Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek korai terhesen vérzése...

Akinek korai terhesen vérzése volt segítsen!?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok. tegnap este egyszer volt egy nagyobbacska piros vérfolt a bugyimon. se görcs, se fájdalom, ma egy pici szurka a bal oldalamon, de vérzés nem volt. akinek ilyen vérzése volt, annak napokig folyamatosan vérzett, vagy szakaszokban jelentkezett? aggodjak?
2012. júl. 15. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szia!A koraterhességi vérzések hátterében sokszor hematóma áll.Ez ez vérömleny ami a petezsák környékén alakul ki.Ne ijedj meg,nem mindig erről van szó,és ha mégis akkor is gyógyszeres kezelés útján és rengeteg pihenéssel fel szokott szívódni.Egy a lényeg komolyan kell azért venni,okozhat gondot is,úgyhogy azt ajánlom mihamarabb keresd fel a nőgyógyászt!Akiknél ez van(hematóma miatt vérzés)ált.szakaszosan véreznek.
2012. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A folyamatos vérzés már valószínűleg vetélést jelent.
2012. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát én a helyedben nem aggódnék, hanem már rég megjártam volna a dokit, ha szeretném azt a babát!

Tesómnak volt és még időben kapott gyógyszert. Szerintem kevesen várják meg, hogy szakaszos vagy folyamatos a vérzésük...

Remélem, minden oké veletek...

2012. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
kedden megyek uh-ra, a dokim szerint ha nincs gond, akkor elég kedden. vettem be magneb6-ot, és próbálok pihenni (bár 16 hónapos kisfiam mellett nehéz)
2012. júl. 15. 15:05
 5/16 anonim ***** válasza:
én tuti hogy nem várnék keddig.inkább menj el most feleslegesen egy ultrahangra,minthogy baja legyen a babának.
2012. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
rutascorbin nevű gyógyszert adnak ált. ilyesmire.ez c-vitamin származék,recept nélkül is kapható.keddig kérlek pihenj,vedd komolyan!
2012. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én 11 hetesen véreztem, folyamatosan 1 hónapig...doki nem foglalkozott vele. Másik doki megállapította a heamatomat.
2012. júl. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én 9 hetesen egy vasárnap hajnalon ébredtem arra, hogy vérfolt volt a bugyimon. Egyből mentem be a Kórházba, nem érdekelt, hogy hány óra van és hogy folytatódik-e a vérzés.

Szerencsére nem volt baj, de délig bent tartottak.


A helyedben én nem várnék keddig.

2012. júl. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én 1x voltam így mint te 6hetesen. Vártam 1napot, szóval csak másnap /vasárnap/ mentem be az ügyeletre. Akkor már semmi vérzésem nem volt, de nemtudtam megnyugodni. A doki jól lecseszett, hogy miért vártam 1egész napot. Azonnal menni kell ilyenkor. Viszont tudom, vannak olyan dokik is, akiknek meg az a bajuk, hogy egy kis vérzés miatt nem kell rögtön rohanni a kórházba. Na, az ilyeneknek sz@rni a fejére.

1gyors uh, megvizsgál, és nyugodt szívvel mész haza. Megéri. A dokid nemtudja milyen érzés egy kismamának akár 2napot is várni, és nemtudni mi van.

2012. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 magi085 ***** válasza:

Sziasztok! én is hasonló cipőben járok. szombaton volt egy kis barnás, sárgás, rózsaszínes folyásom, de én ezt annak tudtam be, hogy csütörtökön az orvos vmi gyulladást emlegetett és ecsetelést adott rá. Aztán szombat délután 1db inkább papírlapra emlékeztető keményebb vérdarabot találtam a tisztasági betéten. De fájdalom semmi. Kicsit megijedtem, de több vérzés nem volt (tudomásom szerint a vetélés rengeteg vérrel és nagy görcsökkel jár). Aztán este és éjjel semmi, de ma reggel megint volt valami,de nem mondanám vérzésnek, inkább rózsaszínes barnás folyáshoz hasonlítanám. Fájdalom azóta sincs, de azért én holnap elmegyek a dokihoz. Hozzáteszem, csütörtök óta nekem hallójárat gyulladásom van, lehet, hogy az is bezavar. Nagyon remélem hogy a babának nincs baja ...

amúgy 5 hetes vagyok jelenleg.

2012. júl. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!