Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A "Szülés, ahol én irányitok"...

A "Szülés, ahol én irányitok" cimü könyv segitett valakinek?

Figyelt kérdés

Én most készülök megvenni,félek a szüléstöl,

ti hogy gyöztétek le a félelmet? Olyan rosszakat hallok,már teljesen kivagyok! Át kell programozni az agyamat szeptemberre! Köszi :)



2012. jún. 1. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez félig OFF lesz:

Valóban az a baj,hogy sokkal nagyobb publikusságot kapnak a rémtörténetek.Azok,akiknek valóban szép és viszonylag fájdalommentesen zajlott le,azok meg hallgatnak.Vagy csak ritkán hallatják magukat.

Az én fiam 4 hónapos.Én elejétől kezdve nem féltem a szüléstől,próbáltam agyban rendezni a dolgokat.Én ilyen típus vagyok.Attól már inkább rettegtem,hogy mihez fogok kezdeni egy kis emberkével,honnan tudom majd mi a baja,mire van szüksége (ez a mai napig megmaradt,csak már nem olyan nagy mértékben).Én ezt a könyvet konkrétan nem ismerem;de ha te úgy érzed,hogy erőt tudsz belőle meríteni;vagy bármi másból,akkor mindenképpen olvasd el.És ne félj tőle,mert a világ legnagyobb csodája!!Még akkor is,ha nem kapsz fájdalomcsillapítót (én is anélkül szültem és élek ;) )

2012. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én 2x szültem, és ha az elsőnél tudom azt, amit a 2-nál az lehet hogy "lélekben" más lett volna. De ez 80%ban nem rajtam múlott, mert a szülésznők ált. rutinból dolgoznak, és amikor pl. bekötik az oxi-t, elfelejtik mondani, h mire számíts? (Vagy direkt nem mondják , én nem tudom, de nekem így rosszabb volt)

Nade a lényeg. Ez az oxi, vagyis oxitocin nagyon sok szülés "segítője" , úgy kell felfogni . HA esetleg kapsz, agyban érdems már most készülni h olyan mint egy körhinta, h a semmiből hatalmas fájásokat csinál. DE. Eda-t, vagyis epidurális érzéstelenítést lehet hozzá kérni, amivel sokkal jobb.

A másik.

Mindig arra gondolj, h mindjárt meglesz a babás, és minden fájás ehhez segít hozzá. Te is segítesz neki , ő is neked. Minden energiádat próbáld a szülésbe beleinvesztálni, mert ez a kitolásnál nagyon jó szolgálatot fog tenni. Én a 2-nál teljesen befelé figyeltem, csak magamra és a babára, a kitolás kb. 3 nyomás volt, esküszöm a szülés legeslegkönynebb része, amikor teljesen TE irányítasz! Akkor nyomsz mikor szeretnél,-pihengethetsz is egy kicsit- már nem annyira fáj stb.

És utána, ha meglátod a babád, minden fájdalom a múlté lesz, nekem így volt az elsőnél is, pedig ott elég sokat vajúdtam. Semmilyen fájdalomra nem emlékszem, csak h felemelték és rámrakták az én gyönyörű magzatmázas kicsimet :)

2012. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én kamasz koromban rettegtem a szüléstől, most babát várok, de már nem félek, évek alatt mindennek utána jártam tüzetesen... Két könyv, amiben rengeteg pozitív megerősítést találsz: Ina May Gaskin: Spirituális bábaság, valamint: Útmutató szüléshez.


Pár nap alatt elolvastam mindkettőt. :) Ha nem szeretnéd megvenni, sok könyvtárban is megvan. Közvetlen hangú könyvek, nekem kicsit olyan volt, mintha egy nagyi mesélné vagy ilyesmi! Ne félj, erre vagyunk kitalálva, a világ legtermészetesebb dolga a szülés, minden rendben lesz!


8 hetes km. :)

2012. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kicsiszolo ***** válasza:
100%

Szia, 4* szültem.

Mindegyik más.

Nekem az adott erőt, hogy arra gondoltam Neki milyen lehet átjönni.

Nekünk csak fájhat és ez sem törvényszerű.

Neki viszont a koponya csontjai elmozdulnak egymás mellet.

Neki sokkal rosszabb lehet és mégis jön, mert Veletek szeretne lenni és tudja elérkezett az idő.

Én sokat beszélgettem Velük , vajjúdás alatt is.

Bízz Benne, Ő tudja mit kell tennie, Te csak a testedet adod hozzá és a bizalmadat Neki.

Nagyon jó dolog szülni!!

2012. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szia, azt szeretném megkérdezni, hogy végülis milyen volt a szülésed? én még előtte állok, 28 hetes vagyok, és kicsit én is izgulok...köszönöm, ha válaszolsz
2013. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 STB 007 válasza:
Szia! A barátnőm elolvasta a könyvet, ez alapján készült a szülésre, és nagyon könnyű, gyors szülése volt! Szerintem mindenkinek érdemes elolvasnia!
2016. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!