Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5-6 hetes kismama vagyok 38...

5-6 hetes kismama vagyok 38 fokos lázam van milyen lázcsillapítot vehetek be?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
panadol
2012. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
38-nál még nem kell, 38,5-nél szokás csillapítani. Én inkább hidegvizes borogatást csinálnék, mint gyógyszert vegyek be
2012. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia!!Fájdalomra,lázcsillapításra nyugodtan vehetsz be Algopyrint,ha nem vagy rá érzékeny.A hűtőfürdő,vizes ruhás borogatás is jó lehet,de arra mindenképpen ügyelj,hogy ennél fentebb ne menjen,mert a magas láz vetélést is okozhat.Ha nem vagy jobban,célszerű elmenni az ügyeletre.Jobbulást kívánok neked!!Üdv:2 gyerkőcös
2012. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Algopyrint is lehet bevenni.Nekem pl.a Panadol semmit nem ér.Amit semmiképpen ne vegyél be:az Aspirin.És a 38 fokos lázat csillapítani KELL!Mielőbbi jobbulást!2gyerekes+23hkm
2012. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Algopyrint vehetsz be.A terhesség elején én is így voltam.Bevettem egy szemet utána hideg vizes zuhany és minden oké.
2012. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Algopyrint nem szabad a a terhesség első és utolsó három hónapjában bevenni, lázat meg 38,5 alatt nem kell csillapítani. Lehet borogatást csinálni, hűtő fürdőzni, nem kell azonnal gyógyszert bekapkodni.
2012. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Értsd már meg 76%-os,hogy terhesség-pláne korai alatt-KELL csillapítani!A hosszabb ideig tartó láz vetélést és fejlődési rendellenességet okozhat.
2012. jún. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
De nem Algopyrinnel, amit TILOS az első és az utolsó harmadban szedni. Nem tudom, talán fájna egy vizes borogatás, vagy pár perc hideg vizes lemosás a csuklón vagy a lábszáron? Csak mert gyorsan csillapítja a lázat -ami egyébként 38C FELETT van, a 38 az még csak hőemelkedés- és teljesen veszélytelen? Ok, akkor te szedj be pát gyógyszert.
2012. jún. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Nehogy Algopyrint vegyél be, azt nem lehet az első és utolsó harmadban!
2012. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Be lehet venni az Algopyrint.Konkrétan a dokim is ezt adta,amikor 8 hetesen baromira belázasodtam.A 3.gyereket várom,és az előző 2 terhességemnél is ezt ajánlották(konkrétan a Magazati Diagn.Közp.-ban a Timmermann is,a saját 2 dokim is),és én felhívtam a farmakológiai szaktanácsadót,ahol azt mondta a doki,hogy azért nem "ajánlják",mert ez egy kifejezetten magyar gyógyszer,és csak a nemzetközikről készül statisztika(lsd. Panadol).Mivel Mo.-on is a nemzetközileg vizsgált amerikai,és angol ajánlásokkal dolgoznk,így-hivatalosan-nem ajánlhatják.Mellesleg én a Bioparox után is érdeklődtem,és azzal ugyan ez a helyzet.Itthon azt mondják lehet,ám nemzetközi ajánlás/vizsgálatok nincsenek,mert ilyen tartalmú gyógyszer-fuzafungin-t tartalmaz-odakint nincs.Az id érdekes,hogy pár évvel ezelőtt még a Bioparox-ra is az volt írva,hogy terhesség alatt használható(mivel helyileg hat csak)most már viszont az,hogy csak gondos mérlegelés mellett.A fül-orr-gégégszem is mondta,hogy abszolút biztonsággal használható terhesség alatt (is).Ennyi.Ám mindenki menjen el a saját orvosához,és az ő útmutatása szerint döntse el,hogy mit szed.
2012. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!