Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légyszi segítsen aki ért hozzá?

Légyszi segítsen aki ért hozzá?

Figyelt kérdés

Most már teljesen összezavarodtam. Gyesen vagyok a lányommal és várandós a 2. babával. A védőnő azt javasolta, hogy menjek el táppénzre, mert valamivel több lenne mint a gyes. Igaz minimálbéres voltam, de még így is jobban járnék.

Felhívtam a munkáltatóm bérszámfejtőjét(mert ő,mármint a munkáltatóm nem hajlandó segíteni) az pedig azt mondta, hogy vissza kellene mennem dolgozni ahhoz, hogy el tudjak menni táppénzre, de csak 4 órában, mert a gyes mellett csak ennyit lehet.( ezt tudom is, de eddig 8 órás voltam) Most akkor hogy van ez??? Aki gyesről megy táppénzre az először visszamegy dolgozni? A védőnő teljesen máshogy magyarázta. Most akkor ki mondja jól? Remélem érthető voltam!


2012. jún. 1. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A bérszámfejtő több oldalról is hülyeséget beszélt.

1. ahhoz, hogy elmenj táppénzre, nincs szükség rá, hogy visszamenj ténylegesen dolgozni. Csak az kell hozzá, hogy passzív állományból áthelyezzenek aktív állományba, de ez nem a te dolgod, hanem a munkáltatódé.

És a védőnőnek igaza volt, menj táppénzre, az több pénz.


2. A gyes mellett 6 órában lehet dolgozni, nem tudom, honnan szedte a 4 órát, de remélem, ennél jobban ért a bérszámfejtéshez.


Írj egy ajánlott levelet a munkáltatónak, melyben tájékoztatod, hogy a tényleges munkába állásodat akadályozza, hogy veszélyeztetett terhesként keresőképtelennek minősülsz, és ezúton tájékoztatod, hogy x. naptól táppénzes állományba kerültél.


Menj a nőgyógyászodhoz, hogy adjon papírt arról hogy táppénzt javasol, és azzal ki fog írni a háziorvosod.

A táppénzes papírt másold le magadnak, és az eredetit add oda a bérszámfejtődnek, és meg se halld ha hülyeségeket beszél.

Mondd meg neki, hogy az OEP teljesen máshogy tájékoztatott, így ha kételye van, kérjen hivatalos állásfoglalást tőlük.

2012. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a munkáltatónak ez jelent valami + költséget vagy mindent az OEP fizet ilyenkor? Vállalkozó és mindenre húzza a száját. Mert én úgy tudom, hogy ilyenkor nincs az a bizonyos első 15 nap sem amit a munkáltató fizet, de szerintük van és a táppénzem harmadát is a munkáltatónak kellene fizetnie. Akkor ezek szerint ez sem így van? Nem mertem vitázni vele, mert nem értek hozzá csak fura volt amit mondott. Azért akarok a végére járni a dolognak.
2012. jún. 1. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az első 15 nap tényleg nem jár ilyenkor, egyből táppénzre vesznek, annak az egy harmadát viszont bizony, hogy a munkáltatódnak kell leperkálnia! Remélem tudtam segíteni!
2012. jún. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nincsen betegszabi, és valóban ő fizeti a táppénz harmadát, de téged ez nem kell izgasson, ez az ő dolga.

Nyilván kényelmesebb és gazdaságosabb neki, ha fizetés nélküli szabin tart, de ne az ő kényelme határozza meg a te bevételedet.


És azért nem hiszem, hogy a falnak menne havonta kevesebb, mint 20 ezer forinttól. (minimálbér után nagyjából 16-17 ezer a táppénz harmada)

2012. jún. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2012. jún. 2. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!