladtak ram a kilok.. amiota dietazom ki vagyok cserelve.. ismet energikus lettem, fogytam par kilot, s nem vagyok folyton ehes, mert nem ingadozik a cukrom.. ja meg a szomjusag is tunete.. ami neked van, az inkabb a nagyon alacsony szenhidrat beveteltol lehet.. vigyazz, nagyon veszelyes!! ne most diatazz, csak keruld a lisztes es edes dolgokat.

2008. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
ja es meg annyit, hogy ezek a tunetek altalaban akkor vannak, ha leesik a cukrod.. :-) ilyenkor ne cukrot, szenhidratot, hanem repat, vagy gyumolcsot egyel, attol jobban leszel..
2008. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!