Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS-es terhesség, kellene...

PCOS-es terhesség, kellene valamilyen gyógyszert szednem?

Figyelt kérdés
PCOS-sel lettem terhes, METet sosem szedtem. Kellene szednem valamilyen gyógyszert, hogy nehogy elmenjen a baba?
2012. ápr. 1. 05:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Engem az endokrinológus leállított a gyógyszerről, azt mondta nem szedhetek semmit terhesség alatt.

16+3 hetesek vagyunk, eddig minden rendben, szépen fejlősik, és erős babának néz ki az UH-on :D

Remélem nálad sem lesz gond, boldog babavárást. :)

22/L

2012. ápr. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kislány, vagy kisfiu? :)
2012. ápr. 1. 07:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Anno én is így lettem terhes. Nem szedtem semmit a PCO-ra, és összejött a baba úgy, hogy a mensim sem jött meg már jó ideje. Épp kezdtem volna gyógyszert szedni, de nem kellett. Viszont az elején én véreztem egy kicsit, erre kaptam Duphastont, de semmi mást nem szedtem. Azóta pedig már született még egy babám. Jó babavárást, és ne aggódj!!!
2012. ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem rögtön adtak Utrogestant (pedig hála Istennek nagyon könnyen jött a pici), és a metet is folytattam a 14. hétig, a férjem tanácsára (ő orvos), no meg a mensmentisben is azt mondták, hogy minimum a 12. hétig nagyon fontos. Nem tudom, neked milyen tüneteket okozott a PCO, de az orvosod nyilván tudja, és eszerint jár el.

34 hetes km

2012. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél én sem szedtem semmit, elég volt a mozgás és diéta. Viszont a 16. hétig duphastont kellett szednem, rengeteg magnéziumot és sokat kellett pihennem, mert akármit csináltam, barnáztam. Heti szinten mentünk ügyeletre emiatt.

Figyelj nagyon oda és azonnal menj orvoshoz, ha ilyen jellegű problémád lenne!

Vigyázz magatokra!

23 hetes pcos kismama

2012. ápr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A Metet max az első 3 hónapban engedik szedni, de ezt a nőgyógyászod dönti el, mint azt is, hogy ad -e Duphastont (anno én ezt kaptam) és / vagy Utrogestant. Utolsó kettő a bágyazódást segíti elő.


A méhlepénynek inzulin bontó hatása van, ezért nem kell a met. A PCO háterében leggyakrabban a fő ok az inzulinrezisztancia, ami maga után vonja a többi tünetet (ciszták, mensi elmaradás, hízás, fokozott szőrnövekedés stb)


Szóval amit szedhetsz ha a dokid felírja a Duphaston és / vagy Utrogestant


Még segíthetsz magadon, ha 200 g-os szénhidrát diétát tartasz. Vagy csak figyelj oda, hogy ne a szénhidrát legyen túlsúlyban.


Gratulálok!

2012. ápr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
(A lepénynek nincs inzulinbontó hatása ilyen módon, de valóban csak az első trimeszter alatt engedik szedni, tekintve, hogy a preeclampsia kockázatát kétszeresére növeli a metformin. A terhesség egyébként fiziológiásan elég keményen inzulinrezisztens állapot, ezért javasolják a diétát babavárás alatt is, a gesztációs diabétesz elkerülése érdekében.)
2012. ápr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nálam a 3 orvosból csak kettő értett egyet a PCOS-sel, annak ellenére az aki mondta hogy szerinte nem az, javasolt egy gyósgyszert, amit a másik kettő nem, és valószinüleg azzal sikerült, szóval nem tudom ezek után mi lesz. Szénhidrátra figyelek, fehér lisztes dolgokat nagyon minimálisat eszem, sok zöldséget, viszont egy héten kb 2szer édességet igen. Cukrommal szerencsére semmi baj nem volt,1 hónapja nézték, az éhgyomri és a terheléses is szuper lett. Olvastam, hogy PCOS-nál magasabb a vetélési arány, ezért félek... Köszönöm a válaszokat:)
2012. ápr. 1. 09:54
 9/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Sajnos még nem tudjuk, hogy milyen nemű, amint megjön az AFP eredményem mehetek UH-ra. Remélem nem lesz szégyenlős, és kiderül. Ha kislány akkor csak kiságyat és a fürdetéshez való eszközöket, kozmetikumokat kell megvenni, mert nővéremnek nem rég született kislánya, és megkapunk mindent. ( Na jó vettem egy szép babakocsit potom pénzért, azt nem tudtam megállni :D )

Ha kisfiú sem lesz gond, akkor pedig sógornőm ad mindent:D


Sok szerencsét, boldog babavárást! :)

2012. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én metet szedtem a terhesség előtt, amint terhes lettem a doki abbahagyatta velem, addig semmi gondom nem volt, majd miután abbahagytam barnázgatni kezdtem, kaptam utrot de a 8. héten elvesztettük. Nem biztos hogy emiatt volt, de nagyon úgy tűnt. A következő terhességgel már nem tettem le a metet, semmi bajom nem is lett tőle , de sajna őt meg egy gyulladás miatt vesztettem el 22 hetesen. Én azt javaslom ha szedted előtte, akkor legalább a 12. hétig szedd.

2012. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!