Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi heteket hogyan...

Terhességi heteket hogyan számoljuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma voltam orvosnál, és a papíromra azt írta, hogy grav.s.6. Az utolsó menstruációm alapján 5 hetes 4 napos terhes vagyok. A kérdésem az lenne, hogy a papíron a 6 hetes terhes arra vonatkozik, hogy a 6.hétben vagyok (tehát 5 hetes pár napos), vagy esetleg idősebb a terhesség (ugye ami akkor lehetséges, ha a peteérés hamarabb volt), és már 6 hetes lennék?

Az orvos a betöltött heteket számolja, ugye?


2012. máj. 29. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, a betöltöttet! Az utolsó menszesztől szokták, persze ha rendszeres volt!

34 hkm

2012. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál :)


De az utolsó menstruációm alapján még csak 5+4 hetes vagyok.. Szóval még a 6. hetet nem töltöttem be. Kézzel megvizsgált, lúdtojás nagyságú az uterusom. Lehet, hogy emiatt módosított? Gondolom nem számolta el, nem? :)

2012. máj. 29. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd a 12 Uh többet mond, az a legpontosabb megállapítása várandóság idejének!
2012. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. máj. 29. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:

5+4-en a 6. hétben vagy. De ilyen fiatal terhességben a pár nap eltérés teljesen normális, milliméterekben gondolkozz:D

Ha 2 mm-t odébb mozdul a keze a dokinak a mérés során, már 3 nappal idősebb vagy fiatalabb a terhesség.

És két nap, az semmi.

2012. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!