Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogyan szedte terhessége...

Ki hogyan szedte terhessége alatt a MALTOFER FOR rágótablettát? Milyen értéknél írta fel neked az orvos?

Figyelt kérdés
Először 8,6 lett a vasam, majd 6,6.Elolvastam a betegtájékoztatót.Ott azt írják, hogy evés közben vagy után vegyem be.A gyógyszerész azt mondta,hogy evés előtt rágjam szét és igyak rá pár korty vizet.Majd amikor újra kiváltottam a gyógyszert azt mondta,hogy ha beveszem és eszek akkor utána 1óráig ne igyak folyadékot.Ez normális??Lehet azért lett 1hónap után 2értékkel rosszabb az eredményem mert evés után ittam?
2009. jún. 29. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 2x1 szedek,de nekem senki nem mondott semmit,hogy hogyan kell szedni.Én nem is rágom szét csak lenyelem,mint más gyógyszert,főleg evés után.Egyébként ahogy idősebb kismama lettem,nekem is /hiába szedem/rosszabb lett az értékem.A védőnőm azt javasolta,hogy próbáljam inkább élelmiszerrel pótolni.pl.cékla

28 hetes kismama

2009. jún. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jún. 29. 09:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos, hogy nem a folyadék miatt lett rosszabb az eredményed. Nekem a nődokim írta fel úgy a 23. hét környékén, mert nekem már akkor vérszegénységet mutattak ki (nem tudom a pontos értéket), elkezdtem szedni 2*1-et, de az orvos nem mondta, hogy étkezések közt hogy vegyem be. Én reggeli és vacsora után veszem be úgy fél órával és utána kb. fél óráig nem eszek, nem iszok. Amúgy a védőnő azt mondta, hogy a tejtermékek nem engedik beépülni a vasat, ha sokat fogyasztok belőlük. Így arra is ügyelni kell hogy előtte, utána tejet és tejterméket ne fogyassz. Meg az is fontos, hogy csak a kellő C vitaminnal tud beépülni ill. azt is olvastam hogy folsav nélkül sem tud felszívódni:-( Szóval nagyon sok mindentől függ, hogy beépül-e vagy sem a szervezetedbe. Én ezért még mellé eszem bogyós gyümölcsöket, zöldségeket, olajos magvakat. Ezekben természetes vas van, az hatékonyabb, mint a tabletta. Szerintem próbálkozz ezekkel is!

Ja, amúgy Én szopogatom a tablettát, mint egy cukorkát. Ezt javasolta a doki...

Üdv!

39 hetes km

2009. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Napi kétszer.
2009. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előző

Mellette bevettem egy c-vitamint, az segíti a vas felszívódását.

2009. jún. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kaja után vegyél be egyet akár egészban is napi kétszer. Utána igyál narancslevet!

2009. jún. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. jún. 29. 19:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Szijasztok. Én 7hetes kismama vagyok, és már most az első laboreredményemben vérszegény vagyok, pedig eddig semmi ilyesmi bajom nem volt. Nekem is ezt a gyógyszert írták fel, de napi 1et! hangsúlyozta az orvos!

ui: grat. minden leendő anyukának:)

2010. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!